• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurliman 95 2008 g

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
pitanje za nekog ko se susreo sa sličnim problemom

lik je skinuo rezervoar jer je morao mijenjat lajtung hidraulike
kad je vratio rezervoar traktor nece da upali

sad pali sa start sprejom , dok uhvati radi ko sat al treba drzat gas nema lera. odlično radi vuče ne gubi snagu
jedino neče da upali ni hladan ni vruč

ima 5000sati
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
A kako je palio prije skidanja rezervara,da mu nije puklo(napuklo)koje crijevo od goriva pa da mu ne vuče zrak
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
A da nije lik kojim slucajem pomeknul, zmeknul ili stisnul polugu ili sajlu gasa? :icon_scratch:
 

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
A da nije lik kojim slucajem pomeknul, zmeknul ili stisnul polugu ili sajlu gasa? :icon_scratch:
ž

palio je ko mina sve super prije tog zahvata , i sad mi nije jasno nista jer na rezervoaru nema nista osim plovka . inače ima 4 pumpice visokotlacne svaka kosta cca 4000kn al morale bi biti nepoderive (jedino ako mulac nije natocio vodu umjesto nafte pa ih sjebo jer znamo kak neki neki toče gorivo preko kanistera) budemo sutra izmjerili pritiske pa da vidimo kaj se bude desilo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehehe....to je isti traktor ko i Same Explorer Classic :)
Predlani su kupljene sve 4 nove monocilindrične pumoe, 10.000 kn + dize 1200 kn

Ako sva crijeva s rezervara štimaju onda nema kaj drugo biti.

Mi smo našem čuda radili i probavali 1000 načina, ali dok se god pumpe nisu zamjenile nije bilo sreće. Tako da recimo to im je mana, neki izdrže više, neki manje. Mi smo mjenjali na 3000 rh, ali več od 2000 rh je počel zezati po zimi, preko ljeta to ne dolazi toliko do izražaja.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Pa jel on teško pali neposredno(odmah)nakon skidanja i vračanja rezervara,ili se poćelo događati postepeno.A koliko sam ja shvatil to se počelo događati odmah nakon skidanja i vračanja rezervara a prije toga je radio i palio normalno
 

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
Tako je sve je bilo odlično i nakon skidanja i vračanja rezervoara neče da pali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak su cevi spajane preko spojki je moguče da se je zacvikal neki O ring na spojki i vuče falš zrak.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Pretpostavljam da je sistem sličan kao i na starijem exploreru.....bilo bi dobro provjerit dali je ili nije ugašen.......zaglavio regulator
 

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
Problem riješen , ukucano 20 000 kn i sad radi ok .
Otišle visokotlačne pumpe goriva i zablokirale dizne nekad otvorile na 180 bar nekad nisu htjele na 400 bar .
Hvala svima koji su se potrudili odgovorit.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Problem riješen , ukucano 20 000 kn i sad radi ok .
Otišle visokotlačne pumpe goriva i zablokirale dizne nekad otvorile na 180 bar nekad nisu htjele na 400 bar .
Hvala svima koji su se potrudili odgovorit.

Eh, pa kaj ti je to 20 hiljadi za popraviti takvi traktor. sad još ga čeka zamjena spojničke za cca 35 000 kn i onda bu kak treba. :mur:
 

MrNovak

Novi član
Tu od
19 Kol 2012
Poruka
15
Eh, pa kaj ti je to 20 hiljadi za popraviti takvi traktor. sad još ga čeka zamjena spojničke za cca 35 000 kn i onda bu kak treba. :mur:

Hmm kaj misliš pod spojničke da je tak skupo ???
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Tu v okolici znam za dvije 95-ice kaj su bile na pol i cifre su išle od 30 do 35 000 uz "pas mater traktoru, onom koji ga je takvog napravil..."

Ne ulazim u to kaj je mijenjano osim same spojničke osovine niti tko je šrafil.
Btw, ja sam 2 km od tebe, ravno prek Drave :eek::
 
Na vrh