• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Malo se lanc brusil na maloj profi pili, sad je spremna za nove radne pobjede 🙂
Nema kaj 137 nemre, kolko se nadelala spremna je za penziju odavno, ali još se neda, neda i neda. A i stim da je sprašila 2 tanka čistog benzina. 👍
Švedska kraljica je nepoderiva. 🏁🇸🇪🇸🇪











 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Evo i ja da javim, poslije 2 mjeseca ganjanja elektronike i 4 zamjenjena servisa, motorka pali na 10 cm povlačenja špage.. Tako nije bilo ni kada je bila nova, uvjek je malo bila lijena..
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Reci barem koji je servis konačno riješil problem.
I opiši iskustva sa servisima prije...slobodno napiši koji je kaj rekel/napravil. Možda bude ljudima od koristi.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pa svi su u mojoj okolici Prijedor i Banja Luka.. Prvi servis kojem sam odnio lik rastavio karburator našao kao taloga i rekao to je to. Nije radio ni 15 min, a uzeo 30 KM i to naravno nije nigdje otkucao (dao fiskalni). Ja odem u šumu ona opet neće. Ponovo odem njemu i kažem gledaj struju i on isto ustanovi da je struja. I kaže nema na stanju i da ja to mogu sam zamjeniti. Naravno onih 30 KM ujeo vuk magare. I onda u inat neću kod njega da naručeujem. Odem kod drugih naručim zvao ih 2 puta da vidim jel došlo, kažu zovemo mi tebe(ni dana danas nisu nazvali). Ona se čujem sa 2 čovjeka sa OLX-a i oni neozbiljni, jave se ali nema povratne informacije da li to imaju.. Opet se onda javim 3. Ovlaštenom servisu i kod njih naručim. Kažu u četvrtak stiže. Ja dođem u petak ono došlo, ali nisu fakturisali robu ne mogu prodati. Opet čekaj 5 dana i da se to napokon završi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja danas malo brusil lanc reko pem u šumu, ali vreme je li la, ni vrit ni mimo.
I kaj sad dal da idem ili ne, ma reko nejdem.
Nebuju drva nikam pobegnula zi šume, de je još zima, imam cajta zvozit sve doma.
Treba i malo počivat od posla.
Stvarno ovo čudo tehnike je plafon kaj se brušenja tiče, ko got da je to zmislil. 👍🇸🇪

























 

Bahrija1979

Novi član
Tu od
20 Svi 2023
Poruka
17
Pozdrav svima.Novi sam ovdi.Zanima me preporuka vodilice za 545mk2(dal staviti veču s večim lancom-zupcima)?.Orginal vodilicu sam uništio,samo 30m drva ispilil.Ovaj orginal lanac i vodilica prejeftini/nekvalitetni materjal izgleda.Motorka kupljena u Mađarskoj prije Nove godine.
 

Bahrija1979

Novi član
Tu od
20 Svi 2023
Poruka
17
30 metara i već sve gotovo?
Da,Vodilica ko da bila u ratu.Lanac vuče na jednu stranu,bio baš strojno brušen u servisu al nema pomoći.Bila je jedna nezgoda,udario lanac u štitnik limeni.Ovako ko na slici,u tom djelu(ovo nije ta motorka samo da se vidi)Nije mi lanac i pao ništa,olabavio se jedino i izgleda da udario u taj lim zaštitni i sjebo se.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-21 004855.png
    Screenshot 2023-05-21 004855.png
    205.7 KB · Pregleda: 29

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Hm ipak je to poznata marka da se takvo što dešava,ajd da je sa interneta pila ok al ovako je to sve loše.
 

Bahrija1979

Novi član
Tu od
20 Svi 2023
Poruka
17
Ni meni nejde u glavu kak se to dogodilo,nije uopče iskočio lanac nego se samo olabavio.U Husqvarni dučanu u Nackaniži kupljena.Mislim da se sjebo.Bolje da sam dao 60 eura više i kupio 365.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ako je loš lanac sjeban što fali vodilici ona treba da je u redu. Drugi lanac i ide. Ajd uslikaj iz blizine lanac da se vide 4 zuba, da vidim kako izgledaju, jedna slika okomito nazube.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da,Vodilica ko da bila u ratu.Lanac vuče na jednu stranu,bio baš strojno brušen u servisu al nema pomoći.Bila je jedna nezgoda,udario lanac u štitnik limeni.Ovako ko na slici,u tom djelu(ovo nije ta motorka samo da se vidi)Nije mi lanac i pao ništa,olabavio se jedino i izgleda da udario u taj lim zaštitni i sjebo se.
Koji marku pile si imao prije ove?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ja danas malo brusil lanc reko pem u šumu, ali vreme je li la, ni vrit ni mimo.
I kaj sad dal da idem ili ne, ma reko nejdem.
Nebuju drva nikam pobegnula zi šume, de je još zima, imam cajta zvozit sve doma.
Treba i malo počivat od posla.
Stvarno ovo čudo tehnike je plafon kaj se brušenja tiče, ko got da je to zmislil. 👍🇸🇪

























Čemu ti služi taj plavi dodatak. Za slikanje. Možda neku funkciju? Po njemu kriviš uglove il drugo.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Kad je jako raspušten lanac zapinje od taj zaštitni lim i tupi se jedna strana lanca, ako ti je lanac izoštren a čistači nisu skidani pila reže u stranu, ako vodilica nije brušena sa vanjske strane nastane "žica" i pila reže u stranu...nije tu razlika između 545 i 365, do nečeg drugog je
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
A gde uglove loviš. Odoka.
Pa samo imaš problem u postavljanju. Možda sam u krivu pa mi pojasni kako je sa tim raditi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Baš mu lepo pravilno šelebeće turpija. Bolje da niko ne gleda. Koje uglove lovi pa svi uglovi su od oka (prva dva). Dva osnovna za rezanje nema. Prvi zavisi od dubine postavljanja turpija, koga zajebava veličina zuba opada i sa tim mora opadati i visina turpije, po šablonu je ista visina postavljanja. Drugi ugao jel ulovio 30 ili više ili manje, dali je bila na sredini turpija ili malo ukoso, pa to možeš ganjati i bez tog šablona. Ako prva dva ugla imaju dobru geometriju treći mora sam da legne dobro.
Ipak je samo za slikanje šablon.
Ko zna pratiti uglove to mu je smetalo, ko nezna vidjeti zerez na zubu džaba mu to, ni na tom ništa nevidi.
 
Na vrh