• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Todos, pročitaj promjer i hod klipa u uputama.
Imal sam davno GR2036, i on je imal 36,3ccm, odnosno klip fi38mm. Kad su promijenili zapreminu, odnosno stavili klip fi 40mm, na tom, inače prastarom, modelu? Taj se model inače ne prodaje u HR već par godina (kao ni Husqvarna 235), radi ekologije.
Inače, trebal si kupiti 2236, jer radi krugove oko 2036,
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To povećanje kubikaže, a zadržavanje snage, je posljedica ekoloških standarda. Pa su prebacili na taj način motor u veću kategoriju....ista stvar kao sa Stihl fs 350(36.3-40,2)
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ne znam sta ste hteli reci to sa promjerom klipa?!? Ova moja testera je 50ccm. Inace bar ova moja je idealna tstera za ono sto meni treba.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma ono kad si napisal da mala kubikaža i puno snage, da to nemere dobro štimati....samo smo ti hteli reči da to ne mora ništa značiti...i zašto je u međuvremenu se promjenila kubikaža tvoga trimera...
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma ono kad si napisal da mala kubikaža i puno snage, da to nemere dobro štimati....samo smo ti hteli reči da to ne mora ništa značiti...i zašto je u međuvremenu se promjenila kubikaža tvoga trimera...

Tocno, vidim da su profesionalne zujalice sad od 34-36ccm. Manje tezine vise sirove snage. Ali nisam ja dzabe uzeo ovaj trimer, em profesionalni em manje snage vise izdrzljivosti. Mada ni to vise ne mora da bude prednost.
Ne verujem da sam rekao da je manja kubikaza losa za testere. Testere i ne treba da budu ogromne. Sta je moj jedan komsija sa Stihlom 029 poradio po sumama niko mi nebi verovao. Za trideset godina je promenio samo dve istog profila.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kad nisi probo jače modele npr 372xp imam je i ja jedina mana stalno kapa ulje iz pumpe za podmazivanje lanca

nije da see pravim pametan ali meni je to Stihl 041av od jednom počela raditi a ja mislio da je otišla brtva i jbg, rekoh ma neka se j.be i i onda nednom prilikom sasvim slučajno kada sam je čistio probam zategnuti šaraf na tom mjestu i gle čuda prestala a zadnje vrijeme bi preko noči ispustila skoro sve ulje van ako bi nešto ostalo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
041, 051,075 imaju skroz drugačiji princip podmazivanja od današnjih pila....općenito samo po sebi teško propišaju....češći je problem da ulje probije u motor
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ne znam... meni izgleda kao da ju je napravio kinez od najjeftinije moguće plastike i boje.

Monolitan, homogen izgled.
Ručka izgleda kao komad jadne slabašne cijevi savijene prema želji sa nataknutim gumenim šlaufom.

Kočnica, ostali "crni" dijelovi, plastični izgledaju slabašno..


Ne znam, ne sviđa mi se nikak, što ne znači da nije dobra.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ja sam nazalost sa njome imao losa iskustva, ispostavilo se na kraju da je imala tvornicku gresku. No od sumara koji su tu oko mene o tom modelu imaju samo rijeci hvale, kolko cod mozda izgleda ta plastika neuvjerljivo kvalitetna je i tesko ju je potrgat, na kraju krajeva danas svi proizvodaci rade na tom sistemu proizvodnje.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
nebi ja nju ni kupio da nisam probo radit snjom i da se nisam prvo raspito kaka je,ima te plastike ko i svaka nova motorka.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ne sekiraj se kod mene radi 3.5 g solidna pila za svoje performanse
obrati pažnju kad budeš mjenjo prsten lančanika da kvačilo ne pretegneš jer je prsten iza kvačila jer u tom slučaju puca radilica to se meni desilo a radilica je 1200kn
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
nebi ja nju ni kupio da nisam probo radit snjom i da se nisam prvo raspito kaka je,ima te plastike ko i svaka nova motorka.

Ne brini se ti ništa za kvalitetu te motorke,ja imam istu takvu več 6 godina i nikad nikakvih problema, godišnje napravi blizu 100 m drva...
I od puno majstora sam čul da su nove Husqvarne puno bolje nego Stihl-ovke ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i sam sam je kupio prije par tjedana

dsc04877e.jpg


dsc04879x.jpg


kučište je od neke legure od magnezija, samo je poklopac i rezervar plastičan
šlauf na ručki ima svaka motorka
a da je ručka slaba, ne znam kaj bi se trebalo delat sa ručkom osim držat motorku u željenom smijeru...

normalni šumari ju koriste godinama, "životinje" ju potrgaju ko i svaku drugu motorku...

ako nema tvorničke greške kao što je to bio slučaj kod mane-ta, uz pravilno korištenje, mala bu se isplatila....

to nije novi model, već je dugo na tržištu i provjeren je
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Manje vibracije pravi od Stihla,manja potrosnja a bolje se vrti.Ja imam Jonsored i Stihl ne znam koja je bolja.Kad malo radis s njom to nije za usporedbu ali decki moji rade s njom profesionalno svaki dan osijete na ledjima razliku.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
osobno imam Jonsoreda 2165 i Stilovku ms 260 i nemam prigovora niti na jednu ali mislim da je to zbog toga šta oba dvije spadaju u tzv "PROFI" modele, razmišljao sam da prodam Stilovku i kupim Husqwarnu 346 XP, a ako bude sreće to ću i napraviti samo ću joj staviti kraću vodilicu od orginalne jer mi treba za kresanje i izgradu vrhova a za to su ti modeli i najviše namjenjeni, duža vodilica mi smeta, a ako trebam dužu imam na Jonsoretki 45 cm, u stvari sve to ima dobrih i loših strana primjetio sam da se kraći lanac puno prije zatupi , ali nema veze to je već druga tema
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kupil sam 372XP prije dvije godine.I do sad nemam nikakvih zamjerka na stroj.Dapače jako sam zadovoljan i svakomu bi preporučio takvu pilu.
Ko god ju uzel u ruke reko je da mu bude TO sljedeča pila.Čak i oni koji su nedavno uzeli STIHL iste klase 8)

Šogor je prije godinu i nekaj uzel onu malu na akciji, bili su u početku problemi oko curenja ulja ali je servis to riješil pod jamstvom tak da im to praštamo :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh