• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Huki

H

huki

Guest
Cijena traktora je 136 000,00 kuna. Kredit je na 10 godina preko HYPO banke. U tu cijenu je uračunat hidraulični volan, gornja i donja kuka te polukabina koja će doći naknadno. Karakteristike traktora imate na web stranici firma Jurval. Moji prvi dojmovi o traktoru su jako dobri.
 
H

huki

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
čestitam na kupnji..
kakva je to poluotvorena kabina?????

Marko to ti je samo plastični krov.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
marko hurlimann xa86 kaže:
čestitam na kupnji..
kakva je to poluotvorena kabina?????

Vjerovatno ova nadstresnica,traktor mi se cini ok ako je ovaj http://www.farmac-inc.com/MF260.html
To je IMT trojkao kao sto je Bobin,nasvirana na 60 konja,nadam se da moze opravdati MF ime,i da ima kvalitetu.
ZA slicne novce se nudio Case 80 konja sa predjom vucom, doduse samo jednom.

Tko mi zeli sada pojasniti,koliko se vraca od kapitalnih i od PDV-a,dali se novci dobijaju u kesu a dalje da se odplaciva iznos kredita.Kada se sve to izbije,koja cifra ostaje na kraju?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
čestitam na kupnji traktora i nek te dobro služi.
kaj ima 3 cilindra?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Huki daj mi reci di si nabavio kamufliranog pesa. Baš je sladak
 
H

huki

Guest
Kušljen je u Zagrebu (Podsused) od uzgajivaća. Original leglo. Vrsta = SAMOJED, podvrsta = medvjeđi tip.
Inače je velika maza, voli šetnju u prirodi, obožava djecu.
 
H

huki

Guest
Evo dragi forumaši.
Malo slika. Pripema drva za iduću zimu. Neka samo rusi iskljuće plin. Baš me briga.
Čišćenje kanala uz šumi. Drva ko pljeve...................., a badava.





 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma svaka čast,ti si čovjek,a ne oni koji sjede okruženi šumom i psuju ruse šta su isključili plin... ;)


kako se mf pokazao?
 
H

huki

Guest
abrkili kaže:
ma svaka čast,ti si čovjek,a ne oni koji sjede okruženi šumom i psuju ruse šta su isključili plin... ;)


kako se mf pokazao?

Za sada sam zadovoljan. Inače vozim se da napravim cca 50 radnih sati,a onda tkzv. "nulti servis". Bilo je nekih boleština sa pritezanjem matica, ali i to je prošlo. Izvlačio je i krošnje od hrasta u šumi. Prema IMT-u 533 koje imam vidi se velika razlika. Pali bez grijanja od prve. Za nekoga tko obrađuje oko 10 rali oranice i više nego dobar traktor. Susjed koji je mehaničar (popravlja sve traktore-godinama) kaže da je motor original Perkins 3 cilindra sa turbinom. Kod mene je zemlja lagana za obradu. Okolo mojeg sela ima dosta zapuštenih kanala i graba. Kvaliteta drva mi nije bitna (klen,jalša,vrba i poneki hrastić ili grab), jer sve se to posuši do iduće zime i onda gori ko mutavo. Sada kada imam vremena jer još nisu počeli radovi u polju bavim se drvima. A kada krenu radovi u polju onda nemam vremena i ne ide mi se po vrućini u šumu (komarci, krpelji, trnje i ostale piz.................@@@
 
H

huki

Guest
Lijepi pozdrav forumaši,
Napravili mi servis na traktoru. Serviser promijenio ulje, dotegnuo glavu motora, podesio ventile, pregledao hidrauliku i sistem za dovod goriva, zamijenio filtere i sada će biti slika u radu sa traktorom. Inaće sa servoserom iz "Jurvala" sam i više nego zadovoljan. Nazoveš ih i oni dođu u roku dva do tri dana s time da se prethodno najave.
 
H

huki

Guest
Počelo je počelo.
Prvi radovi sa mojim ljubimcem. Baliranje djeteline lucerne.


 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ima li traktor 540/540E ili samo jednu brzinu kardana?
Kak se uključuje: mehanički s dvostepenim kuplungom na pedali, ili ima nezavisni kuplung ili hidraulično uključivanje?
Pretpostavljam da ovu balirku ni ne čuje. Kak si zadovoljan potrošnjom goriva i općenito kvalitetom traktora?
 
H

huki

Guest
ZJ kaže:
Ima li traktor 540/540E ili samo jednu brzinu kardana?
Kak se uključuje: mehanički s dvostepenim kuplungom na pedali, ili ima nezavisni kuplung ili hidraulično uključivanje?
Pretpostavljam da ovu balirku ni ne čuje. Kak si zadovoljan potrošnjom goriva i općenito kvalitetom traktora?

Snaga Motora (KS) 60
Tip motora Perkins T3.1524
Broj cilindara 3
Ubrizgavanje direktno
Hlađenje vodeno
Zračni filter uljni
Kvačilo Dvostupnjevito
Mjenjač, brzine 8 naprijed, 2 nazad
Izlazno kardansko vratilo
Brzina motora kod 540 okr/min. 1789 okr/min.
Broj utora vratila 6
Hidraulična pumpa klipna Ferguson
Max. protok ulja pumpe (l/min) 16
Max. pritisak pumpe (MPa) 19.25
Max. podizna snaga (kg) 1415
Upravljanje mehaničko
Kočioni sistem diskaste u ulju
Blokada diferencijala mehanička
Prednje gume 7.50-16 (6 PR)
Stražnje gume 14.9/13-28 (6 PR)

--------------------------------------------------------------------------------
Probao sam orat i tanjurat. Sa plugom IMT 10" se igra u prvoj direktnoj, a tanjurače OLT 20 diskova ganjam u drugoj direktnoj.
Potrošnja je dobra. Za sada ne troši pretjerano. Kvaliteta traktora je zadovoljavajuća. Za sada nikakvih problema sa traktorom nemam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh