• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Imam Hulimann H 478 i pojavio se jučer jedan problem.Kad asma uključivao kardan ručica je krenula neobično lako i sada se kardan više ne može uključiti,radi samo ako ručicu držim rukom stalno povučenu gore,neče ostati uključen...jel je problemu getribi ili...?

jes li otklonio kvar??

ako je isti sistem kak i na H-490 onda mogu pomoći,mučio sam se ja s tim da skužim ali OK,po onome kak si opisao kvar može ti bit u samom prijenosu ručice do ventila odnosno sam ventil ili neka druga opcija reulator protoka (opruge,gumice..))



malo bolje opiši svoj problem!!!
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Pozdrav
Nisam uspio pročitati cijelu temo,možda negdje i piše. Kolika je cijena ovoga trakotora snage 60ks?
 
H

Hurlimann86

Guest
Pozdrav
Nisam uspio pročitati cijelu temo,možda negdje i piše. Kolika je cijena ovoga trakotora snage 60ks?

Ako misliš na ovaj novi naš je 2003g došao 26t€ sa prednjom hidraulikom.
 
H

Hurlimann86

Guest
Ja mislim da bi cijena tog modela sa klimom bila negdje 24t€ ili možda manje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo i od mene koja slika od Hurlimanna XB MAX 100

dsc01482.jpg

dsc01481v.jpg
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Savjeti oko H-360

Pozz svima, odavno me nije bilo ovdje, zaboravio pass :)

Zanima me, ima li neko mozda neka iskustva sa Hurlimann H-360m (62KS, 3 klipa, prednja vuča)?Imam jedan u ponudi, on bi mi odgovarao kao traktor za malo teže poslove

-oranje sa Rabe obrtačem 2x12",
-oranje sa Eberhard 2x10" pomičnim plugom (za odoravanja i složenije zahvate u oranju)
-spremanje sa 2.2m sjetvospremačem,
-tanjuranje sa IMT 20 diskova tanjuračom
-sijanje kukuruza sa 4 reda sijačicom
-koševina sa Fahr KM24 (185cm zahvata sa 2 diska)
-transport u lošijim putnim uvjetima

Imam IMT539 za lagane poslove (skupljanje i prevrtanje sijena, kultiviranje kukuruza, rasipanje vještačkog djubriva, transport kada su uslovi dobri a tereti mali i za sve ostale sitne poslove). Imam malo imanje specijalizovano za proizvodnju bikova (kapacitet 8 komada odjednom), baš sam ovih dana prodao 6 komada (prosjek 756kg). Nemam dakle mnogo zemlje, ali je brdovita a IMT je već omatorio za teže poslove, još je u savršenom stanju i žao mi je da mu vadim dušu, pa smatram da bi mu trebala zamjena u svim tešim aktivnostima. Sem toga, zemljište je svake godine ugaženo jer se sve radi mašinski, pa je oranje sve teže.

Ovaj Hurlimann mi se čini kao zgodna altrenativa za moje imanje pošto nije ni preveliki ni premali, vrlo je okretan, ima veliki ajnšlag, nema elektronike i sličnih džidža-midža koje mi uopšte ne trebaju. Nemam iskustva sa Hurlimann traktorima, pa bih zamolio one sa više iskustva da me posavjetuju, valjaju li ti traktori, jesu li pouzdani, na šta prilikom kupovine treba obratiti pažnju i slično?

Traktor je inače 1985. godište, ima kabinu, dobre prednje gume (95%), malo lošije zadnje (30-40%), gomilu izvoda za hidrauliku (volio bih jednog dana napraviti sebi prednji hidraulik). Imam takodje i pitanje u vezi guma. Naprijed ima 9.5-24" a nazad 14.9-30", pa me zanima jel moguće nazad staviti 16.9-30" pošto ovih 14-ki nigdje nema, a da napriejd ostaviim 9.5-24"? Dal bi to pravilo probleme prednjoj vuči (ona bi mi trebala u oranju), ili bih morao naprijed staviti veće gume 11.2-24" ili 12.4-24"? Šitre gume bi mi odgovarale i zbog toga što vi traktor dosta radio koševinu, a šire gume mnogo manje sabijaju zemljište.

Hvala svima unaprijed!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
dobar je to traktor za navedene poslove je odlican mislim, za tvoje potrebe sasvim dovoljan s obzirom da bi tu priteko u ispomoc 539,.
samo mi nije jasno kako nema 16.9 30 guma,.ja sam skino 16.9 30 i stavio 14.9 30 bas zbog oranja da mi ne gazi po brazdi,ne bi moro mjenjati prednje gume
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Na njih standardno idu 9.5-24" naprijed i 14.9-30" nazad. I ja sam razmišljao o tome da bi šira guma gazila malo u oranju, posebno jer mi ovaj veći plug ima 2x12" zahvat, mada se može proširiti na 2x14". Zbog toga sam mislio da bi dobrobilo staviti 16.9, ona bi tek malo gazila oranje u 14" brazdi jer brazda svakako bude nešto šira od nominalnog zahvata.

Upravo zbog toga što imam i 539 odgovaralo bi mi da imam šire gume (16.9 nazad i eventualno 11.2 ili 12.4 naprijed) na ovom, ako ga uzmem, kako bih što manje tabao zemljište pošto bi 539 radio špartanje kukuruza gdje su uže gume prednost. H360 nije doduše mnogo težak, gledao sam jedan podavno sa originalnim gumama, zadnje 14.9 su solidno široke, ali prednje 9.5 su baš mnogo uske i mnogo gaze (baš se ripna zabija skroz u zemlju), ali za ove poslove koje sam zamislio da bi on radio nešto šire gume bi bile prednost.

Baš kao što kažeš, traktor te snage odgovara za moje zemljište i sve priključke koje imam. Imanje mi nije veliko, samo 5 hektara zemlje, ali posvećujem mu veliku pažnju i uz punu agrotehniku redovno imam rekordne prinose kukuruza. Veći traktor će mi poboljšati rezultate jer ću imati dosta kvalitetniju obradu, posebno oranje jer sam primijetio intenzivno formiranje plužnog djona u zadnjih desetak godina. Imam još neke opcije, jedna je Zetor 7711 (74KS, nije duplak), Zetor 7045 (65KS, duplak), Landini 7500 (70KS, duplak), International 743Xl (67KS, duplak), pa se lomim šta bih uzeo. Najviše mi se svidjaju Hurliman i INternational jer su veoma kompaktni i vrlo okretni (fantastičan ajnšlag). Hurliman ima prednost u cijeni, pa bi to moglo vrlo vjerovatno da prevagne.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma samo duplapaka nista bez prednje vuce,a mislim da bi ti hurli naj bolje sjeo,internacional je sigurno skuplji a i rez.dijelovi,za hurlija ima kod nas da se uzmu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
Na taj ti model nejdu veće gume 0d 14,9-30, jer su felge preuske za 16,9 gume.
Ako već hoćeš šire gume kupi 420/70-30. Te su ti široke kao 16,9, a niže su...
Prednje 9,5-24. Kad bi stavil veće zadnje (16,9), prednje bi trebale biti 11,2-24. Felge su preuske za njih.
Opet, umjesto 9,5-24 bi se mogle montirati gume 280/70-24. Jednake gume po promjeru kao i spomenute, no šira gazna površina i felge im odgovaraju.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Na taj ti model nejdu veće gume 0d 14,9-30, jer su felge preuske za 16,9 gume.
Ako već hoćeš šire gume kupi 420/70-30. Te su ti široke kao 16,9, a niže su...
Prednje 9,5-24. Kad bi stavil veće zadnje (16,9), prednje bi trebale biti 11,2-24. Felge su preuske za njih.
Opet, umjesto 9,5-24 bi se mogle montirati gume 280/70-24. Jednake gume po promjeru kao i spomenute, no šira gazna površina i felge im odgovaraju.

Hvala prijatelju na detaljnom objašnjenju. Ako budem mogao naći gume navedenih dimenzija, onda bih njih stavio, ako ne, išao bih na standardne mjere, šta je tu je.

Hvala još jednom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
A gdje si ti?
Ako si u HR, ima ti Robni centar guma svih dimenzija. Uzmi zadnje 420/70-30. To su ti niskoprofilne radijalne gume, koje dobro vuku i udobne su za vožnju.
Zanemarivo su niže od 14.9-30, tak da ti budu pogotovo pasale s malo potrošenim prednjim gumama
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
@zombie
nemoj se zajebat, prvo kupi traktor, pa onda gume.... ;):rolfer::rolfer::rolfer:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma sad je izgleda definitivno odlucio sta kupuje,.nek je sa srecom,dugo radnih h,i sto manje kvarova,
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
Hurlimann xt 105

Zanima me ko ima iskustva sa hurlimanom xt 105 i kolika je njegova cijena? kome god sam poslao upit nije mi odg....hvala.....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jučer godovac, traktora na bacanje.......... šetamo stari i ja, samo da napomenem da se bavim šumarstvom, i tako zujimo, gledamo sve to li la...odjedanput stajemo i gledamo ga HURLIMANN (nisam siguran u slovo) XB90, još nije bio prodan, kabina na prvi dojam super samo meni za šumu stakla malo previše, jel tko radi s takvim sličnim strojem u šumi, kakav je to traktor? svidio nam se zbog dimenzija a kad smo vidjeli da ima 90ks nismo vjerovali, ima dobar klirens i neznam ništa osim da sam se zaljubio:oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh