• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hrvatska, kakvu nisam "sanjao" u "PUNO TEKSTA"

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ovo sa iznošenjem blata na cestu, da, nije dobro. Al reci mi kak bi riješil taj problem? Ja ti mogu reći kak je riješen u Austriji i Njemačkoj….
Neznam, malo da se poradi na kulturi i bilo bi bolje. Znam da je nemoguče oprati na polju, ali malo bi se moglo i več bi bilo bolje.

Kukuruza na polju je problem u ovo doba godine, al osuđivat nekog zbog toga… Tko nije pobral do kraja 10. mjeseca… poslje je kiša padala skoro 2 mjeseca svaki drugi dan. Polja koja su u depresijama nije ni moguće pobrati. Kad se voziš prema Vrbovcu autoputom pogledaj kolko kukuruze se more jedino čamcem pobrati. Ili možda ima neki drugi način. Gledam na yt videe iz Amerike, i da ,ima i tam ljudi koji sad beru kukuruzu. Na polju je 20 cm snijega i bere se kukuruza.
Sam si dal odgovor.
bilo je smrzlo desetak danna, ko kost. Znam jer sam se po tim poljima vozil tih smrznutih dana. Ne autoputom nego poljima.

Ovo kaj veliš za proizvodnju hrane od polja do stola na malim gospodarstvima, to bude ostalo isključivo na entuzijazmu i proizvodnji za vlastite potrebe. Danas tog ima vrlo malo a za 10 godina to bude ko da si videl Jetija. Ja mislim da su poljoprivrednici debelo poticijenjeni za svoj rad, pogotovo stočari, jer to je rad 24/7. I kad veliš da dobro žive. Ja mislim da bi trebali puno bolje s obzirom kolko truda, rada i znanja ulažu, i koliki rizik preuzimaju.
Nažalost je tak.
Protiv toga se treba boriti.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
kako se nekad ****** voćare koji su samo sadili orahe,
I kaj ima danas od tih oraha ? Oko mene ima nasada starih 15-20 godina i nikad do sad nisam videl rod ni berbu. Eventualno koji put pomalčirano između. Gdje je tu računica osim u poticajima? Ploda nema,a trupce nebu vlasnik doživel
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
... Ovo kaj veliš za proizvodnju hrane od polja do stola na malim gospodarstvima, to bude ostalo isključivo na entuzijazmu i proizvodnji za vlastite potrebe. Danas tog ima vrlo malo a za 10 godina to bude ko da si videl Jetija.

Nažalost je tak.
Protiv toga se treba boriti.
Evo, uspješno se bore, ali u suprotnom smjeru:
Screenshot_20240213-144743_YouTube.jpg

(izvor: Grana TV, epoha.com)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,701
Obično do sad nisam bil u krivu glede mnogih događaja...daj Bože da je ovo laž...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Da i ja malo doprinesem temi.
Pošto se ovdje vode rasprave tipa , tko koga bude...
Mene interesira koliko od vas koji zdušno komentirate, ima vlastite zemlje, koliko od tog obrađuje te, koliko je dato u najam( badava ili za naknadu) ,zapušteno ( malčira netko jednom godišnje) ,koliko uspijete finalnog proizvoda proizvesti. Mislim na svinje, kokoši,ovce... O kravama nećemo.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
E prijatelju , kako se nekad ****** voćare koji su samo sadili orahe, skidalo poticaje istima, podcjenjivalo ljudski trud i muku, a ruku na srce malo ih je ovdje bilo koji su iskazali empatiju prema njima, već se većina ovdje napljuvavala po ljudima i po njihovoj muci, većina vas se šutile kao kučke, nije vas bilo briga.........evo tako sada
ide jedno lagano pljuckanje po ratarima koji samo posiju poberu i pokupe poticaj za besne aute stanove na moru i po zagrebu, i šta sad. Ništa bato, povjest se ponavlja onako kako si ti radio drugom , tako će se sigurno to vratiti i tebi, karma, sudbina.......
Cijenjeni kolega @H&S ,ja sam davnih dana se referirao na to da u našem društvu dok jedni štrajkaju,jer su obespravljeni,zakinuti, drugi šute jer kao to se njih ne tiče,a nitko ne računa da će "igrati mečka i pred njihovom kućom".
Molio bih da se osvrnete na moje postove u temi " Što se iza brda valja " broj #1149 i #2274.
I ovo da vam velim ,ja vam ne vjerujem u karmu samo u volju Božiju,u životu nastojim nikad ne činiti nikom nešto što ne volim da se meni radi.
U mojim prijašnjim postovima ,ja se nisam referirao na poticaje,kukuruz, orahe,čisto na na ovog degenerika koji je bio u vlaku sa svojom biciklom kako je naveo @plus. Još jednom navodim da svakodnevno gledam takve persone, I evo da s vama podjelim jedno pitanj,koje svaki dan sebe pitam, zašto ta djeca, ta mladež ,ako im već neide matematika,povijest, jezici,u školi, a kako im dobro idu gluposti i bezobrazluci. Znači nezna biti kulturan i koristan a bezobrazan i štetočina zna i može biti
I znajte da kad kao društvo riješimo ova pitanja, onda će se ovo s ,poljoprivredom, gospodarstvom, i svim ostalim granama života riješiti.
Što trebamo činiti da bili bi ljudi, a stvar jednostavna,a ko nezna neka posluša ovu pjesmu.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Ni ja ne vjerujem u karmu, i vjerujem da ne spadate u ovaj moj negativan opis šutljivih lajbeka...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Pročitajte da vidite kakve brige more male EU poljoprivrednike. Jedino je kod nas super.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Evo, uspješno se bore, ali u suprotnom smjeru:
View attachment 70183

(izvor: Grana TV, epoha.com)
Tzv, zeleno maskirani, ljevo liberalno orijentirani, progresivni, traže da se zbog zagađenja metanom porokaju krave.....
Sada traže da se poroka i povrće......
Pa traže da se ukinu vozila na fosilna goriva, uvedu električna.......
A ne znaju koliko rude moraju iskopati da dođu do Li, Cu i ostalih elemenata baterije.
Ti ljevi su nasljednici nekadašnjih progresivnih lijevih, a ti cu nacisti i boljševici, započinjali su svjetske krize i ratove....
Danas reci pederu da je peder i satrat će te mreže......I nisu problem niti homoseksualci niti pederi , već su problem pederčine......
Osobno nemam ništa protiv homoseksualaca....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pročitajte da vidite kakve brige more male EU poljoprivrednike. Jedino je kod nas super.

Sve što si ti objavio, objavio si jer si pohlepan i želiš brdo para 🤭 Isto kao i oni.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
"Glupost ljudskog bića! "
Evo Tesline baterije.
Da bi ga proizveli morate kopati:
12 tona. od rocka za dobivanje litija
5 tona. minerala kobalta
3 t. od minerala do nikla
12 tona. mineral za bakar
Moram premjestiti 250 tona. zemlje za dobivanje:
12 kg litija
13,6 funti nikla
22 funte mangana
6,8 kg Kobalta
100 Kg bakra
200 kg aluminija, čelika i plastike.
Gusjenica 994A korištena za pomicanje ove zemlje potroši 1000 litara dizela za 12 sati.
Ovo je auto sa nultom emisijom. Čestitam idioti... a ja samo pričam o Tesli.... O svim drugim brendovima i ne govorim!
Najveća prevara u povijesti.
 
Na vrh