• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

R

Ratarko

Guest
Nisam taj puta jer je baš nekokao odgovaralo da se preore . Podrivam svake 4-5 godine sa dubokim podrivačem a taj puta baš nije bilo na redu. To mi je bilo prvi puta da sam slomio plug po pola , sada sam pametniji pa ako se nađem u sličnoj situaciji vjerovatno ču dobro razmislit sa kojim strojem da obrađujem.
 
R

Ratarko

Guest
Odošmo opet OT , na koji misliš , na 4 brazde 14 cola Landsberg kojega sam slomio ili ovaj novi Rabe okretač vario ?
 
B

baranjac

Guest
prije par mjeseci bio sam u OLT-u i vidio plug koji su bas oni napravili znaci nije u suradnji sa rabeom i to je sramota. greda je bila jedno 35x35 cm, nosaci dasaka su isli onak okomito dolje , okretni cilindar je bio neko smece itd.

i prije nekog vremena odem kod jednog svog ko
upca kji ima landinija i vidim taj plug i kazem mu kakvo je to sranje kupio , a on kaze kako je to super plug za tu cijenu.
Naime, radilo se o 3-brazdnom okretacu 14 coli daska, a kosto je 28000 kn sa pdv om

vidijeli smo se prije bozica i reko mi je da ga je prodo jer mu je traktor strasno poceo trositi gorivo, kad sam mu ja to rekao nije vjerovao.

Nekom ljudima stvarno ne vrijedi govoriti nista nego se stvarno moraju uvjeriti u svoju pogresku
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Na novi RABE!

Rabe Albatros Vario 4 , oko 1500 kg .
Može se staviti još jedna brazda , rama je 160x160 a standard rame u njemačkoj bi bio 120x120 za takav plug.
 
R

Ratarko

Guest
Nisam .
Mislim da bi išlo jel iz kabine se hidraulikom može smanjiti na 12 cola ( x4 brazde ) , sa RX sam vukao 14 cola x4 brazde i fino radi u srednje teškoj zemlji. Ford bez problema vuče 22cola x4 brazde što je maksimalna širina oranja.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
gledao sam hurliman 65 konja 85 g proizvodnje grijana kabina servo dupla vuča prednje kočnice izvana izgleda odlično za 7000 eura na cestu

motor radi normalno i pošto sam nestručan za to nisam vidio ništa posebno na tom traktoru da nevalja jedino se vidi na poklopcu hidraulike da je friška diht masa tj nekaj je rađeno

e sad za istu cjenu je i masey ferg 70 ks 85godina u sličnom stanju ima i same explorer 80, 80ks sa utovarivačem industrijskim isto za 7500 eura

meni cjena odgovara ali neznam kaj je najbolje od toga trebam stručnjaka plačam dnevnicu za pomoč
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Joj koja pila , to je ovaj od 180 KS , zar ne ?
Dizajn im je za čistu peticu , cijela SDF grupacija ima 8) dizajn.
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.

Hürlimann H-490a TURBO
vorn: 16,9R24 95%
hinten 18,4R34 75%
Betriebsstunden:
7400
Baujahr:
1982
Gesamtgewicht:
6.600 kg
Leistung:
70 kW
 
M

Mister x

Guest
Ratarko pošto je traktor Hurliman jedan od laganijih bi li ga preporučio za mene pošto ja pretežno imam zemlje na brežuljcima i kočnice moraju biti tip top. Ja mislim da bi mi 80 konjiča bilo dovoljno.
 
R

Ratarko

Guest
Vidi gospon x , moj Hurli je stvarno jedan od najlakših u klasi , neznam sad iz glave ali ima 2700 ili 2900 kg a 83 KS. Traktor je odličan , ne sada zato što ga ja imam nago zato što ga i drugi ljudi imaju i nisam čuo ništo loše o njemu . Evo preksinoč su mi navratili serviseri iz TrgoGea i uvijek ih ispitujem o traktoru i kako je kod drugih vlasnika , kažu da nigdje nisu imali neke probleme.

Traktor ima dobre kočnice , i prednje i zadnje , mislim da ti ništa bolje od ovih kočnica nije potrebno iako si na brdu .

Mogu ti samo preporučiti takvog Hurlimana ali predpostavljam da su Deutz i Lambo također jednako dobri u toj klasi , samo na što prije naletiš i što ti je povoljnije .
 
M

Mister x

Guest
Gle tu se radi o velikim nagibima i ne želim riskirati, jedino moram nažicat čovjeka tu iz sela da probam malo po bregima s njim. bitno mi je da ima dobre kočnice kaj kod Tafea-a baš i nije boljka, treba stisut ko lud da staneš u nizbrdici. lako je s plugom ali s kosilicom je malo problem.


Slabo ih ima po oglasnicima
 
R

Ratarko

Guest
Joj pa ti sa Tafeom uspoređuješ Hurlimana i kočnice :oops:
Pa Hurli ti je automobil u usporedbi sa Tafe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh