• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Piljevina se nabere, to je normalna stvar. Ja na novom listu uvijek prvo podmažem zvjezdu i malo lanac i potegnem malo lanac rukom da se namasti i još mi se nije dogodilo da bi cvikalo, samo mi se lanac novi znal malo razvuč i objesiti.
 
E

el pibe

Guest
Je tak sam i napisao jer sam shvatio da je nova pila i još se nije "razradilo".Eto da velim svoja iskustva.Ja se predzadnjom kupljenom Husqvarninom vodilicom nisam usrećio.Nije vrijedila čika.Valjda takva serija.Stalno problemi nosila u stranu,grijala se poderala se jako brzo.Ali sam je razdužio sa čekićem prije vremena da ne bi slučajno nekom palo na pamet da je namontira.Onda sam kupio novu tu još i sad imam.Neispravna vodilica i najbolju pilu baca u drugi plan.Sljedeće uzimam sa zamjenjivim vrhom čisto da malo i to isprobam.Do ove zadnje dvije Husqvarnine vodilice koristili smo Oregonove koje smo kupovali u Sloveniji i mogu reći da su bile kvalitetne.Možda kako veliš Abarth se razradi a postoji mogućnost da će stalno biti problemi ako je loša serija ili ima neku grešku.Ja bi na mjestu Todosa razmislio i o nabavci drugog mača.Ovako nova pila(pouzdana) i ako ide obarati stabla a stalno se zacvikava to može biti veoma opasno.Znači razraditi je kod samog piljenja drva na "furke".Meni kad je došla sa servisa ubacili su mi neki lim između vodilice i svako malo mi je lanac toliko zacvikao da pila nije imala snage da ga pokrene.Svako malo sam morao otpuštati vodilicu.Jednom prilikom mi je stala u najgore vrijeme raskolio sam stablo koje je bilo namijenjeno za tehničko drvo.Izbacio sam taj lim i od onda nikad problema.Sitnice a puno znače i mogu napraviti veliku štetu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koje marke mač si kupio jer tu je govora o origi huskinom maču.Kupio sam i ja za veču pilu nov mač i lanac pa je sve ok ali nije huskin.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam po preporuci uvijek uzimal oregon mač i lanac, sad na stihlu je original stavljen i dobar je za sad, a zamjensko isto bude išlo oregon. Moguče da ti je netko več u trgovini savinul mač dok je bila nova.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prvo je bila kupljena h236 mač zapakovan u kutiji i stiroporom netaknut,posle pola leta još kupljena h135 isto sve zapakovano i netaknuto a na obadve se dogadjalo isto.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo iskreno na đonseredki nam se to događalo jer je stari odma krstil mača ali nebi on priznal da mu koljeno vrtal, a na huskiju 359 za sad več 3g kak smo novu uzeli ništa.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
I ja sam video da je mač primetno tanji. Deluje mi nekako baš nepouzdano ko dečja igračka. Izgleda da baksuzi našli tu da štede na materijalu. Sve što je novo ima sve više plastike i sve tanje i manje. Evo čitam sve prethodno napisano i sve sam to opazio za kratko vreme što ste imali iskustva i što ste napisali. A brzina i učinak sve bolji?!? Ko je ovde lud ja ne znam?!?
 
E

el pibe

Guest
Malo sam se pogubio u komentarima:icon_scratch:Ne znam kome je upućeno pitanje.Znači za motornu pilu uzimam isključivo original Husqvarna mač ili Oregon.Onu "nesretnu"vodilicu možda sam baš pogodio neku sa greškom.Ali nisam odustao opet sam kupio takav model i eto nakon dosta godina još je gore i radi odlično.Ne mogu tvrditi da su Oregon i Husqvarna najbolji izbor ali ta dva brenda sam oduvijek koristio i zadovoljan sam i ne mislim mijenjati.Ostale nisam isprobavao i ne mogu suditi.Ono što sam istaknuo slijedeća vodilica bit će sa zamjenjivim vrhom da vidim kako to radi.Opet su u izboru Oregon ili Husqvarna.Drugo ne dolazi u obzir.Po nekim pitanjima sam konzervativan:icon_thumright:i ne volim mijenjati navike.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
I ja sam video da je mač primetno tanji. Deluje mi nekako baš nepouzdano ko dečja igračka. Izgleda da baksuzi našli tu da štede na materijalu. Sve što je novo ima sve više plastike i sve tanje i manje. Evo čitam sve prethodno napisano i sve sam to opazio za kratko vreme što ste imali iskustva i što ste napisali. A brzina i učinak sve bolji?!? Ko je ovde lud ja ne znam?!?

Tanja vodilica i samim tim uži lanac će lakše prolaziti kroz drvo u odnosu na deblji set na istoj mašini. Jednostavno sa istom snagom struže manju površinu reza, mašina se manje guši, lakše postiže više obrtaje i učinak je veći. Pored toga manja masa pogodno utiče na rukovaoca (nema potrebe da se svaka sitnica pravi od čelika kao nekad), stvara se ušteda u materijalu i jeftiniji uređaj, a malo se žrtvuje dugovječnost.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Molim te malo mi pojasni izgleda da sam glup pa ne mogu skužiti što si htio reći.
Ja u svom životu nikada nisam podmazo zvijezdu na vodilici ili prao vodilicu benzinom a potrošim godišnje bar 70-tak lanaca i 20-tak vodilica
 
E

el pibe

Guest
Hrvoje stari kapa do poda:(bow): ti si najefektivniji drvosječa za kojeg sam čuo.Ja imam malu Štilovku 8god. u prosjeku ispili najmanje 20m godišnje(u furke).Do sada je ispilila 160m drva najmanje.I vodilica još radi.Ti veliš godišnje trošiš 20 vodilica.Računam da ti vodilica traje(izdrži)za 160m ispiljenih drva a to je još i malo jer zdrži i više.160m x 20 potrošenih vodilica=3200m ispiljenih drva na godinu.Radnih dana da imaš 300 u godini samo sam odbio nedjelje.3200:300=10,6.Znači na dan rokaš 10,6 m u furke.Bogme si manga.Ili kupuješ loše vodilice pa je onda i matematika drukčija.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
na dan rokamo 40-tak metara u metražu znači obaranje,pilenje i narezivanje preko kvrga.Uekipi je 4-6 ljudi radi se min sa 3 pile
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Nemoj mi se više obraćati putem pp i nadopunjavati bonton kojeg ovdje javno ne koristiš.Meni je svejedno čime se ti baviš.Drugi put pogledaj kaj i kak pišeš.Napisao si da godišnje trošiš 20 vodilica.Nisi nigdje spomenuo da to troši tvoj čitav tim.Tu ti je velika razlika.I ja sa svojim mangupima ispilim čuda do gableca(znaš zašto sam to spomenuo)A i nisu ti dečki baš nekaj ekstra.Ja sam za 4 sata efektive pripremim 5m drva.Zrušim drva,trupce zrežem u furke i sve ispod 20cm(granje)u metrice.Tak sam bar prošli tjedan napravio iz usluge.S time da kombiniram i delam sa dvije motorke one se i malo počivaju a ja se počinem kad napravim posao.Tak da si bez brige kaj se tiče radova u šumi nisam "pik sidmar".I ne odlaziju mi vodilice samo tako.Jer ih povremeno skidam,čistim kanal, zvijezdu,podmazujem,rotiram da se jednako troše sa obje strane,skidam srhu ako vidim da se počela praviti sa bočnih strana vodilice,povremeno ih okupam u nafti.Zato mi valjda i traju tak dugo.Tak da mi ne ide u glavu da čovjek u prosjeku godišnje skuri 4 vodilice.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Moj mali komentar" svaka cast @el pibe, skidam kapu! Trebal mu je neko neke stvari pojasnit!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo sam se pogubil tu između vas, ali tko prati malo duže forum zna da hrvoje i još nekolicina živi od šume profesionalno, a nas ostalih 98% smo rekreativci sa 40-50metara godišnje tak da kužim i nas i njih jer mi imamo vremena za zajebanciju a njima količina igra ulogu, tak da ga vjerojatno manje košta nova vodilica nego igranje sa njima.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Najbolje je da vam vodilice sada stoje cijelu zimu u nafti duže će trajati:icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Stvarno smiješno daj nas poškakljaj.Kak god i ak vodilicu prek zime ostavim u potoku ili grabi sa gnojnicom opet bu mi zdržala dulje nek tvoja.Eto i malo humora sa moje strane.Srećom pa ne režete crnogoricu,nakon mjesec dana sve zamrljano od smole na koju se hvata sve moguće.Ne bi mogao razabrati ak u rukama držiš motorku ili dikobraza.Ja znam iz iskustva da je nafta "lijek" u drvnoj industriji i tko god se ozbiljnije bavi sa drvom zna koliko je korisna za čišćenje alata i skidanje nečistoća.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Joj, kakvi smo mi ljudi, covjek se malo krivo izrazil u potrosnji lanaca i maca a mi "bedaki" sve doslovno shvacamo!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja samo znam - ko maže taj i vozi- a neznam zašto se je kod novih pila dobivala u kompletu i mazalica za zvezdu,valjda za nešto drugo mazat.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Znate šta mi je rekao lokalni uvoznik za Husqvarne. Da će mač biti od prethodnog modela lakši za prosek 300 grama?!? i ovaj što je stanjen je neviđeno đubre. Zvezda zeza samo tako kod mene i podmazivanje jer ona rupica na maču koja služi u toj svrhi malo, malo pa se začepi. Dođe mi da je šutnem samo tako i kupim Štilovku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh