• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

V

villeneuve

Guest
Skoro sam siguran da je plastično.
Kolega ima Jonsered 2150, pa budem pogledal.

Ajde pliz vidi pa javi, ja fakat nisam ziher...
Izgleda ja je ipak plastika, moj bed :)
znači 353 je prva s metalnim kučištem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

villeneuve

Guest
trebalo bi i 353 strpat pod profi model... Negdje piše da je...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
trebalo bi i 353 strpat pod profi model... Negdje piše da je...

Da li je 350 ozbiljna pila (da se može piliti i trupac na furke) ili je to više za granje i krovopokrivače s obzirom da je fletna i lagana?
 
V

villeneuve

Guest
Da li je 350 ozbiljna pila (da se može piliti i trupac na furke) ili je to više za granje i krovopokrivače s obzirom da je fletna i lagana?

Nisam radio s njom, pa neznam njezine limite.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Imam huskija 359, nakon stihl ms 260 ova je sila velika i mali je potrošač za razliku od ms 260. Jaka , tiha, nije preteška, kvalitetna, stvarno je savršena:supz:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imam huskija 359, nakon stihl ms 260 ova je sila velika i mali je potrošač za razliku od ms 260. Jaka , tiha, nije preteška, kvalitetna, stvarno je savršena:supz:

Samo je pitanje kad bude pukla radilica !
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Zašto radilica, koga ja poznam ko ima husqvarnu nikad nikom nije pukla, jedino ako nije u pitanju nestručan rad ili da se radilica pretegne, tako može puknuti
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imal čovjek 359 , napravil cca 300 m drva u 6 god i pukla radilica . Sad je kupil staru st 038 i s njom pili
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,980
Nemreš reći da radi jednog kvara nevalja model.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Dešavaju se kvarovi na husqvarnama koje stihl ni ne pozna . Neću puno blatiti ali je problem kaj ljudi uspoređuju modele različitih proizvođača i to modele koji nisu slični ni po cijeni ni po kvaliteti ni po performansama a ni po izdržljivosti a kamoli po učinku .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
evo samo kratko da napišem svoje mišljenje;;;

radio sam jedno vrijeme u trgovini koja se bavi isključivo prodajom motornih pila ove dvije marke koje se sad uspoređuju, naravno imali su odmah i servisnu radionicu u sklopu trgovine i na moje pitanje voditelju radionice, kojih motorki ima više na servisu od ovih novijih modela; bez razmišljanja je odgovorio STIHL. Kaže da je najveći problem kod Stihla to šta se više skoro uopće ne rade u Njemačkoj nego po drugim zemljama. Ono malo šta ih uspije iz Njemačke doć kod nas je OK i sa njima nema problema, dok ostale su kako kad naletiš.
Dosta ljudi koji se bave sa drvima tu kod nas je uzimalo rađe Husqarnu nego Stihl upravo iz tih razloga.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne želim da ovo započne rat, ali ovo što si napisao da se štil radi drugdje, samo ne u njemačkoj, je da prostiš "bulshit". Dobro se zan gdje se koji modeli rade, a ne ovako paušalno. Potpuno ista situacija je sa Husqvarnom, uđi u trgovinu pa počni popisivat gdje je kaj proizvedeno. Garantiram da za neke države niti čul nisi:mrgreen:. Tak da ti je to sve isto sranje....Kos Stihla, to sam već jednom napisal, sviđa mi se kaj okrupnjuju i zaokružuju kompletnu proizvodnju(lanci, vodilice, rasplinjači, Alati za tlačni lijev, dio cilindara). Dok Husqvarna kaj joj se svidi na tržištu samo prebrendira. Nije niti to loše, ali se budu u tome izgubili, biti će problema sa dijelovima.....Puno toga kaj imaju u ponudi, nije bilo niti blizu huskinog razvoja, akamoli daje Švedsku vidlo...
A večinu trgovaca i sevisera bi trebalo u top nabiti, bez razlike čiji su...ja to sve govorim iz prve ruke...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
ma gle samo prenosim riječi čovjeka koji se time bavi 30 i više godina.
Ja imam doma dvije Husqarne trenutno i na obje piše da su proizvedene u Švedskoj. Jedna je kupljena pred 5 god. a druga pred nešto manje od dvije.
Gledao sam ja i Stihla ali na nijednoj nije pisalo da je prizvedena u Njemačkoj, navodile su se države tipa Meksiko, Brazil itd, no nebitno. Stvar je u tome da je Stihl kvalitetom daleko od onog šta je bio a cijenu drži i dalje. Za 365 sam dao 4500kn, Stihlovka te ili približne snage nijedna nije bila ispod 5300kn tako da tu nemamo više šta raspravljat.

I još jedna stvar, Stihl je oduvijek kod nas u kući bio na prvom mjestu jer stari je prvu motorku uzeo krajem 60-tih i bila je Stihl i kasnije su se uzimale motorke i trimeri također Stihl, tako da nebi mislili da sam protiv Stihla. Jednostavno danas kad pogledam uloženo dobiveno Husky se je trenutno pokazao isplativiji i kvalitetniji. Imam dva susjeda koji se tu kod mene bave drvima i imaju jedne i druge motorke i oba su jednoglasna po pitanju kvarova današnjih motorki, prednjači Stihl i gotovo.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Imal čovjek 359 , napravil cca 300 m drva u 6 god i pukla radilica . Sad je kupil staru st 038 i s njom pili

nemoj pričati gluposti ja imam 359 pukla je radilica nakon cca 1500 m drva samo zato što sam pretego kvačilo kad sam mjenjo prsten lančanika
Za taj model samo pohvale
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Našarafil sam se po husqvarnama i znam o čemu pišem . Još nisam naletel na stihl pilu koja bi razšarafila ,a husqvarne 350 tri kom razšarafljene kaj su zraka vukle na sve strane .
 
V

villeneuve

Guest
Našarafil sam se po husqvarnama i znam o čemu pišem . Još nisam naletel na stihl pilu koja bi razšarafila ,a husqvarne 350 tri kom razšarafljene kaj su zraka vukle na sve strane .

Ne možeš zbog jednog modela, generalizirati...
I na kraju opet rat između fanova Husqvarne i Stihla, i sami znate da to nigdje ne vodi... Svaka je dobra dok radi i napravi posao.
Ja preferiram Husqvarnu, ali ne vičem zato po svijetu da je Husqvarna jedina pila koja valja...
Imam doma nešto i Stihlovog "alata", dvije flakserice i miniwash...
Na Husqvarnu sam prešao zato jer za mene ima odličan omjer uloženog i dobivenog, čak da su potpuno identične cijene Stihla i Husqvarne, uzeo bi Husqvarnu samo zato jer sam okružen ljudima koji gledaju ko konji i ne vide niš osim Stihla... Jadno...
I na kraju, ti mogu reći, da imam Partner 550, i da pojede sve vaše Stihlovke za doručak... (nadam se da ćete shvatit ironiju u zadnjoj rečenici)
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pri nam se kaže "svaki norc ima svoje veselje" . Sve su pile dobre samo treba prilagoditi alata poslu . Da ima razlika u pilama ima to nitko nemože poreći . Ko kaj voli nek izvoli . Ja bi na pile ugradil mjerače potrošnje i kilometarsate pa da vidimo ! PILE U RUKE I NA POSEL DOSTA SMO GLUPOSTI NAPISALI
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ajde ok da se malo uporede performanse ali ipak je ovo tema o huskvarni pa se i držite toga
nemoj da se pretvori u ''bolja ova ili ona'' , ne interesuje nas KOJA je bolja , uvijek je MOJA bolja tako da to znamo
znači o huskvarnama ..................
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Savo tvoj potpis nema veze ni s motorkama , a ne s husqvarnom.:p
Opet pišem dobra je svaka ako se pametno koristi . Da nebi mislili da sam buntovnik .
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Imo ja prije ove huske 359 stihl ms 260 profi-to je bila vatrena motorčica, ali vodilica 37 cm, a ja preferiram 45 i ništa manje. Prodo ja nju za dobre pare i kupim novu husqvarnu 359 i mogu reć da nisam požalio i ova je vatrena iako ima 45 mač i jako mali potrošač za razliku od stilovke. Stvarno je dobra. Napominjem nisam samo zaludio za huskija imao sam i stihl i dolmar ali husqvarna je za mene No.1:finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh