• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

basf100

Novi član
Tu od
21 Svi 2015
Poruka
3
Imam Husqvarna motornu pilu 180 S 47 cm starija je motorka.Zna li možda tko koliko košta takva motorka??
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Malo se ponovio, naletio u oglasima veoma povoljno i odmah kupio i kupio sam nov lanac. Husqvarna 242 G

N8lLjTh.jpg
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Zamijenio klackalicu,diznicu, membrane na karburatoru husky 61ff..pukla mi klackalica i zezala me strasno do samog puknuca. Sad imam problem, nece da upali, uspem joj malo goriva u karb i pali i radi onda normalno. Kroz nekoliko opet nece paliti dok ne kapnem goriva.. Rijesenje neko?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Kolega pregledaj filter u rezervaru ako je on prljav mozda zatvara protok goriva..Ako imas kompresor probaj ispuhat kaburator mozda je zastopan.poz
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
Zamijenio klackalicu,diznicu, membrane na karburatoru husky 61ff..pukla mi klackalica i zezala me strasno do samog puknuca. Sad imam problem, nece da upali, uspem joj malo goriva u karb i pali i radi onda normalno. Kroz nekoliko opet nece paliti dok ne kapnem goriva.. Rijesenje neko?


Meni se isto to desilo, ja imam 61ff, zamenio klackalicu jer je pukla, diznu, membrane i isti problem, onda sam stelovao karburator na ona dva srafa H i L i uspeo je upaliti, tako da probaj malo okretati srafove, ili pitaj nekog majstora koji bolje poznaje motorke... :eek::
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Upalio. I sada problem. Pregrije se nakon 10 metrica. Pocne gusiti se jel na drvo se nanese i ugasi.Upali pod cokom samo. Cok vratis i gasi se. Dimi plavo. Cilindar i klip nemaju riseve, skido. Kako se grije tako losije radi na leru, daje gas, ubrzava itd. Nagnem je na lijevu stranu radi extra na leru.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 

nenadshone

Član
Tu od
30 Srp 2012
Poruka
32
a koliko je stara testera? ako radi lepo samo kad nagnes u stranu, znaci da nesto nije u redu sa filterom ,jer on seta po rezervoaru, proveri i njega i crevo. na fabricka uputstva za stelovanje karburatora zaboravi ako je stara testera, jer se godinama on razradi i treba da stelovati tako da radi normalno.. ako dimi plavo znaci da je mnogo odvrnut sraf L. kakva je kompresija u cilindru?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ne znam koliko je stara. Sto se tice kompresije, konopom podigne pilu i polako spusta. Filter goriva je nov. Kontam da nisu semerinzi jer kada se ugrije onda pobesavi i daje sama gas. Nema gdje vise vuci zrak do ba semerinzima. Sto se tice dima, pokusat cu malo L saraf korigovati.

Evo kako radi

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=tTwW1IP_ts4[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kvacilo zvecka. Hvala na linku. Zivio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Koristite opciju ODGOVOR umjesto CITIRAJ kada odgovarate na zadnji post , preglednije je.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo ja se nedavno ponovio sa hus 135,ja mislim da nisam nimalo pogresio,spremila je do sad 10ak metara bez greske
20150813131434.jpg

Za metrenje i iskresivanje je bog,a za teze poslove tu je dedina husqvarna
20150823143307.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
pozz. Imam jedan problem sa motorkom. Nece da podmazuje lanac, ulje pumpa, ali jednostavno ne ide u vodilicu. Ocistim je ali opet nece. Okolo vodilice bude masno, ali lanac suh. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem. Motorka je Husqvarna 242.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neznam konkretno za tvoj model ali ja sam imao situaciju da je rupa na maču usled istegnutosti lanca prošla rupu na kućištu motorke i nije bilo podmazivanja.
Isto tako sam imao situaciju da mi se nakupila prljavština u cjevčici tik do spoja kućište-mač i slično se ponašalo kao kod tebe.

A kada je upališ sa skinutim mačom , gdje ide ulje ?
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Stavljen je nov lanac na nju cim je kupljena, vodilica je trunku kriva jer je motorka jednom zapela u sumi. Prljavstinu sam ocistio iz te cjevcice. Nisam je palio sa skinutim macem ali danas kad sam je ostavio posle rada vidim lanac suh, a na spoju vodilice i motorke je masno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Upali ju, stisni po gasu i približi vrh vodilice na neku svjetlu podlogu i vidi jel baca ulje. Nadam se da kužiš kak da vidiš jel podmazuje.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Kolege danas sam dobio na poklon tomos husqvarnu 66.ima grijanje rucke..Cini mi se ok,,dali netko ima takvu motorku i kakva su misljenja o njoj..pozz
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa zanima me vaše mišljenje oko tomos husqvarne 650, mane, prednosti, održavanje, vaša osobna mišljenja?
Pošto mi je dolmarica otišla pred nosom, ovu sam našao pa bi otišao pogledati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh