• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,906
Da, to je istina, slažem se. Ako se isplati dugoročno, ponekad treba jednostavno riskirati, iako nikada čovjek nije dovoljno pametan.
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
eto ti sad ,a tako sam je nahvalio ,naime 550xpg pocela da malo zeza kad je vruca obicno je palila iz prve ,sad ponekad hoce tj nece da upali pa treba potegnuti i 7-8 puta ,a i kad upali nece odmah da primi gas nego se kao zagusi i ugasi,u cemu moze biti problem ili je problem do mene
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
sta je polu cok,,kad je vruca palim je i palila je bez ikakvog pomeranja poluge za saug znaci samo na prvo paljenje povucem to crven dugme napred i na gore ,posle kad je vruca to stoji na sredini u startni polozaj i tako pali nekad bez problema iz prve al sad hoce ponekad da malo zaebava
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
eto ti sad ,a tako sam je nahvalio ,naime 550xpg pocela da malo zeza kad je vruca obicno je palila iz prve ,sad ponekad hoce tj nece da upali pa treba potegnuti i 7-8 puta ,a i kad upali nece odmah da primi gas nego se kao zagusi i ugasi,u cemu moze biti problem ili je problem do mene
Da li pališ pod polučokom ili ne? Ako ne koristiš polučok, probaj tako. I ne zaboravi stisnuti pumpicu dva tri puta. Probaj i nez polučoka ali stisni pumpicu par puta prije paljena.
Događa li ti se to kod punog spremnika ili ne? Moguće da kod punog spremnika dolazi do tlačnog čepa pa gorivo nema protok.

sta je polu cok,,kad je vruca palim je i palila je bez ikakvog pomeranja poluge za saug znaci samo na prvo paljenje povucem to crven dugme napred i na gore ,posle kad je vruca to stoji na sredini u startni polozaj i tako pali nekad bez problema iz prve al sad hoce ponekad da malo zaebava
Da, polučok je kada digneš capicu gore i vratiš je dolje.
Imam 550XP i pali kao mina, bez polučoka, bez pumpice ali nekakav službeni protokol kod paljenja pile kada je topla, je da se koristi polučok.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Moja 550 xp ima 5 godina i jos radi bez greske, u uadnje vrijeme malo nanje nego inace ali i dalje se ne boji posla ;)
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
eto ti sad ,a tako sam je nahvalio ,naime 550xpg pocela da malo zeza kad je vruca obicno je palila iz prve ,sad ponekad hoce tj nece da upali pa treba potegnuti i 7-8 puta ,a i kad upali nece odmah da primi gas nego se kao zagusi i ugasi,u cemu moze biti problem ili je problem do mene
Moja me me isto jebala za popizdit, pa i kad radila na ler gasu znala krepat... onda sam pronasao na you tube video od nekog amerikanca i stvar pomaze... evo link
i jos ovaj da
ovaj kaze da odsrafi ovu diznu srauf za ler gas ti je to za cetvrt okretaja, premalo je, ja sam odsrafil za dva okretaja i stvar sada radi, od tada mi vise nije krepala na ler gasu i pali dobro opet, zna jos pojebat nekad da trebas dat polucok ali pali i ne zajebava vise i hladna dobro pali. Sredio sam isto tako i prijateljevu ona je jos jace jebavala, mislim da se to desi kad malo izgubi kompresiju, mozda bi trebalo stavit nov klip, neznam.. da nisam pronasao ovaj video prodao bi je za male novce ili bacio u drvo jer dobijes popizditis kad te tako jebe jad radis i krepava niko zivi mi nije znao rect sta bi to bilo

evo nasao slike kad sam ju sredio, samo skini plasticno kuciste filtera onda ces vidjet ovo... blenda je na rupi od dizne, skini tu blendu i odsrafi 2 okretaja i pjevat ce ona, moja je vec puno odradila u sumi... nemam joj sta zamjerit
 

Prilozi

  • D279E8E8-A57B-44A9-86A1-F4819DA6769E.jpeg
    D279E8E8-A57B-44A9-86A1-F4819DA6769E.jpeg
    57.6 KB · Pregleda: 32
  • 125736BD-7DE6-408B-8204-762BC8FB27FD.jpeg
    125736BD-7DE6-408B-8204-762BC8FB27FD.jpeg
    58.8 KB · Pregleda: 32
  • E57692BB-7B44-46AB-BE14-A71DFB49F2F7.jpeg
    E57692BB-7B44-46AB-BE14-A71DFB49F2F7.jpeg
    51.2 KB · Pregleda: 32

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Kakvi vijci u karburatoru, pa zar nije mikročip koji sve odrađuje i vrši korekciju.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Kakvi vijci u karburatoru, pa zar nije mikročip koji sve odrađuje i vrši korekciju.
je, autotune je ona.. to ti je samo skrivena dizna za ler gas, sa njom samo dignes ler gas i ona opet radi... sve drugo sto se tice smjese goriva odradi elektronika. ako si imao u mislima na starima hi i lo dizne to nema veze sa time
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
je, autotune je ona.. to ti je samo skrivena dizna za ler gas, sa njom samo dignes ler gas i ona opet radi... sve drugo sto se tice smjese goriva odradi elektronika. ako si imao u mislima na starima hi i lo dizne to nema veze sa time
Zanimljivo.
Dali smatraš da je ta dizna sama imala korekciju kad je opao ler gas pa je ti vraćaš u normalu. Ili su se drugi parametri pobrkali.
U proteklom periodu sam vodio raspravu sa nekim kolegama koji navode kako taj mikročip svemoguć. Sad ti navodiš da ler gas nemože da kontroliše mikročip. Interesantno jer je i na običnim karburatorima L diza rešavala taj problem.
Ajd sad to isprati pa kad bude 40 temparature i budeš tjerao 3 rezervora u kontinuitetu dali će se ta pila zalijetati na leru.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Zanimljivo.
Dali smatraš da je ta dizna sama imala korekciju kad je opao ler gas pa je ti vraćaš u normalu. Ili su se drugi parametri pobrkali.
U proteklom periodu sam vodio raspravu sa nekim kolegama koji navode kako taj mikročip svemoguć. Sad ti navodiš da ler gas nemože da kontroliše mikročip. Interesantno jer je i na običnim karburatorima L diza rešavala taj problem.
Ajd sad to isprati pa kad bude 40 temparature i budeš tjerao 3 rezervora u kontinuitetu dali će se ta pila zalijetati na leru.
ova dizna sama ne moze imati korekciju jer to je obicna dizna i u poziciji drzi ju O ring gumeni, dosta sam razmisljao sta se desi i vidim da na obe 550 xp gdje sam to napravio je losija kompresija ako usporedimo sa novom i tu mora biti neka fora, vjerojatno stvara klip manji vakum i ne moze vise povoci pravu smjesu i ovime ji malo produzis zivot.... tvoje pitanje na kraju... to sam napravio na pocetku prosle godine i radi ona bolje na visokoj temperaturi nego u jakom minusu, usporedio sam je sa novom prije mjesec dana, losija je vec osjeti se to i nova pali ko mina vruce ili hladno nema veze, istrosila se pomalo nemam joj sta zamjerit 10 godina vec radi, starije su izdrzljive to je cinjenica.
Bit ce red po novi karburator...
Nece, neces nista napravit isto ce bit. Prijatelj je to napravio i sreca da je servis uzeo natrag karburator, pomoglo je to sto pisem ali opet nece palit ko nova ali amerika prema tome sad, mozes opet normalno radit
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,380
Jasno mi je bilo i pre tvog komentara, ali neke se nadje ovdje u raspravi.
Znači da mikro čip nemože zamjeniti u potpunosti obični štelujući karburator to je moj komentar, takav sam dao i pre godinu dana u raspravi.
Ako naiđe neka loša isporuka goriva sumnjive oktanske vrijednosti dali mikro čip koriguje, stava sam da nemože iako nemam nikakav dokaz, ali to je moje mišljenje.
Običnim štelujućim to se lako riješi i sa njim se traži dobar rad bez obzira kakvi su parametri mehanički ili termodinamički.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,538
Naravno da čip nije svemoguć i savršen ali ipak mislim da je u večini situacija bolji. On može u svakom trenutku prilagoditi smjesu dok ti to ručno nećeš raditi. Npr. sad si na 200m nadmorske visine, za sat vremena na 300 m. Kreneš radit, filter zraka čist, za 15 min djelomično zaštopan. Da li ćeš svakih 15 minuta ili sat vremena štelati fergazer?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Hebo vas čip, nema do ključa 13 i križnog šerafcigera.....Sva sreča pa se gore da nasaditi obični frgič pa ide dalje.
To je kak i s autima. Kad ga kupuješ onda ima ovo, ima ono, pa bi ti htel da ima još i nekaj treče... a kad se počne kvariti.... prvi put popraviš, a za kratko vreme kad je opet bez toga ostal se opravdavaš da ima ali da nebuš popravljal jer to u biti ni ne koristiš.
I sretan si da ide :ppozdrav:
 
  • Like
Reactions: 402

Najnoviji postovi

Na vrh