• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hrvatske prikolice Colono

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
i uzmete staru zmajevku (čak i 197neku godinu proizvodnje) složite sanduk i ova se nemože uspoređivat s njom, pogotovo po pitanju stabilnosti
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
i uzmete staru zmajevku (čak i 197neku godinu proizvodnje) složite sanduk i ova se nemože uspoređivat s njom, pogotovo po pitanju stabilnosti

zmajevke su pojam za sve današnje prikolice pa čak i za tehnostroj i fliegl....
pa090113.jpg
[/URL][/QUOTE]

...prikolice izgledaju sasvim solidno poput zvijezdinih... mene zanima kako bi se 10t tademka prikolica ponašala u transportu repe,dali bi stranice izdržale,i jeli moguće uzeti stranice za 12 tona umjesto 80x60cm npr 70x70...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
...prikolice izgledaju sasvim solidno poput zvijezdinih... mene zanima kako bi se 10t tademka prikolica ponašala u transportu repe,dali bi stranice izdržale,i jeli moguće uzeti stranice za 12 tona umjesto 80x60cm npr 70x70...

Stranice su dostupne u veličinama 40,50,60 i 80 cm, baš 70 cm nema. To su stranice koje koriste svi europski proizvođači (tehnostroj, fliegel, brantner i dr.) i za njih se jamči da do 5 m dužine nema potrebe za nikakvim dodatnim ojačanjima jer su proračunski ispigane da za najveća opterećenja. Bez obzira na to stranice su povezane lancima unutar sanduka.

Za repu je potrebno stavit deblji lim, 2,5 mm, ali također se stavlja i deblji lim na podu prikolice - 4 mm.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Suženje je potrebno na tom dijelu jer drugačije nije moguće izvesti izradu, ali je zato taj dio pojačan s unutrašnje strane (koji se ne vidi sa slike) kako bi bio dovoljno jak za opterećenja koja su na tom dijelu prikolice.

Statički proračun pokazuje da se na ovom mjestu neće dogoditi nikakav lom upravo zbog tih unutrašnjih ojačanja.


pa zar to s unutrašnje strane nije šasija sanduka?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Forumaši, kaj velite na ovu prikolicu:

15 tona tandem, 80+80 cm stranice, 385/65R22,5 kotači, zračne kočnice...

Kritike su poželjne, trebamo do jeseni usavršiti prikolice prema najboljima... :D








 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Jedna pohvala končano nadogradnja je
istog profila savijanja kao i osnovne stranice...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Slafko, jel se može kod tebe nabaviti regulator sile kočenja? Mlaz prikolica, orginalna ugradnja je od prve petoletke, ali iste takve ugrađuju i na novim majevicama.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pitanje.
kaj nebi bilo bolje da je celindar za kipanje više naprijed prema rudu?
mislim da bi sanduk trpel manja naprezanja kod kipanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
pitanje.
kaj nebi bilo bolje da je celindar za kipanje više naprijed prema rudu?
mislim da bi sanduk trpel manja naprezanja kod kipanja.
Problem ti je u kutu kipanja prema natrag. Trebal bi biti cilindar s puno teleskopa, a ostal bi problem uvijanja šasije pri bočnom kipanju. Zato ti je cilindar uvijek oko sredine.
Pogledaj na IMT ili starijoj Tehnostroj prikolici koliki je kut bočno kipanja, a prema natrag samo 30 stupnjava. To je premalo, pa, osim zrna, zemlja, malo vlažni šoder ili pijesak jednostavno neće s prikolice.
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
prikolice su ok posebna pohvala za gume, jedino na onim manjim meni se ne dopada ova konstrukcija sa ,federplatama, mislim da je to suvišno
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
prikolice su ok posebna pohvala za gume, jedino na onim manjim meni se ne dopada ova konstrukcija sa ,federplatama, mislim da je to suvišno

koliko ja znam feder plate su opcija,
moguće je i naručiti sa krutom šasijom bez ovjesa...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Slafko, jel se može kod tebe nabaviti regulator sile kočenja? Mlaz prikolica, orginalna ugradnja je od prve petoletke, ali iste takve ugrađuju i na novim majevicama.

Pogledat ću sutra u skladištu ako ima koji viška pa se javim na PP. Problem je što mi kupujemo kompletni sistem pa u pravilu malo toga ostane viška.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
koliko ja znam feder plate su opcija,
moguće je i naručiti sa krutom šasijom bez ovjesa...

Sve ovisi o terenu...ljudi koji voze po neravnim i brdovitim terenima uzimaju bez opruga, fiksna veza osovine i šasije.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pitanje.
kaj nebi bilo bolje da je celindar za kipanje više naprijed prema rudu?
mislim da bi sanduk trpel manja naprezanja kod kipanja.

Apsolutno se slazem da bi cilindar trebao ici naprijed, a sto se tice bocnog kipanja tu su sile ionako manje i nekih 30 cm razlike nebi igralo veliku ulogu ali za kipanje nazad bi bilo od pomoci.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
koliko ja znam feder plate su opcija,
moguće je i naručiti sa krutom šasijom bez ovjesa...
Sve ovisi o terenu...ljudi koji voze po neravnim i brdovitim terenima uzimaju bez opruga, fiksna veza osovine i šasije.

sve je to meni dobro poznato ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pogledat ću sutra u skladištu ako ima koji viška pa se javim na PP. Problem je što mi kupujemo kompletni sistem pa u pravilu malo toga ostane viška.
A gdje ti nabavljaš ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
malo sam gledao cijeni prikolica, konkretno jednosovinke 4t i cini mi se preskupo, napr loznica za nekih 18 do 20 tk, a bolju od te mozes naruciti da ti bravari urade, bar ovdje u bosni za nekih 15 tk.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
malo sam gledao cijeni prikolica, konkretno jednosovinke 4t i cini mi se preskupo, napr loznica za nekih 18 do 20 tk, a bolju od te mozes naruciti da ti bravari urade, bar ovdje u bosni za nekih 15 tk.
A papiri , atest?
 

Najnoviji postovi

Na vrh