• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Huki

H

huki

Guest
Pozdrav svima !!!
Dolazim iz okolice Zagreba (Sesvete, mjesto Šašinovec). Imam 7 krava i bavim se proizvodnjom sira i vrhnja zajedno sa suprugom i punicom. Obrađujem oko 15 rali zemlje, više tuđe nego svoje. Sijem 4 rali kukuruza, 2 rali tritikala, 1 ral pšenice i 1 ral zobi. Godišnje pokosim oko 10 rali sijena i otave, te 2 rali djeteline lucerne. Zaposlen sam u Hrtvatskom telekomu u smjenama tako da se mogu bavit poljoprivredom.
Od strojeva i priključaka psjedujem :
- 2 traktora IMT 533 (1971 i 1977 godište )
- osobni automobil Golf IV SDI 1,9 ( 2003)
- plug IMT 755 niski klirens 10 cola
- tanjurače OLT 20 diskova
- traktorsku špricu Agromehanika Kranj 350 litara
- sijačicu za kukuruz OLT 2 reda
- prikolicu za sijeno Fahr
- prikolicu za stajnjak Mengele
- puhalnik za sijeno ( proizveden u Njemačkoj)
- rastepač za umjtno gnojivo sa cijevima za prihranjivanje kukuruza firme Megametal
- krunjač kukuruza na kardan
- mlin za mljevenje kukuruza i žita firme Kralj-Kocijan na kardan
- traktorsku stražnju kosu Gramip , tip Superior 1,80
- transporter za kukuruz i bale Ferostroj dužine 8 m.

Eto dragi forumaši to je sve. Imam u planu kupiti IMT 549 4WD, te balirku za kockaste bale. Zato bih priupitao forumaša BOBU. Kako si zadovoljan sa svojim IMT 549.
 
K

krx pozega

Guest
Pozdrav Huki..dobrodošao na forum.. super mi je zanimljiva ta strana zagreba jer se brdo ljudi bavi baš stočarstvom ili kako ja kažem taj potez hrani Zagreb.....inače Huki imam strica u kraljevcu tako da mi je taj kraj dosta poznat
 
H

huki

Guest
Hvala svima na pozdravima.
Pitanje za krx-a. Gdje ti je u Kraljevcu stric. Inače mi sir i vrhnje prodajemo po Sesvetama, Kobiljaku i Ses. Kraljevcu ( imamo svoje mušterije) tako da je lako moguće da ga možda i znamo. Dva puta na tjedan to razveze supruga . Bok!!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
@Huki
Moram te nešt pitat... Često prolazim tu kroz Dugo Selo i Zagreb jer studiram u Karlovcu. Šta tu ima puste zemlje... :scratch
To da je kod nas ljudi bi se tukli oko nje ;) .Zanima me zašto to nije obrađeno, dal je tu neplodna zemlja? Ili što? Tu negdje između Zagreba i Dugog Sela vidio sam puno tabli veličine cca 30 ha, omeđene su s kanalima, ljepe parcele već sigurno 5 god nisu obrađivane.
 
H

huki

Guest
DF Torpedo
To ti je neobrađena plodna zemlja. Velike parcele su ti od zadruge u Božjakovini koja ti je u fazi propasti. Male parcele su ti od seoskih domačinstava koja su se prestala baviti poljoprivredom ( starci, itd........). Međutim mnogi filozofiraju, jer im se neće raditi na zemlji. Svi bi nešto švercali i živjeli lagodno jer su se pogospočili. Nikome se ne radi. Ali bez muke, znoja i puno rada nema ništa. Moraš imati nekakvu računicu sa onime čime se baviš. Mene zadovoljava ovo sa čime se sada bavim, jer znaš i sam da u mojoj firmi baš i ne cvjetaju ruže ( višak ljudi). Prodani smo DT-u 1998 godine sa 11500 radnika, a sada nas je oko 5000. Sebe vidim u poljoprivredi ako ostanem bez posla, jer tko te hoće zaposlit sa 40 godina života.
Inače svoje zemlje nemam puno ( oko 3 rali). Obrađujem tuđu zemlju badava koliko mi treba samo da nije pusta. I svi sretni i zadovoljni. Pojedini susjedi u mojem selu me mole da im pokosim jedanput godišnje samo da im ne poraste grmlje i šikara i za to mi još i plate. BOK
 
M

matija

Guest
huki kaže:
Velike parcele su ti od zadruge u Božjakovini koja ti je u fazi propasti
kako u fazi propasti?ja sam mislio da rade najnormalnije otkad ju je kupio moralic, pa one parcele od dugog sela prema ivanicu su sve obrađene
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ništa umjesto novog 549, najbolje da kupiš polovan traktor od nekih 120-140 ks i počneš veliku poljoprivredu ;) ... odnosno ratarstvo
 
K

krx pozega

Guest
Huki moji su kod Martinija prema dugom selu ulica lijevo Mercedesovog servisa...Zubakova ulica ;)
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
DF&Torpedo kaže:
@Huki
Moram te nešt pitat... Često prolazim tu kroz Dugo Selo i Zagreb jer studiram u Karlovcu. Šta tu ima puste zemlje... :scratch
To da je kod nas ljudi bi se tukli oko nje ;) .Zanima me zašto to nije obrađeno, dal je tu neplodna zemlja? Ili što? Tu negdje između Zagreba i Dugog Sela vidio sam puno tabli veličine cca 30 ha, omeđene su s kanalima, ljepe parcele već sigurno 5 god nisu obrađivane.
Koje obradjivanje,sveće to Bandić(ili već netko drugi) pretvorit u gradjevinsko zemljište....
 
Z

zrine892

Guest
pozdrav i tebi i dobro došao na forum...puno sreće.svaka ti dala....:) :)
 
K

KRESO

Guest
zrine892 kaže:
pozdrav i tebi i dobro došao na forum...puno sreće.svaka ti dala....:) :)
NAJLJEPŠA TI DALA! :mrgreen: ;) ;)
 
H

huki

Guest
Kukuružnjak je dimenzija 11mx3.5mx0.87m.
U njega je stalo sa 2 rali kukuruz (ove je godine rodio ko lud).
Inače u prosjeku svake godine sijem cca 4 rali kukuruza, 2 rali tritikala, 1 ral pšenice i 1 ral proljetne zobi.
To mi sve treba za mljevenje koje uz sijeno, otavu i djetelinu dajem kravama.
 
Na vrh