• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

D

dalibor

Guest
Novi sam na ovome forumu pa pozdravljam sve clanove.
Poceo sam pratiti ovaj forum tek prije 4-5 dana :oops: i moram priznati da ste odlicna ekipa.

Vidim da je Trgo Gea trenutna tema pa bi Vas molio za koji savjet/preporuku. U narednim danima/tjednima planiram kupiti neki traktor pa sam tako danas ujutro posjetio gore spomenutu trgovinu i za oko mi zapeo Hurlimann
XBmax 100 DT EURO II ( 95 ks) koji sa standardnom opremom dođe 33 000 € sa PDV.

Molim za vase misljenje da li je to dobar stroj ili se za te novce moze kupiti nesto bolje/pametnije ?

Obrađujem oko 20 ha te do kraja godine planiram obrađivati oko 40 ha. Trenutno imam staru makinu Zetor 6911 iz
daleke 1979 godine tako da o ovim novim strojevima nemam pojma ali sam ponesto naucio prelistavajuci vase teme i
debate koje znaju stvarno biti zanimljive i poucne.

Unaprijed zahvaljujem.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sve što mogu reći je da je cijena povoljna...I dobrodošao na forum!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BOk i dobrodošao.
Taj XB max je dobar traktor, ima na forumu par njegovih blizanaca - Deutz Agrofarm, i SAME explorer.

Inače traktor ima original Deutz motor.
 
S

seljaček

Guest
XB je ok traktor usporedi opremljenost Hurli XB, DEUTZ Agrofarm , Same Explorer III i Lambi to su u biti isti traktori iz iste tvornice ali može biti za istu cijenu razlićita opremljenost. dobro provjeri. Ako misliš ful opremu onda bi moj izbor bio Jony jer svi ovi ful poremljeni su možda 1000-2000 E jeftiniji Jonija serije 5020
 
D

dalibor

Guest
Od opreme mislim da neću nista posebno uzimati/zbog financija.
Za vikend idem u Gudovec na sajam pa cu tamo donijeti konacnu odluku.

Kakva je inace potrosnja Hurlija u odnosu na ostale u istom/slicnom rangu ??
Dosta cu ga koristiti za cestovni prijevoz odnosno prijevoz svinja do klaonice koja mi je udaljena
nekih 25 km.
 
S

seljaček

Guest
"velika" moje iskustvo je da ti traktori relativno puno troše u vožnj pa za to uzmi neki manji recimo 50 ks bi bilo optimalno .
 
D

dalibor

Guest
seljaček kaže:
"velika" moje iskustvo je da ti traktori relativno puno troše u vožnj pa za to uzmi neki manji recimo 50 ks bi bilo optimalno .


Trebam neki univerzalni traktor, znači za obradu zemlje, razvoženje gnojovke i prijevoz do klaonice.
Nisam u mogučnosti imati/kupiti jos jedan manji :cry:
 
S

seljaček

Guest
Onda uzmi to što si naumio za univerzalni traktor ok još ako voziš puno svinja u klaonicu onda ti potrošnja ne znaći puno
 
Z

zrine892

Guest
da da kojeg jonije?onaj sa full opremom umjesto poda ima rešetku?mislim na tog JD?bolji je izbor hurliman...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zrine892 kaže:
da da kojeg jonije?onaj sa full opremom umjesto poda ima rešetku?mislim na tog JD?bolji je izbor hurliman...

zrine o čemu ti to? :scratch:
5020 je švabo i nema nikakve resetke
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
dalibore pozdrav od mene ,ja imam blizanca- same 3-i moje ti je mišljenje da ako uzimaš nekog od te braće uzmi onog za kojeg ti je najbliži zastupnik zbog 1.papirologije kod same kupovine i 2.zbog budućih servisa i održavanja uopće jer ćeš im tako zlu ne trebalo moći stalno puhati za vratom.
 
S

seljaček

Guest
breza kaže:
dalibore pozdrav od mene ,ja imam blizanca- same 3-i moje ti je mišljenje da ako uzimaš nekog od te braće uzmi onog za kojeg ti je najbliži zastupnik zbog 1.papirologije kod same kupovine i 2.zbog budućih servisa i održavanja uopće jer ćeš im tako zlu ne trebalo moći stalno puhati za vratom.

breza nije valjda da imaš neka loša iskustva sa servisom
mislio sam na 5020 jonija njegova mana je bila jedino što je ful opremljen pa je cijena bila 42000+PDV dok je SDF ful oprema ko i joni nekih 41000+PDV a joni 5025 je tek obojen u jonijevu boju
 
Z

zrine892

Guest
pa indijski traktor neznam koja serija JD koji se pravi ima full opremu a umjesto poda ima rešetke...da ni meni nije jasno...kad sam to vidio neke godine prasnio sam u smijeh...a prodavac me zacudeno pogledao kao da sam ludak neki...a ja mu njemu rekao pa vi ste sramota...
 
M

Mister x

Guest
Uzmi tog Hurlija pa makar i jačeg jer je 40 hektara zemlje mnogo a razlike u cjeni cu jako male pa skoro kao i u potrošnji tih traktora. Ja ču sljedeče godine uzet xa 86 jer mi je to dovoljno za mene makar nije loše uzet jačeg.

Inače ti je bila akcija XB 95 u 11 mjesecu 2007 za ravnih 30 000 eura.

Moj savjet ti je pričekati jesen ove godine jer onda znaju spustit cjene strojeva i traktora za dosta love.
 
D

dalibor

Guest
Znao sam za tu akciju 33 500€/,sa PDV, je bila cijena sa solidnom opremom.
Ali planovi su bili drugaciji...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
seljaček kaže:
breza kaže:
dalibore pozdrav od mene ,ja imam blizanca- same 3-i moje ti je mišljenje da ako uzimaš nekog od te braće uzmi onog za kojeg ti je najbliži zastupnik zbog 1.papirologije kod same kupovine i 2.zbog budućih servisa i održavanja uopće jer ćeš im tako zlu ne trebalo moći stalno puhati za vratom.

breza nije valjda da imaš neka loša iskustva sa servisom
mislio sam na 5020 jonija njegova mana je bila jedino što je ful opremljen pa je cijena bila 42000+PDV dok je SDF ful oprema ko i joni nekih 41000+PDV a joni 5025 je tek obojen u jonijevu boju
ništa strašno no bolje je da si bliže, sjeti se ratarka,telefon je jedno no kad dođeš osobno to je ipak nešto drugo...
 
M

Mister x

Guest
mario kaže:
To je 30 000 sa pdv?


Da to je bilo sa PDV 30000 ali bez klime onaj drugi sa klimom je bio 33500 i imao je još nekih finesa.

Ja sam ga planirao uzeti ali sam bio u papirologiji za otvaranje obrta a di je onda još kredit...
 

Najnoviji postovi

Na vrh