• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fala na savjetima, sad samo da vidim kako dišu ovi u dućanu,
i da dočekam zeleno svjetlo za koristit amex :lol:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
fala na savjetima, sad samo da vidim kako dišu ovi u dućanu,
i da dočekam zeleno svjetlo za koristit amex :lol:

nema tu čekanja i cimanja ako kupuješ kupuj i to je to
sa kešom možeš cimati trgovca ali sa amex-om jako jako teško
 
P

piki 3333

Guest
Ja se divim ovim biserima koje pojedinci sipaju!Ima li negdje pila da radi na džojstik na daljinsko pa da mi lijepo sjedimo u hladovini uz gemišt i kobasica,po mogućnosti da još i robot upravlja džojstikom a kad je loše vrijeme da preko računala upravljamo robotom a nebi bilo loše i da ima neki samooštreći lanac!!!!!!!!!1

a ja se divim biserima koji žive u srednjem vjeku i koji znaju samo za jednu motorku u životu koja se korist za sve!!! a posto neki imaju po nekoliko desetaka gelera po tjelu i 2 kile su mu drzat previse!!!! a biser se javio da komentira!!!! a posto si ja mogu priuštit to što želim to je moj problem a ne vaš!!!! ako nemožete dat mišljenje netrebate komentirat ništa drugo !!! stvar kulture i odgoja!!! a ocito nekom tog fali!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pozdrav društvo!!! molio bih vas da mi odgovorite ako je neko imao iskustvo sa sa haskijem 338xpt!!! imam h 372 i štil 036 pa mi treba jedna mala za kresanje granja i rušenje kestenove šume!!! ove su mi preteške!!! a želim profi stoj te mora biti jednoručna i kučište od magnezija
stihl ms200t

Ja se divim ovim biserima koje pojedinci sipaju!Ima li negdje pila da radi na džojstik na daljinsko pa da mi lijepo sjedimo u hladovini uz gemišt i kobasica,po mogućnosti da još i robot upravlja džojstikom a kad je loše vrijeme da preko računala upravljamo robotom a nebi bilo loše i da ima neki samooštreći lanac!!!!!!!!!1
bez navrede ali tako je :partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pozdrav društvo!!! molio bih vas da mi odgovorite ako je neko imao iskustvo sa sa haskijem 338xpt!!! imam h 372 i štil 036 pa mi treba jedna mala za kresanje granja i rušenje kestenove šume!!! ove su mi preteške!!! a želim profi stoj te mora biti jednoručna i kučište od magnezija

Koja bi bila točna namjena te tophandle pile?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Uglavno za neke poslove obrezivanja,vočarstvo, siječa(granu po granu) penjanje po drvetu...
Može poslužit i za neku građevinu ili izrada nekih skulptura.
Dobra je i za posjetit "stare" prijatelje,švercera....:axe::axe::axe:
Onak ispod kaputa ;)

U njemačkoj navodno možeš kupiti samo u dučanu ak imaš položen ispit da znaš stim radit:roll:
pošto je to kao za držat u jednoj ruci :?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zato i pitam...budu i kod nas tražili, pitanje je vremena.
Ja sam probao s time raditi, i je stvarno je lagana za rad s jednom rukom, ali i jebeno opasna. A sa druge strane, makar ima dvije ručke, jako je nespretno raditi sa dvije, odnosno obavljati klasične poslove, jer nemaš krak sile zahvata....tak da je bolje možda nabaviti, ako baš tražiš laganu pilu, klasične izvedbe MS200/201 i 338xp. Makar kaj se tiće ultralakih pila, tu su japanci nenadmašivi(echo, tanaka/hitachi, zenoah, shindaiwa, čak ineki modeli Makite)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
I ja bi preporučio "klasičnu" pilu za klasične radove.
Nekaj malog oko 35ccm/2,5ks. i miran si.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki kakva je Husquarna 350? postoji mogućnost s jednim tipom kompenzacije za istu pa pitam jel dobra i za što?
 
V

villeneuve

Guest
Dečki kakva je Husquarna 350? postoji mogućnost s jednim tipom kompenzacije za istu pa pitam jel dobra i za što?

350 ti je svestrana pila od 3ks (skoro profi :)). Ako je sudit po karakteristikama, onda je dobra, iskustva s njom nemam... Ima neke osobine profi pila: podesiv tok ulja, metalno kučište. Ima bočni zatezač lanca... Vrti se do 13000 o/min, 0.325 lanac, tak da bi trebala brzo rezat.
Sve ovisi za kaj bi ju koristio... Za svakodnevno rušenje drveća nije... Povremeno rušenje ne prevelikih stabala, kresanje grana, to da
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Znači brza izdržljiva ali bez momenta... i lagana koliko vidim po karakteristikama....

Znači da je stvarno profi program? Tip mi je rekao da je profi...
 
V

villeneuve

Guest
Znači brza izdržljiva ali bez momenta... i lagana koliko vidim po karakteristikama....

Znači da je stvarno profi program? Tip mi je rekao da je profi...

Pa nije baš profi... Htjela bi biti, ali nije :)
Recimo polu-profi
Husqvarnini profi modeli počinju sa 359, a ona je na samom dnu profi programa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
Dečki kakva je Husquarna 350? postoji mogućnost s jednim tipom kompenzacije za istu pa pitam jel dobra i za što?
Dobra pila za povremene korisnike. Plastični karter, ali ima dva šarafa na vodilici lanca (450 ima samojednoga). Nije niti blizu profiju, ali mislim da nije loš izbor.

Pa nije baš profi... Htjela bi biti, ali nije :)
Recimo polu-profi
Husqvarnini profi modeli počinju sa 359, a ona je na samom dnu profi programa.
Ako u profi modele trpaš one s metalnim karterom, tu priča počinje s 353.
Inače, pravi profi modeli su XP...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ima i manjih 339XP i 346XP.
Ima i nekih koje su konstrukcijski iste ko XP-ke.
Naprimjer bi trebala biti 365 ista ko 372XP samo cilindar i radilica druga?

Sad baš gledam HUSKY stranice i ova "svemirska" mi zapela za oko....

http://www.husqvarna.com/de/forest/products/xp-saws/550-xp/

Samo mi se nakak ne sviđa ovo kaj oni zovu auto-tune :?
Nekak mi to zvuči jako skupo kad bu trebalo nekaj menjati jednog dana....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima i manjih 339XP i 346XP.
Ima i nekih koje su konstrukcijski iste ko XP-ke.
Naprimjer bi trebala biti 365 ista ko 372XP samo cilindar i radilica druga?

Sad baš gledam HUSKY stranice i ova "svemirska" mi zapela za oko....

http://www.husqvarna.com/de/forest/products/xp-saws/550-xp/

Samo mi se nakak ne sviđa ovo kaj oni zovu auto-tune :?
Nekak mi to zvuči jako skupo kad bu trebalo nekaj menjati jednog dana....
dizajn je OK ...nice
auto tune jedobro za picajzle :butthead: i za servisere
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
Ima i manjih 339XP i 346XP.
Ima i nekih koje su konstrukcijski iste ko XP-ke.
Naprimjer bi trebala biti 365 ista ko 372XP samo cilindar i radilica druga?

Sad baš gledam HUSKY stranice i ova "svemirska" mi zapela za oko....

http://www.husqvarna.com/de/forest/products/xp-saws/550-xp/

Samo mi se nakak ne sviđa ovo kaj oni zovu auto-tune :?
Nekak mi to zvuči jako skupo kad bu trebalo nekaj menjati jednog dana....
346xp je sestra 353 i ima više od 50cc, zato ju nisam niti spominjal.
339 se ne prodaje pri nama...a jesi li siguran da imaju 338/339xp metalni karter?

Koliko sam shvatil Mrgu, govori o jeftinijem razredu pila nego kaj je xp, pa se moj komentar odnosil na to.
 
V

villeneuve

Guest
Ako u profi modele trpaš one s metalnim karterom, tu priča počinje s 353.
Inače, pravi profi modeli su XP...

U profi modele trpam ono što proizvođač (Husqvarna) deklarira kao takve, za 359 kažu da je njihova profi ponuda, 353 nije. Linija je tanka, ali oni valjda znaju kaj pišu. XP je vrh ponude Husqvarninih pila, ali ne znači da su samo to profesionalni strojevi, paleta je ipak nešto šira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
U profi modele trpam ono što proizvođač (Husqvarna) deklarira kao takve, za 359 kažu da je njihova profi ponuda, 353 nije. Linija je tanka, ali oni valjda znaju kaj pišu. XP je vrh ponude Husqvarninih pila, ali ne znači da su samo to profesionalni strojevi, paleta je ipak nešto šira.
Ok, nesporazum.
 
V

villeneuve

Guest
Dobra pila za povremene korisnike. Plastični karter, ali ima dva šarafa na vodilici lanca (450 ima samojednoga). Nije niti blizu profiju, ali mislim da nije loš izbor.QUOTE]

Kolko sam uspio vidjeti, Husqvarna 340,345 imaju plastično kučište, a 350 metalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh