• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

husqvarna 395 xp vs sihl ms 660

  • Temu pokrenuo piško007
  • Datum prvog posta

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Joj ne opet još jedna tema oko koje će frcat iskre i spominjat uža i šira rodbina:?
meni je najbolja "Družba"....stojiš i piliš:rolfer:, još da mogu leć i pilit...:rolfer:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Mislim da huska ima manje vibre, manje troši i manje joj se zaštopava filter zraka dok je stihl trajnija, robusnija, izdržljivija pa ti izaberi za svoj novac što preferiraš.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nečeš pogriješiti koju bilo koju da izabereš

ovu temu bolje odmah zatvoriti jer će biti svakakih komentara.Moje mišljenje je da su ta dva proizvođača oila vrh ponude motornih pila i svaka ima svoje prednosti i mane moj glas huski ali stihl je bolji što se tiče rezervnih djelova i servisa imaš ih na svakom mjestu.Ja za svoje huske sve naručujem djelove iz Nedelišća i plaćam poštarinu jer u ovlaštenom servisu u mojoj blizini kad nešta naručiš dođe za 20 dana a nitko od nas nema na lageru djelova osim vodilica,lanacai amortizera
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Uvijek sam bio za kubike. To je snaga. Iako nešto slabija 395xp od ms 660, izvlaći također nešto više kubika. To mi se recimo sviđa u ovom slučaju kod Huskija. Stihl tehnički izvlaći više KS i malo je laganiji. Ne znam kako se kreću cijene. Mislim da su pile uz bok. Pogledaj koja ti je dostupnija, cjenovno pristupaćnija i kakva je servisna mreža u tvom kraju pa odluči.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Uvijek sam bio za kubike. To je snaga. Iako nešto slabija 395xp od ms 660, izvlaći također nešto više kubika. To mi se recimo sviđa u ovom slučaju kod Huskija. Stihl tehnički izvlaći više KS i malo je laganiji. Ne znam kako se kreću cijene. Mislim da su pile uz bok. Pogledaj koja ti je dostupnija, cjenovno pristupaćnija i kakva je servisna mreža u tvom kraju pa odluči.

mana husgvarne je servis to ne treba tajiti neka uvoznika bude stid i sram nas koji imamo više takvih strojeva što pili što trimera jer kod ovlaštenih distributera se čeka po 20 dana.Evo moj primjer izgubim maticu za stezanje lančanika odem kod distributera u Slav.Brodu MIO AGROSTROJ kaže mi da moram naručiti doće za 15 tak dana košta 12 kn. da ne pričam o amortizerima da moraju naručiti i vodilicu za 372xp čeka se znate koliko,a nedaj bože da se nešta pokvari što je u garanciji možeš samo kupiti novu dok dođe s popravka.Nemojte me krivo shvatiti pile se po meni broj 1 ali logistika kao da smo u ranim 50-tim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
tema će biti otvorena sve dok se u njoj argumentovano govori , svako prepucavanje ću da sankcionišem


po meni i ja se slažem da su dobar odabir obje , skoro da je manje bitno koja je u pitanju , bitnije je to da ti imaš dovoljno posla za neku takvu zvijer od mašine

naravno , uzmi u obzir i rezervne dijelove kako reče hrvoje1
kod mene nema problema za rezervne dijelove , ima jedna firma koja prodaje dijelove za sve motorke , kvalitet manje-više , bitno je da ima
a imaju dijelove po sistemu ''koliko para toliko muzike'' znači imaju od kineskih i brazilskih dijelova do originalnih , kažeš koji kvalitet hoćeš i to dobiješ

konkretno neki dan kod njih kada sam kupovao mač za moju husku 285 , ima mačeva raznih :kineski 28e , winsdor 25e , huskin 30e
ja sam uzeo vinsdor 34 zuba
 
Z

zjoker

Guest
dobre su obadvije samo sto je stil poceo vise da ugradjuje djelove iz kine losije kvalitete
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
danas se više ne može uči u trag gdje se što proizvodi....proizvođači svakodnevno smišljaju nove načine kako zakamuflirati porijeklo.
Hoćeš ovako:manufactured by stihl inc., usa. with domestic and foreign components
ili ovako: assembled in mexico ili možda ovako: assembled in mexico of foreign components, i tako u nedogled...
No čini mi se da u zadnje vrijeme se situacija popravlja....npr Stihl je otkantao brazil, čekamo da se još toga odkanta:finga:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
neznam jel bih smio ovo reći , zbog reklamiranja
ali za ljude s problemima u nabavi djelova, imate trgovinu ONLINE
dosta stvari imaju, cjene ok, dostava u roku cca 3 dana
ja zadovoljan, od ležaja, traktorski djelova motorki i trimera , dosta toga imaju i sve pregledate preko interneta, nađu se stvari za koje i niste znali da postoje

ukucajte na preraživač : xxxxxxxxxxxxxxxxx


ak se nesmije zbrišite me:weedman:

EDIT SAVORIS
za kontakt obratite se čovjeku na PP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh