• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ako koga zanima katalog rezervnih djelova za traktor Hurlimann H-490 možemo nesto dogovorit imam ga u PDF datoteki
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
pozdrav

da vas pozdravim i pohvalim jer vidim da tu se uvijek nađu dobri i konkretni savjeti.
Mene zanima kako bi se ponasao XB 95 sa prednjim hidraulikom i krdanom i šumarskim malčerom.
Jel bi to bilo malo previše za taj traktor? :scratch

radi se o modelu pod dolje navedenim linkom
Obrisan neispravan link.

znaci na taj traktor bi išla max širina malčera (modell EFC) 160-180 cm

jel bi on to tjerao il bi bilo preveliko opterečenje?
Taj mulcer sam po sebi ima cca 1200 kg pa me zanima kak bi prva osovina to sve trpjela i podnašala?

zahvaljujem na odgovorima
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Prva osovina bi izdržala, ali neznam koliko snagu traktor prenosi na prednje vratilo.

MOj savjet je da uzmeš jači traktor, možda XT 130, jer po prospektu taj malčer treba minimalno 90 ks.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
hmhm al 130 konjica puno vise dođe, :(
ma sad i da je uzi mulcer nije problem,samo dal bi to radilo
A i sam znas kakvi su bregi kod nas u zagorju......l :scratch
kak si ti sa svojim po pitanju sigurnosti na bregovitom predjelima?
"podplat" radis kaj?
do kojeg nagiba foras traktor?

ja kad bi slozio taj xb95 i taj mulcer opako bi razmisljao o dodavanju jos jednog seta kotača radi sigurnosti kod rada na nagnutim terenima......
vjerujem da bi sa jos jednim setom puno dobio na stabilnosti?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako ti je 130 preskup onda uzmi XT 105 (6 cilindara), on ti je osjetno jači od tog 95 ks.
Ja imam Lamborghinija R4 105 6 ciindara, kad sam ja kupovao razlika je bila 3000 eura između tog i 95 ks.

Vjerojatno bi radilo, ali bi ti traktor imao pune ruke posla.
Moj savjet je XT 105.

Ja sam iz Zlatara, od kud si ti?

Kod mene ti nema baš brijegova puno, inače Lamborghini mi se čini dosta stabilan na brijegovima, a širok je 212 cm, a gume su mu zadnje 34 cola, dok zetor sa istim gumama i širinom 190 cm mi se čini dosta nestabilan, pogotovo s prednjim utovarivačem.

Sa još jednim setom kotača bi dobio jako puno na stabilnosti, dal bi išle iste gume ili uže?
Ako iste (480 širine)onda bi bio širok preko 3 metra.
Inače na XT i XB ti idu gume 34 cola, možeš pitat dal se mogu stavit 30 cola, pa bi time još dobio na stabilnosti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ma uzmi ti xt 130..sad gledaš malu razliku u novcu a na njega možeš staviti malčer 200-220cmm...i prije češ biti gotov z poslom i nakon dužeg perioda če ti se isplatiti..pošto imate brege nečeš biti stroho da li če ti na ovaj brijeg iči a na drugi neče.. ;) i traktor je stabilniji od xb i teži tako da ga malčer neče iza dizati a na xb češ morati raditi uteg..
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
kakv uteg?

pa ja bi ga naprijed stavil :mrgreen:
pa da pred traktorom čisti i drobi.

neznam dal ste culi, ali mi kad smo kupovali traktor prije 12 god (h305-xe) kojeg i danas imamo, u prospektima je navedeno da se može i voda,antifriz natočiti u pneumatike pa da dobis na težini :?: :scratch

nekak mi je zapel za oko taj xb od 95 konja jer nije preveliki, a za moje potrebe bi bil dobar kad bi isel u te investicije.
Doma tak i onak niš ne delamo skoro :mrgreen:
jedino bi se tim čiščenjima malo pozabavio jer nema niko to kod nas bas mulčer za takvo granje (25-30 cm) a granja i gacije i zaraštenih površina je sve više, a nikom se neda zajebavati s time da to počisti ručno....


jedino kaj sam pocel gruntati da sve povrsine stavimo pod lavandu :mrgreen: pa neka raste tak da bi s tim hurlijem i između pokosil da bude lijepa travica.
zato mi netreba preveliki stroj....se niti okrenuti nebum mogel na nekom bregu :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ako ti malčer ima 1000kg xb-u je zadnji kraj u zraku....ja kopčam kosu koja ima cca800-900kg za claas koji je malo teži od xb-a pa vidim kako mi digne zadnji kraj...ne digne ga u zrak ali ga osjeti iza.....
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
malo mi nije jasno malčer 180 širine a stavljao bi dodatne kotače pa kako bi prolazio kroz onaj neočišćeni dio ,a za drveće od 25 cm mislim da je trebaš 130-150 ks pogledaj si fae malčere-pravi šumarski i koje mrcine rade s njima usput kod nas je 3 kune po m2 takav posao
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
da to mi je malo problem kaj je mulcer malu uzi.
pa bi gazio :scratch
neznam od kud si ali kod nas u zagorju nemas prave ravnice.... a bregova ko u priči...

velis 3 kune po m2? pa to je cak i dosta.......
se puno ljudi bavi time kod tebe?

od kud pa jesi?
imas kakv link nekog ko se time bavi?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
vrbovec ,link ti nemam a za cijenu znam jer mi bratić zna čovjeka koji se time bavi
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
cijena im je stvarno dobra....
i vjerujem da ima i puno posla s tim strojevima....
aj ak mozes kak link saznati od web stanice (naravno ako imaju) pa mi javi :D
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
moja igracka

jest da ima samo 50 KS ali vozi :D
da je jaci nebi bilo lose... i s jacim mulcerom...
npr: xb max :mrgreen:

DSC00093.jpg


DSC00095.jpg


DSC00097.jpg


DSC00100.jpg


DSC00110.jpg


DSC00112.jpg


DSC00113.jpg


DSC00114.jpg


DSC00116.jpg


DSC00117.jpg


DSC00118.jpg


evo kad sam vec slikao i ostalo od nekih prikljucaka

prikolica,pretepaca
DSC00119.jpg

banzek,cisterna
DSC00120.jpg
 
S

seljaček

Guest
skladistar kaže:
moja igracka

jest da ima samo 50 KS ali vozi :D
da je jaci nebi bilo lose... i s jacim mulcerom...
npr: xb max :mrgreen:

[
koliko si ga platio koja godina koliko sati kad je kupljen .
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
traktor je kupljen 1996 godine, znaci prije 12 godina
full nov i sami ga dovezli iz italije.
Prvi u ovim krajevima je bil te marke i niko ih nije uvozio.
Pa su svi cudom gledali akj je to za traktor :mrgreen:
ima 1450 radnih sati koje je nabio najvise u zadnje 2 godine sa mulcerom..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
da pa 1450rs ja natućem s hurlijom u 2godine. :roll: :twisted: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moj da stoji tjedan dana sve bi mu ulje zcurilo iz kartera.:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh