• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hrvatska, kakvu nisam "sanjao" u "PUNO TEKSTA"

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Pa koji smo to mi narod koji nije u stanju zamijeniti šačicu ljudi koji nam pokušavaju krojiti život kakav na želimo? Mi smo spremni rep pod noge i bježati iz vlastitog doma i djedovine. Starac sam, ali sam i dalje spreman to mijenjati radi boljitka svoje djece i unučadi. Treba samo složno reči sad je dosta, bježite kuda vas noge nose.
E, jebat ga i ovo se pretvara u politiku. Tema je na ledu.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
Da, dalo bi se živjeti od 5 krava na način na koji sugeriraš al to nije život nego robija. Bolje od toga žive Nepalci kojih je po 10 u sobi i ja to nebi predložil ni najgorem neprijatelju.
Ali zašto imam dojam da su u ovoj državi baš omraženi ti kojima to nije problem, koji žele raditi u firmi i doma gruntati poljoprivredu,držati svinje ,kravu ovce ili koze,kokoš i slično,imati kvalitetnu hranu za sebe svoju obitelj i prijatelje a višak plasirati na tržište. Eto mi tako radimo i s viškovima koje prodajemo,ako ne zaradimo i ne budemo u dobiti,u najmanju ruku nam ostaje čisto ono što smo konzumirali doma znači nisam čekao plaću kad će biti. Evo u četvrtak i petak smo u firmi imali diskusiju s povišenim tonovima neki su očekivali da bude plaća, međutim nije bila,i određeni ljudi su napravili bunu i halabuku ,jer su imali planove,međutim kako narod veli "vrig u tavici a zec u glavici", para nije na računu, dok sam ja u petak bio slobodan, cijeli dan bio na njivi sijao zob,došao kući, ispilao nekoliko metara drva,istušiarao se otišao sa ženom i kumovima van na koncert odnosno izlazak,koji košta, u subotu neke sitne poslove oko kuće odradio a navečer sa svojim društvom zakartao i večerao i to košta a vidi vraga još nije bila plaća,idemo dalje u nedjelju jutro ustao i sina odveo na utakmicu u Split opet cjelodnevni program sa svim sadržajima koji idu uz to,ponediljak ujutro ustajem i odrađujem svoj radni zadatak prema poslodavcu ,iako nije bila uplata,valjda će biti sutra, iskreno se nadam zbog svojih kolega koji trebaju novac, iako s druge strane i nisu zaslužili empatiju jer oni uvjek kažu da oni ne žele raditi od sebe to što ja i još nekolicina njih radimo od sebe, jer tvrde da u 21 stoljeću to nije normalno raditi od sebe.
Ljudi budite sigurni da rad nema alternativu, mislim ima, ali evo vi pokušajte alternativnim pravcima pa vidite do kud će te stići.
Još i ovo da napišem da moj poslodavac kao i većina drugih više cijeni ove prve koji doma ne gruntaju nikakav fuš,ne nužno poljoprivredu, a obično su im to radnici koji najviše ronzaju zbog plaće,ja još nisam pitao šefa kad će plaća,jednako tome on mene ne treba pitati hoću li raditi prekovremeno, makar ja i to radim naravno kad je kiša i doma si ništa ne mogu raditi.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Pa koji smo to mi narod koji nije u stanju zamijeniti šačicu ljudi koji nam pokušavaju krojiti život kakav na želimo? Mi smo spremni rep pod noge i bježati iz vlastitog doma i djedovine. Starac sam, ali sam i dalje spreman to mijenjati radi boljitka svoje djece i unučadi. Treba samo složno reči sad je dosta, bježite kuda vas noge nose.
E, jebat ga i ovo se pretvara u politiku. Tema je na ledu.
Jbg, opet politika, pa da ga je*eš, još malo pa će i od jebačine napravit politiku :hahah:
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
@komer Djecu ni pod razno. Ne moze se zalomit zato jer ne hebem nista. Sto da im pruzim? Sto moja zena i ja mozemo stvorit danas, ako radimo za prosjecnu placu svaki? A 1200 eura je prosjecna placa u RH. Medijalna je daleko ispod... Ne zelim otic iz RH i svog kraja. Volim bit tu gdje jesam i zato sam odabrao svoj put takvim kakav je. Medutim, tu, gdje je minimalna placa kao socijalna pomoc u njemackoj, a hrana kosta jednako ili je skuplja ne mozes stvarat zivot.
Samo računaj u Njemačkoj trebaš trosoban stan. Na selu je 1000 eura. U gradu i 1500.
Pa ti za osiguranje auta uzme 150
Ima i tamo jako puno troškova
A najveći je problem da i tamo jako teško nešto ušparaš i kad doneseš taj euro doma jako malo vrijedi!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali ne smeta ponašanje mladog frajera s biciklom, na javnom mjestu, u vlaku, koji svojim nekulturnim i neodgojenim ponašanjem naprosto šteti drugima oko sebe.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije pozitiva da su se stranci ponašali primjereno, kulturno, normalno ljudski.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije neobično da majku dvoje djece iritira i smeta što njezina djeca trebaju u školi učiti i strani jezik, konkretno Engleski.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije pozitiva da je u prigradski vlak ušla grupa naših školaraca, tinejđera, iako nisu imali gdje sjesti oni su bili vedri, veseli i pristojni. Oni su jedini pravi zalog naše budućnosti.

Interesantno je da je naglasak ostao samo na obrani, uz prugu uočene nepobrane kuruze, jer je to kao pozitivna i normalna poljoprivredna mjera za ovo doba godine.

OK, to smo i takvi smo...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
@Viduka OPG Za takve ljude će reći da su lakomi. Ja mislim da samo žele sigurnost, ako jedan izvor zakaže uvijek imaju drugi. Ja sam radil za 3x manju plaću nego imam danas i nikad nisam bil u škripcu jer sam radil uvijek nekaj sa strane i pokril sam se s onim kaj sam u tom trenutku imal.
Htel sam samo reči da je najlakše posijati i urod prodati, a to za moj pojam razmišljanja nije hrana koja hrani narod kak se voli reči na forumu.
Hrana je ono kaj Darijus proizvodi, kaj misliš koliko puta je on bil na moru od kad se počel baviti plastenicima i proizvodnjom hrane, pitaj Johabicu kad je ljetovala ili pogledaj u temi slike koje je dijelila sa nama....

A zašto sam ju bral ručno, zato jer ju nemam kak uskladištiti pobranu u zrnu.
Jedan komad zemlje sam dal prijatelju đabe samo da ju radi jer nemam potrebe za više, a nemam orod kam ni pospremiti, a ni pretvoriti ga u hranu za mene i moju obitelj.

I nemoj mi pričati da svaki dreš nemre kombajnirati repicu, znam dečka koji ima dva i stajali su zbog toga jer kad je neko zval iz udaljenijih krajeva i kad im je rekel da on dere gume, gorivo, pogone, vreme.... da bi zbog (naprimjer te jedne prikolice repice) došel do polja onda im je bilo puno.....

Vozio sam se danas dva puta, pokraj grunta i dvorišta, od "jednog, koje sam ranije inkognito spomenuo", malo sam usporio i nastojao ponovo baš dobro vidjeti mu "dvorište". Strojevi su mu u stražnjem dijelu dvorišta, na otvorenom, naprijed je zaista sve uređeno i jako lijepo, ali, ali, ali. Niti jednu kokoš na njegovom dvorištu nisam vidio, nikakav kukuružnjak, ili prostoriju za nekakvo skladištenje "ljetine", pa na temelju viđenog i neviđenog i dalje tvrdim da "takvi" ne hrane HR, koliko se god se svi takvi busali u prsa i bili glasni u javnosti. Oni samo zasiju pretežito tuđu zemlju, poberu ljetinu i u zrnu "pšenice ili kukuruza" što prije prodaju, ništa dalje, ništa.
Ako je to budućnost HR poljoprivrede, bolje da nas vrag uzme što prije, bez božje milosti. To su novokomponirani kakve nismo niti sanjali.
Dečki slažem se da kukuruz i pšenica nisu hrana i da je Darijusov proizvod hrana. Kukuruz i pšenica su sirovine za proizvodnju hrane. Nismo otkrili toplu vodu. Vidim da pišete “samo zasiju” jedan i drugi. Jel vi znate kaj treba da se “samo zasije” 50 hektara kukuruza? Za početak trebaš imati 50 hektara… Onda trebaš jedno 30 000€ keša. Samo. Ili uzeti kredit ili repromaterijal na zalog uroda. Onda trebaš strojeva bar za 50 000€. Sve to netko treba zaraditi, treba dojti do tih strojeva i kapitala. Možda je to vama samo al meni nije. Onda kad posiješ moraš moliti Boga da nebude suša, poplava, tuča, oluja, skakavci… Jer tvojih (ili tuđih) 30 000€ stoji na polju i ovisi o horoskopu. Ja nisam nikakv poljoprivrednik niti živim od toga al godišnje moji traktori rade 500-600 radnih sati. Znači 3-3,5 radna mjeseca godišnje ako radiš u firmi i imaš mjesečno 176 sati. Sad zamislite kolko samo rade oni koji žive od toga. I to je vama “samo”. Problematizirate to kaj ratari nemaju stoke. Puno današnjih ratara je imalo stoku al nisu mogli živjeti od nje ili su radili dan i noć za kikiriki. Kaj su trebali glavom kroz zid da nebi danas netko rekel da je ovo kaj sad rade laka lova?
U Americi i Europi već destljećima imate farme sa stotinama i tisućama hektara na kojem se ne hrani ni cucak. S druge strane imate farme pilića, krava, svinja sa tisućama grla koje nemaju hektar oranice. Imate ratare sa stotinama hektara zemlje koji nemaju traktor i prikolicu jer im sve rade kontraktori. To je moderna poljoprivreda. Nisam ju ja izmislil niti mislim sa je to pravo ili krivo al to je tak. A ove romantične priće sa ral kuruze i dve krave i krmačom… U Hr imate isto primjere gde ogromne farme naručuju svu hranu za svinje, piliće… od velikih mješaona. Te mješaone obično nemaju svoju kuruzu nego ju kupuju od nekoga…
Veliš kolko put su Darijus ili Johabica bili na moru? Jel živimo u 21. stoljeću? Jer normalno da netko svaki dan hrani krave, radi sir, hoda po polju, sije, suši sijeno za kikiriki? Da nemre 3 dana sa djetetom na more? To bi trebal biti moj cilj da ne radim kaj radim? Da moj sin prvi put vidi more sa 14 godina. Pa trebalo bi me poslati na promatranje u najmanju ruku. A ovak samo berem laku lovu? Imal sam jednu takvu izjavu od gospođe koja hrani piliće a od mene su kupovali kukuruzu i slamu. A ona samo hrani piliće bez betva posijane kuruze… Ja sam uložil jedan stan u Zg u kupovinu zemlje i mehanizacije. Samo to.
@plus Kaj se tiće bicikla, stranaca i gospođe u potpunosti se slažem s tobom. Al ovo je poljoprivredni forum. Normalno da su insinuacije da je netko ostavil urod (i poticaj koji je dobil ili nije) na polju da trune radi objesti ili čega već izazvale najviše pozornosti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
@Tommy hajde molim te na miru ponovo pročitaj moje rečenice i vidi gdje sam komentirao bilo kakve poticaje koje si stavio u zagradu.

@Viduka OPG ja i dalje smatram ovo "razgovorom", a uočavam samo ono što je ispred mene, jedino ako bi došlo vrijeme da moram žmiriti, tad se budem morao snači u takvim okolnostima.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Nisu spomenuti poticaji al pratim narativ pa se da iščitati između redaka određena kivnost…
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
@Tommy tko je od nas dvojice na koga, ili na što kivan?

Imam filing da si ti kivan na sami spomen činjenice da je bilo vidljivo iz vlaka, da je tamo na jednom polju kuruza ostala nepobrana.
Istina je, što sad, zar je zabranjeno konstatitati istinu, ili je to neko novo normalno?

PS
"Več sam sam nekoliko puta ovom forumu očitavao da mi se živo fučka da li netko bude dobio ili ne poticaj, za bilo što."
Da si ja to uvrstim "kao potpis" pa da se obnavlja kod svakog mojeg novog upisa???
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali ne smeta ponašanje mladog frajera s biciklom, na javnom mjestu, u vlaku, koji svojim nekulturnim i neodgojenim ponašanjem naprosto šteti drugima oko sebe.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije pozitiva da su se stranci ponašali primjereno, kulturno, normalno ljudski.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije neobično da majku dvoje djece iritira i smeta što njezina djeca trebaju u školi učiti i strani jezik, konkretno Engleski.

Interesantno da nikome od ljudi koji su komentirali nije pozitiva da je u prigradski vlak ušla grupa naših školaraca, tinejđera, iako nisu imali gdje sjesti oni su bili vedri, veseli i pristojni. Oni su jedini pravi zalog naše budućnosti.

Interesantno je da je naglasak ostao samo na obrani, uz prugu uočene nepobrane kuruze, jer je to kao pozitivna i normalna poljoprivredna mjera za ovo doba godine.

OK, to smo i takvi smo...
pa ovog mladog frajera s biciklom, da sam ja bio u vlaku, nebi bilo na tom mjestu, već bi i on i bicikal izletili kroz zatvoren prozor...ja sam nekulturni seljak

sa stranim radnicima je isto kao i s nama...ima ih nekulturnih do bola (bacaju smeće posvuda oko sebe kad ih nitko ne gleda), a ima ih i "cukrenih" prilikom interakcije ili kupovine... dakle, meni nit ne smrde, nit ne mirišu

nisu djeca za svakoga (moj komentar na iritiranu majku)

naši školarci, pogledaj točku dva...lijepo je kad su ok, nije lijepo kad su banda...

kukuruzu ne sijem...nije mi isplativa, a ovi koji vole svoj novac držat u blatu i kao hranu divljači, samo napred!

eto... vidiš ta te netko doživljava!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ok, shvatil sam.
Ovo je poljoprivredni forum i stvarno nema smisla da se napiše bilo kaj kontra , da se spominje blato nanešeno na cestu, vožnja danu i noču pod radnim svijetlima prometnicama koja meni smetaju, pa isto tak je i normalno da kukuruz u kojeg je uloženo 30 soma eura keša i 50 mehanizacije stoji na polju.
Očito uz sve zgode i nezgode, skakavce, poplave, kvarove.... ima neka računica, jer da nema nebi kukuruza ostala tam gde je.
Možda bu nagodinu trebalo manje uložiti, možda se sam posije, čul sam da šumarija ostavlja drva da bi se sama šuma pošumila.
Stalno spominješ u svojim postovima Ameriku i Evropu, ko zna jel i tam tak?
Ja osobno poznajem mnoge ratare, a i mnoge stočare koji hranu proizvode sami, kupuju samo ono malo kaj im zafali zbog lošeg uroda. Ima ljudi koji plaču ko kišna godina, ali ima i obitelji boraca koji žive samo od stočarstva i ne bune se previše nego kupuju nove strojeve, ulažu u to s čim se bave, a boga mi kolko vidim ni ne živi se preloše.
Tak treba i biti.
Nisam u svemu tome, jasno mi je da se svatko od nas okreče poslu koji mu donosi manje posla i brige, a veču korist, ali mislim da taj način poljoprivrede bez malog gospodarstva koje urod pretvara u hranu nije dobar put i da to nebu dugo išlo.

A more, planine, izleti.... to ti je samo trošak, kad odeš jednom shvatil buš da je bolje svaki dan doma biti.
I kad peš, odi malo po staroj cesti, nemoj samo autoputom ;)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Ovo sa iznošenjem blata na cestu, da, nije dobro. Al reci mi kak bi riješil taj problem? Ja ti mogu reći kak je riješen u Austriji i Njemačkoj….
Kukuruza na polju je problem u ovo doba godine, al osuđivat nekog zbog toga… Tko nije pobral do kraja 10. mjeseca… poslje je kiša padala skoro 2 mjeseca svaki drugi dan. Polja koja su u depresijama nije ni moguće pobrati. Kad se voziš prema Vrbovcu autoputom pogledaj kolko kukuruze se more jedino čamcem pobrati. Ili možda ima neki drugi način. Gledam na yt videe iz Amerike, i da ,ima i tam ljudi koji sad beru kukuruzu. Na polju je 20 cm snijega i bere se kukuruza.
Ovo kaj veliš za proizvodnju hrane od polja do stola na malim gospodarstvima, to bude ostalo isključivo na entuzijazmu i proizvodnji za vlastite potrebe. Danas tog ima vrlo malo a za 10 godina to bude ko da si videl Jetija. Ja mislim da su poljoprivrednici debelo poticijenjeni za svoj rad, pogotovo stočari, jer to je rad 24/7. I kad veliš da dobro žive. Ja mislim da bi trebali puno bolje s obzirom kolko truda, rada i znanja ulažu, i koliki rizik preuzimaju.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
@Viduka OPG ja i dalje smatram ovo "razgovorom", a uočavam samo ono što je ispred mene, jedino ako bi došlo vrijeme da moram žmiriti, tad se budem morao snači u takvim okolnostima.
Da se razumijemo ja kao vozač u javnom gradskom i prigradskom prijevozu svakodnevno gledam slike o kakvim ste pričali. I normalno da se ne slažem s tim,ali nemam instrumente da to riješim, svakodnevno čitamo u Zagrebu, Splitu, Puli,da su radnici u javnom linijskom prijevozu putnika napadnuti verbalno ili fizički, jasno ima mojih kolega koji okreću glavu od takvih problema, ali ja sa svojih skoro dva metra i 100 i plus previše kilograma, bi to riješio po kratkom postupku, ali direktive firme, a vrlo vjerojatno i HŽ-a da se ne dira u takve degenerike. Ovi posljednje navedeni su ostvarili pravo i uživaju ga po prije navedenoj definiciji Sokrata.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
@Viduka OPG mogu se složiti u potpunosti s time što ste napisali.
Na žalost to nije naša zajednička svakodnevnica iz snova, prije je iz nekih loših filmova.
Prvi bi instrument protiv takvih negativnih ponašanja u društvu morao biti roditeljski, kućni i školski odgoj novih naraštaja. Na žalost danas u školu dolaze maze, koje učitelji nemaju pravo korigirati, ili odgojno usmjeriti, jer su odmah izloženi gnjevu nadobudnih roditelja. I što dobivamo time, neodgojenu i nedovoljno obrazovanu djecu, našu budućnost. Danas svi moraju dobiti sve petice, a onda kad treba u srednjoj školi izračunati površinu kruga, moraju poskrivečki, na mobitelu ispod klupe.
I to je dodatni "negativni materijal i potencijal" kojim okružujemo naše bebe.
Druga su krajnost djeca loših moćnika, koja odmah dobivaju u ruke strojeve potencijalne ubojice na cestama, vozač ste i razumijete me, pa do one malo rjeđe nevine dječice, koja preko močnih roditelja, od državnih institucija dobivaju u ruke sumnjive poslove. Sjetite se samo testova na kovid, itd.
Ja se ponavljam, ni to nije HR iz mojih snova.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
@Viduka OPG Za takve ljude će reći da su lakomi. Ja mislim da samo žele sigurnost, ako jedan izvor zakaže uvijek imaju drugi. Ja sam radil za 3x manju plaću nego imam danas i nikad nisam bil u škripcu jer sam radil uvijek nekaj sa strane i pokril sam se s onim kaj sam u tom trenutku imal.



Dečki slažem se da kukuruz i pšenica nisu hrana i da je Darijusov proizvod hrana. Kukuruz i pšenica su sirovine za proizvodnju hrane. Nismo otkrili toplu vodu. Vidim da pišete “samo zasiju” jedan i drugi. Jel vi znate kaj treba da se “samo zasije” 50 hektara kukuruza? Za početak trebaš imati 50 hektara… Onda trebaš jedno 30 000€ keša. Samo. Ili uzeti kredit ili repromaterijal na zalog uroda. Onda trebaš strojeva bar za 50 000€. Sve to netko treba zaraditi, treba dojti do tih strojeva i kapitala. Možda je to vama samo al meni nije. Onda kad posiješ moraš moliti Boga da nebude suša, poplava, tuča, oluja, skakavci… Jer tvojih (ili tuđih) 30 000€ stoji na polju i ovisi o horoskopu. Ja nisam nikakv poljoprivrednik niti živim od toga al godišnje moji traktori rade 500-600 radnih sati. Znači 3-3,5 radna mjeseca godišnje ako radiš u firmi i imaš mjesečno 176 sati. Sad zamislite kolko samo rade oni koji žive od toga. I to je vama “samo”. Problematizirate to kaj ratari nemaju stoke. Puno današnjih ratara je imalo stoku al nisu mogli živjeti od nje ili su radili dan i noć za kikiriki. Kaj su trebali glavom kroz zid da nebi danas netko rekel da je ovo kaj sad rade laka lova?
U Americi i Europi već destljećima imate farme sa stotinama i tisućama hektara na kojem se ne hrani ni cucak. S druge strane imate farme pilića, krava, svinja sa tisućama grla koje nemaju hektar oranice. Imate ratare sa stotinama hektara zemlje koji nemaju traktor i prikolicu jer im sve rade kontraktori. To je moderna poljoprivreda. Nisam ju ja izmislil niti mislim sa je to pravo ili krivo al to je tak. A ove romantične priće sa ral kuruze i dve krave i krmačom… U Hr imate isto primjere gde ogromne farme naručuju svu hranu za svinje, piliće… od velikih mješaona. Te mješaone obično nemaju svoju kuruzu nego ju kupuju od nekoga…
Veliš kolko put su Darijus ili Johabica bili na moru? Jel živimo u 21. stoljeću? Jer normalno da netko svaki dan hrani krave, radi sir, hoda po polju, sije, suši sijeno za kikiriki? Da nemre 3 dana sa djetetom na more? To bi trebal biti moj cilj da ne radim kaj radim? Da moj sin prvi put vidi more sa 14 godina. Pa trebalo bi me poslati na promatranje u najmanju ruku. A ovak samo berem laku lovu? Imal sam jednu takvu izjavu od gospođe koja hrani piliće a od mene su kupovali kukuruzu i slamu. A ona samo hrani piliće bez betva posijane kuruze… Ja sam uložil jedan stan u Zg u kupovinu zemlje i mehanizacije. Samo to.
@plus Kaj se tiće bicikla, stranaca i gospođe u potpunosti se slažem s tobom. Al ovo je poljoprivredni forum. Normalno da su insinuacije da je netko ostavil urod (i poticaj koji je dobil ili nije) na polju da trune radi objesti ili čega već izazvale najviše pozornosti.
E prijatelju , kako se nekad ****** voćare koji su samo sadili orahe, skidalo poticaje istima, podcjenjivalo ljudski trud i muku, a ruku na srce malo ih je ovdje bilo koji su iskazali empatiju prema njima, već se većina ovdje napljuvavala po ljudima i po njihovoj muci, većina vas se šutile kao kučke, nije vas bilo briga.........evo tako sada
ide jedno lagano pljuckanje po ratarima koji samo posiju poberu i pokupe poticaj za besne aute stanove na moru i po zagrebu, i šta sad. Ništa bato, povjest se ponavlja onako kako si ti radio drugom , tako će se sigurno to vratiti i tebi, karma, sudbina.......
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Kućni odgoj? To bi funkcioniralo da su sve obitelji po ps-u. Niti su sve obitelji po ps-u niti su sva djeca dobro odgojena. To je oduvijek tako i tako bu izgleda i ostalo. Obitelj je bitna, ali nije presudna za odgoj djece. Okruženje ima isto vrlo bitni utjecaj na formiranje ličnosti. Došlo je vrijeme gda djeca napadaju učitelje u školama. To smo negda gledali samo u američkim filmovima, a eto pokucalo to i nama na vrata. Dok sam išel u školu učitelj je bil autoritet koji smo poštivali i nitko se nije bunil ako je dobil za uho ili koju packu. Kondukter je onoga balavca moral poteći za uha i na prvoj stanici ga ispratiti iz vlaka. Došla su nova vremena i novi zakoni vladaju svijetom. Napisana je Knjiga Sirahova davnih dana i u njoj su jasno napisana pravila kojih bi se morali držati. Drugih zakona ne bi trebalo ni biti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh