• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
15 godina palim 0-51, i kad motorka ima dekompresor, umalo da špagu ne iščupam!
a 0-51 je i dalje u upotrebi...

hehe, imam ja dva šogora u Zvečaju, znam da vama tam "netreba" dekompresor :rolfer::rolfer::rolfer:
znaš koji je to posal kad moraš stisnut plavi gumbić, triput povuć špagu i motorka radi ko urica...

a onaj kaj misli da je bez dekompresora bolje, samo neka vuče, dok jezik do koljena ne isplazi...ak mu slaba pila, dam mu ja svoju 371 pa ne mora stisnut plavi gumbić, nek cuka na živo...:rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a kad smo ludi pauri, bratić ima dekompresor na novoj Jonseredki,
ja nis tel čačkat po tome, i uvik iz prve upalim...

ovo sa dekompresorom bi trebalo vježbat, da motorka ne završi u grmlju prilikom paljenja,
kao što se to umalo dogodilo kad mi je on taj gumb stisnul a da nisam vidil :lol:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo daj mi je...prošli tjedan radil sa šogorovom novom huskom 372...piece off cake:weedman:....to je sve kratki hod klipa, ne treba tu dek..čak mislim da je krači hod neg na mojoj 041(štil). pila od 10kg, ostane visjeti za špagu kad ju digneš:supz:...morem si tek onda misliti kak je na 051 sa svoja 42mm hoda.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, kad pređem sa Huskve 61 na štilku, obično se zaboravim, pa prvi put kad potegnem ruka ode u zrak a drška mi izleti iz šake i špaga se vrati a da nis ni jedan okretaj napravil...
još ak su prsti malo masni nakon točenja ulja ili špananja lanca...
muraš dršku stisnut da ti prsti problijede :)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Gledajte, neke stvari nisu slučajnost, nego su definirane. Svatko tjera svoju "politiku" proizvodnje, no opet kažem, nešto treba naglasiti. Jedna klipna kompresiona karika brtvi oko 70%. Dvije karike brtve cca 95%. Što su motori, ajmo reći ozbiljniji, što se od njih više traži, to se povečava potražnja za brojem karika po klipu. Pa tako recimo imam slučaj kod avionskih mootra, 3kompresione i 1uljna karika. Naravno da je proizvonja klipa sa jednom karikom jednostavnija, da je jeftinija, no u konačnici skuplja. Gubitak brtvenosti, tj. ne gubitak, nego početna "mala" brtvenost odražava se na korisnosti motora kroz stavku potrošnje goriva koja je veča u tom slučaju. No to ionako snosi kupac, jel on toči gorivo, a ne tvornica.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,677
ja se ne sjećam kada sam zadnji puta koristio dekompresor na svojoj 365-tici,jednostavno ne vidim potrebu za njime..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ja se ne sjećam kada sam zadnji puta koristio dekompresor na svojoj 365-tici,jednostavno ne vidim potrebu za njime..

e vidiš, ja sam žagu kupil 95.-te novu, i NIKAD nisam mijenjal špagicu...:supz:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A zakaj bi ju mjenjal...možda zato kaj mi imamo špagu, a ne špagicu:D
 
V

villeneuve

Guest
jel Huaqvarna 359 dobar izbor za 50-70m godišnje?
kad potrošim rezervar, jel trebam popit sokić dok se ona malo ohladi,
ili može rezervar za rezervarom, a da ju ne skuri takav naćin rada?

malo smotano pitanje...

Po meni i više nego dobar izbor... Ja ju imam oko 3 godine, i prezadovoljan sam... Svakako vrijedi te novce.
I da, niš ne brini za odmaranje... Oštar lanac i možeš do besvijesti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
e sad je samo pitanje dal te 2152 CS ima nove za kupit,
na internetu od jonsereda imaju samo 2159

NEMA!
Ja sam kupil zadnju kod Hajstera, a bila je još jedna u Trgoagenciji ... 2009 :weedman:
Kupi H353, to ti je ista pila.

Jeffy, H353 i J CS2152 imaju metalne dvodjelne kartere, isto kao i H346 (J2153, koja se kod nas nije ni prodavala). Blok je isti, a razlika je u cilindru i klipu. Ove profi imaju malo manji borung, a zato se brže vrte i imaju više snage.
Inače, to su najmanj Husky/Jons pile s metalnim karterom.

2150(stara) i 2250(nova) su najveće s plastičnim karterom.
Stara J2045 je imala, mislim, također metalni karter.

Josix, usporedi sviđa li ti se više ravna (Jonsered) ili kosa (Husqvarna) prednja ručka. Jonsered je nekaj jeftiniji, i neki modeli imaju malo drugačije dimenzije lanaca i vodilica (na nekim modelima Jonsered ima veće vodilice od sestrinske Husqvarne), no to su modeli identične kvalitete.

Torpedo, nikaj ne brini. Husqvarne imaju većinom jednu kariku, no ipak modeli, usporedivi sa Stihlom, troše manje. Istina, Stihlove trebaju nekaj manje ulja (s oil-o-matic lancima).
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ZJ, za 2152 znam da imaju metalno kučište i znam da je to H353...nešt drugo je mene zbunilo, ali trgovci ko trgovci, malo znaju
A ovaj test ti je jako stari u svezi potrošnje i snjim ne možeš generalizirati.
A kaj se tiće metalnih kučišta, jedino dolmar ima metalno od 35kubika nadalje
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Osim kaj je lakše rastaviti za npr generalku, plastični zna imati problema sa brtvljenjem. Znaš kaj mislim..ali nije samo problem u plastičnom karteru, već kaj on obićno vuće za sobom štancane klipnjače, onda slabije ležajeve, lošiju filtraciju, jeftiniju presvlaku cilindra, čak i frezanu radilicu, i tak...vjerojatno ima još nečega
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
kao da sam negdje čitao da su ove jače huskice od magnezija...
kućište ili kaj već...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
hehe, zvuči jako Hightech:mrgreen:....ma svi su metalni dijelovi kučišta motornih pila manje, više od legure magnezija i aluminija. da je čisti magnezij, bljesnula bi:D. Lakši je od al, ali po meni nema baš bolja meh svojstva. Kolko sam ja upućen u proces ljevarstva, magnezij je dobar kod finih tlačnih ljevova jer prvenstveno puno manje oštećuje kalup i manja je naknadna strojna obrada. pa sad po tome ispada da su si prozvođaći radi sebe stavili mg. S time da postoji šansa, pošto je to višefazna legura, za pojavom napetosne korozije.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ak sam dobro shvatil pitanje, jednodjelini karter(onaj kod kojeg je gornja polovica kartera sastavni dio cilindra) može biti i na plastici i aluminiju(slićnu verziju je imala ona alpina), s time dok je na plastici može biti direkt ili ima onu limenu kalotu kao ojačanje....al velim, nisam siguran za tvoje pitanje:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Jeffy, tak je. Jednodjelni karter je donja polovica (karter) dok je gornja polovica sastavni dio cilindra. Neki Stihlovi neprofi modeli imaju takve metalne kartere, dok su kod Husqvarne donje plolovice plastične.
Glede testa: bila je 372XP i odgovarajući Stihl na testu. Nekih 1800m drva je bilo u pitanju...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Torpedo, nikaj ne brini. Husqvarne imaju većinom jednu kariku, no ipak modeli, usporedivi sa Stihlom, troše manje. Istina, Stihlove trebaju nekaj manje ulja (s oil-o-matic lancima).

Podaci. Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh