• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolega bez zamere ali ili te netko dobro zajebo ili ti neznaš sa pilom raditi, a ovog tvog trgovca slobodno šutni u glavu jer prića gluposti.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Možda ti strućnjak nije upario korak lanca sa korakom lančanika ili vodilice ?
 
E

el pibe

Guest
Todos koliko sam pročitao imaš model Husqvarna 555.Ovako gore ti je 18" vodilica ili 45cm.Korak lanca ti je 3/8".Teško da su ti dali krivi lanac.Pošto je nova pila imaš na vodilici tablicu sa podacima i sve se može pročitati.Tamo ti se nalaze sljedeći podaci:18" =duljina vodilice,3/8"=korak lanca,68DL(drive links)to su ti oni "zubi"sa donje strane lanca koji ulaze i klize po vodilici.Znači ako je lanac original,pretpostavljam da ga nije nitao netki majstor od prilike ili kako mu se htjelo.Na takvoj vodilici mora ti imati 68 članaka.Sve ti piše na vodilici.Ako nema onda znaš da je nešto kemijano.A vjeruj vidio sam već svašta.I imaš još širinu utora vodilice tu sad imaš više utora kod mene je 058"=1.5mm.Preporuka,skini vodilicu i izmjeri bočne rupice kroz koje se dozira ulje.Imaš dvije rupice na suprotnim stranama vodilice.Znači kad povremeno rotiraš vodilicu da ti se jednako troši kod piljenja(makar neki eksperti to ne rade jer je lakše kupiti novu vodilicu:(giggle):)Te rupice ti moraju biti oko 4,5mm.Ako su premale tu bi ti mogao biti problem jer se smanjuje protok i doziranje ulja i tu ti dolazi do pregrijavanja,blokiranja zvijezde i sva popratna veselja.Govorim ti zato što sam naišao na sličan problem pa sam razbušio i sve je bilo dobro.Što se tiče laganih vodilica nije ti prodavač ništa krivo rekao i lagao.U pitanju je novitet u Husqvarni vodilice"TechLite" od lakših i kvalitetnijih materijala i lakše su 20% od klasičnih vodilica.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kolega bez zamere ali ili te netko dobro zajebo ili ti neznaš sa pilom raditi, a ovog tvog trgovca slobodno šutni u glavu jer prića gluposti.

Iz prethodnog odgovora vidiš da lokalni uvoznik ne priča gluposti.

Sve je original proverio sam i lanac i rupicu. Ove probleme nikad nisam imao sa prethodnom testerom jonsered 2150. Izgleda da ne trpi ni malo opušteniji lanac. Kod prethodne testere lanac je mogao da bude i malo labav i nikad nisam imao problema s glavljenjem zvezde.

Što se mog skromnog iskustva tiče počev od 1990god. Radio sam prvo sa Alpinom pa na dalje do danas...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda i dalje tvrdim da je do lista a ne pile, garant nešto sa listom nije ok. Jel baca ulje dok uzmeš dolje list, da nebi bilo do pumpe? možda jesu olakšane, ali 300g? To je 30dkg, a to mi ipak malo previše jer po tome bi list moral vagnuti skoro 2kg a to sigurno nema.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Baca ulje medjutim nije dovoljnim intenzitetom. Nosio sam je u servis kad su očistili rupicu na maču sve je bimo bolje. Ujutro u 7.00 imam da istružem jedno tri metra na gomili. Pratiću kako će se ponašati. Zategnuću lanac i ako bude opez zezala zatražiću od prodavca da mi zameni mač jer u tom slučaju nije normalno da tako radi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jesi probao štelati na šarafu kolićinu doziranja ulja? Morao bi biti negdje od ispod motorke tamo oko pogonskog zupćanika.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok pilasi,evo u subotu opet u borbu smojom huskom i kineskinjom,mislim da mi je mac sutorom 1.5,prilikom pilanja mi se vidi predebela spena pa razmisljam o macu s 1,3mm utora,sta vi mislite o tome.Stablo vec sruseno treba ga na komade a ima ga negdje i do ca 80 centi debljine,grane 30-40cm.
Inace motorka je 353 mac 45cm,logicki bi morala ici lakse i brze al opet rado slusam savjete,nisam ohola budala ko nasi balkanski politicari.:icon_scratch:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa debela posto je valjda lanac sirok,neznam dal moze uzi lanac na istu vodilicu.Po mojem shvacanju se pila brze gusi nego s uzim lancem,no opet s finijim uz tanju spenu reze manje uzima manje pa opet gubi na brzini e jebiga sad neznam koje je bolje rjesenje.Teorija i praksa neidu zajedno te stoga moje pitanje za iskusne heroje suma.
Dal da stavim uzu vodilicu i lanac ili moze samo uzi lanac na postojecu vodilicu i sta se dobije.:icon_scratch::icon_scratch:
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ne mogu to da štelujem i nije potrebno pošto je pod garancijom. Jutros nisam imao niti jedan problem koji bi doveo u sumnju da nešto nije u redu. Zanimljivo?!? Izgleda kao što sam rekao da mač ne trpi ni malo labav lanac. Pošto sam strugao drva nekom poznaniku, neverovatna brzina i još bolji efekat na posmatrače.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Samo nek odradi još nekoliko metara i videčeš da če bit sve OK sa njom i zvezdom.Kako bi reko-ulaufat če se.:(nod):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jel moja dilema iz prijasnjeg posta i vama preteska ili je niste primjetili.:icon_pidu:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam stučnjak za motorke ali mislim da širina utora mora odgovarati lancu. Znači, ako mijenjaš, mijenjaj u kompletu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bok pilasi,evo u subotu opet u borbu smojom huskom i kineskinjom,mislim da mi je mac sutorom 1.5,prilikom pilanja mi se vidi predebela spena pa razmisljam o macu s 1,3mm utora,sta vi mislite o tome.Stablo vec sruseno treba ga na komade a ima ga negdje i do ca 80 centi debljine,grane 30-40cm.
Inace motorka je 353 mac 45cm,logicki bi morala ici lakse i brze al opet rado slusam savjete,nisam ohola budala ko nasi balkanski politicari.:icon_scratch:
Taj mač gore si ti menjo? Po origi podatcima dolazi na tu pilu(H-353) mač 38cm koraka 325 i 1,3 utora tako da komotno staviš tu debljinu.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Pozdrav kolege,,dali netko od vas zna ili ima sliku kako bi trebao stajati osigurac uljne pumpe za husqvarnu 365..To je mali osigurac koji osigurava saraf za stelovanje pritiska ulja
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Imam namjeru već dulje vrijeme kupiti motorku,dobio sam neke pare za rođendan i m islio kupiti 236x,za 1500kn,danas bacim pogled na polovne i vidim da za malo više para mogu dobiti
stariju ali pretpostavljam puno bolju pilu...
u izboru su sljedece...
http://www.njuskalo.hr/sumski-strojevi/husqvarna-346-oglas-17754617

http://www.njuskalo.hr/motorne-pile/husqvarna-motorna-pila-365-specijal-oglas-17740122

http://www.njuskalo.hr/motorne-pile/husqvarna-357-359-372-oglas-17746211
neke od ovih 3 iz oglasa...

http://www.njuskalo.hr/motorne-pile/husqvarna-372xp-oglas-17720513

http://www.njuskalo.hr/motorne-pile/husqvarna-359-oglas-17747839

http://www.njuskalo.hr/motorne-pile/husqvarna-365-oglas-17754634

ako nijedna,uvijek mi ostane http://www.eurovrt.hr/index.php/default/husqvarna-236.html
nova za kupit i to je to...

Koristio bih pilu za osobne potrebe,u nekoj budućnosti bih se vjerovatno bacio i na izradu drva za doma,znači srušiti drva,narezati i dofurati doma..za početak samo piljenje kupljenih drva ili za upotrebu oko kuće...cca 30ak m godišnje!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
laikam ovu 372xp samo treba vidjeti koliko je potrošena

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
372XP je "rušilačka pila", preteška za male poslove. Uz nju bi ti svakak dobro došla 236.
Ak već hoćeš nek univerzalnu pilu, bolje reći kompromis, 359 je idealna mjera.
Čak i 353 ak nemaš prevelike komade za rušiti. To su ti poluprofi pile, s dvodjelnik karterom i zasebnim cilindrom, tak da se isplati uložiti u njih.

Već sam puno put napisal, imam pilu klase 372 i 353 uz nju (samo su Jonsered).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni najljepši oglas sa zadnja tri broja 513 (zato kaj mijenja marku pile:icon_super:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh