• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako misliš jel Švedska jedino proizvodi od motorki Husqvarnu to ne,a ako misliš jel samo Švedska proizvodi Husqvarnu kao marku to da.
Ovo drugo me zanimalo.

Pitam jer kod mene na naljepnica na poklopac pise Svedska, ali pise Assembled in P.R.C, a pila je kupena u jedini ovlasteni uvoznik Husqvarne za Makedonije, a bio sam ranije ubeden da jedino Svedska ih izraduje:mad:
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, meni propala kupnja Husqve 359....
bila akcija staro za novo, i taman kad sam pomislio da je ova moja Husqva 61 na izdahu, i da su prdnule karike, ispostavilo se ta je puklo crijevo goriva...

zamjenili crijevo, i opet sastavlja ko luda...
tražio sam po netu, Husqvarna 61 se proizvodila početkom 90.-tih?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ovo drugo me zanimalo.

Pitam jer kod mene na naljepnica na poklopac pise Svedska, ali pise Assembled in P.R.C, a pila je kupena u jedini ovlasteni uvoznik Husqvarne za Makedonije, a bio sam ranije ubeden da jedino Svedska ih izraduje:mad:

To je onda neka mala hobi pila ako na njoj piše PRC,jer profi pile se rade samo u Švedskoj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
inače PRC je Peoples Republic of China oliti po naški Narodna Republika Kina
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
husky 365 je Jonsored 2165 iste motorke samo je oklop drugačiji i kao Jonsored je namjenjen za USA tržište jer je kao tamo poznatija marka,, kupio sam je prošle godine i uspoređivao sam je sa Stihl 361 i 440 i mogu reći iz iskustva da je lakša i brža, otišao mi je na njoj onaj tzv. Turbo ali to je bilo mojom krivnjom jer nisam pazio i uletio mi je list i sitna grana u nutra i polomila plastični propeler
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
To što je sastavljena u Kini ne treba značiti da je loša. Tako je svejedno gdje je sastavljena, ako su dijelovi isti, a jesu.
To što se najveće još rade u Švedskoj je samo stvar marketinga.
Inače Husqvarna i Jonsered kako je spomenuto su jednake pile, boje i dizajn su malo različite no sve bitno je isto. Razlika između njih i Stihla je to da pile od Husqvarne i Jonsereda imaju nešto veću vršnu snagu i brže postižu visoke okretaje. Stihl zato nešto duže traje. Jasno to sve vrijedi kod usporedbe ekvivalentnih modela. No te tehničke razlike su toliko male da nema nekog smisla o tome razgovarati, neka svatko uzme onu koja mu se više sviđa i gotovo.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
To što je sastavljena u Kini ne treba značiti da je loša. Tako je svejedno gdje je sastavljena, ako su dijelovi isti, a jesu.
To što se najveće još rade u Švedskoj je samo stvar marketinga.
Inače Husqvarna i Jonsered kako je spomenuto su jednake pile, boje i dizajn su malo različite no sve bitno je isto. Razlika između njih i Stihla je to da pile od Husqvarne i Jonsereda imaju nešto veću vršnu snagu i brže postižu visoke okretaje. Stihl zato nešto duže traje. Jasno to sve vrijedi kod usporedbe ekvivalentnih modela. No te tehničke razlike su toliko male da nema nekog smisla o tome razgovarati, neka svatko uzme onu koja mu se više sviđa i gotovo.

Sa ovim se u potpunosti slažem,ja imam i husqvarnu i stihl i po meni je i jedna i duga dobra malu prednost dajem husky ali opet osobni izbor svakome se nešto više ili manje sviđa.Imam dva sjekača jedan neda Stihl,a drugi Husky tako da o tome nije za raspravljat.Uglavnom Husqvarna je dobra i ja osobno joj nemam zamjerke:supz:
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Ja imam Husqvarnu 365. Dobra je to pila, jaka i izdržljiva. Ako zatreba više snage može se za 100$ kupiti novi klip i cilindar i time povećati obujam na 77 ccm (izvorno ima oko 65ccm) a onda stvarno leti. Inače sam nedavno u ruci imao Jonsered 2165 koji je brat blizanac od 365-ice i moram priznati da je meni osobno Jonsica bolje legla u ruci što se ergonomije tiče.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jel Huaqvarna 359 dobar izbor za 50-70m godišnje?
kad potrošim rezervar, jel trebam popit sokić dok se ona malo ohladi,
ili može rezervar za rezervarom, a da ju ne skuri takav naćin rada?

malo smotano pitanje...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jel Huaqvarna 359 dobar izbor za 50-70m godišnje?
kad potrošim rezervar, jel trebam popit sokić dok se ona malo ohladi,
ili može rezervar za rezervarom, a da ju ne skuri takav naćin rada?

malo smotano pitanje...

čisto solidna motorka, poluprofi model, morla buš popiti sokić ali ne zbog nje već zbog sebe...
Imamo 359 special u firmi i predobra je motorka...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nema dekompresor, a meni je to naj-naj...
ne isčašiš si rame dok ju pališ...:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
preporučil mi ju frend, a i 1000kn je jeftinija od štilke MS-260...
još ako bude kakva akcija :partyman:

nema dekompresor, a meni je to naj-naj...
ne isčašiš si rame dok ju pališ...:mrgreen:

15 godina palim 0-51, i kad motorka ima dekompresor, umalo da špagu ne iščupam!
a 0-51 je i dalje u upotrebi...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Josa, kaj nemaš ti več husku 61....to ti je slična pila....uz te dve koje imaš ti bi trebal nekvu laganu pilu...
A onaj tko nemere bez dekompresora, nek nejde u šumu. Nek prodaje šećernu vatu po sajmovima.:mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
61 će ostat bratu
a o-51 meni

a ja trebam manju od 0-51 za obrađivat drva do fi 30cm...
mislil sam uzet kvalitetniju, pa da duže dura, jer nisam neki silađija,
i pazim kolko mogu na svoje strojeve...

imaš kakvu ideju za manju motorku, al da nije hobi?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dolmar/makita DCS520, 500
Husqvarna 346,353 ili Jonsered 2152. 2153
Stihl 260, 261, 241
Poredak je čisto alfabetski
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sad bum moral samo kilaže usporedit, ova 241 mi ima "preveč" struje,
gledao sam MS260 i Husku 359, bum obratil pažnju i na ove manje, bit će dobre i za stare vočke obrađivat...

P.S. fala, imaš pivu ak nam se putevi spoje!! :partyman:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
61 će ostat bratu
a o-51 meni
a ja trebam manju od 0-51 za obrađivat drva do fi 30cm...
mislil sam uzet kvalitetniju, pa da duže dura, jer nisam neki silađija,
i pazim kolko mogu na svoje strojeve...
imaš kakvu ideju za manju motorku, al da nije hobi?

jeffy ti je napisao između ostalo jonsered 2152.
Ja imam tu 2152 CS, ta ima metalno kučište. 2152 ima plastično, a ova je bila 100 kuna skuplja. Moj kum koji prizna samo štil, kad je prvi put uzeo ovu moju u ruku više ju nije dao.
Lagana je, izdržljiva, jedini nedostatak, barem meni je baš da nema ergonomski položaj za dolijevanje ulja. uvije razlijem okolo. na stihlu ne. Rezao sam s njom od sitnarije do hrastova promjera 50, ležali su, nisam ih rušio. Do 40 ide rušenje milina.
Ima dekompresor. Potrošač kao i svaka, dok potrošiš moraš nadoliti.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e sad je samo pitanje dal te 2152 CS ima nove za kupit,
na internetu od jonsereda imaju samo 2159
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Misliš na kučište radilice?...to prvi put čujem...moram kod kuma pogledati:scratch
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Misliš na kučište radilice?...to prvi put čujem...moram kod kuma pogledati:scratch

Tako mi je u dućanu rekao. Lagao on lagao ja. Ja znam natočit, očistit svjećicu, nabrusit lanac, ostalo je za servis :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh