• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Uzmi husqvarnu 236, nečeš pogriješit.
Ja kad sam uzimao malo jaču motorku baš za piljenje(grab,bukva) sa većom brzinom lanca....izbor su bile husqvarnine i stihlove motorke...
Gledajući po modelima , po snazi, po karakteristikama istih izabrao sam husqvarnin 575 xp model.
Po snazi je bio nešto jači od stihlovog(sad neznam napamet model)
Manje je trošio goriva
Veća brzina lanca
xp profesionalni model, trodjelna radilica....itd
A po cijeni je bio 575 xp jeftiniji od stihla-....
Dugotrajnom eksploatacijom sam i više nego zadovoljan.....bez ikakvih kvarova..
Moja preporuka ti je husqvarna, sigurno nečeš požaliti ..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za te pare i za taj poso krčenja je dobar odabir,samo malo jače ali im je i cena puno viša.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Pozdrav, Tomos-Husqvarna FF 61 nece da upali. Kad stoji par dana valjda, dok izlapi iz cilindra gorivo. Uglavnom, novi karburator stavljen, novi lezaji radilice C3 i semerinzi original. Zatim nove karike na klipu. Goriva je imala previse ali sam smanjio na normalu sa mijenjanjem semeringa radilice (fals zrak).Radila je tako 15 dana i opet isto zaliva svjecicu uredno ali varnica ne hvata, nova svjecica stavljena i nece. Elektronika je njena i pravio sam kabal noviza masu sto na svjecicu spajam ali sam stavio bakarni, ako uopste ima veze to... uglavnom jos jedino da je zapalim da izgori jer sve je probano osim nove elektronike koja je skupa da bi se samo testirala, jer ako nije ni ona onda dzaba sve...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pojasni malo bolje šta si radio?
Elektronika je njena i pravio sam kabal noviza masu sto na svjecicu spajam ali sam stavio bakarni, ako uopste ima veze to
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Pojasni malo bolje šta si radio?

Ma onaj kabal sto se uvrce u tzv. pomocni modul (crna kutija-desno od magneta) u njega sam uvrnuo drugi i pomocu navlake(platne) zavrnuo na svjecicu. Da pojasnim da kada stoji par dana upali i trokira ne moze da odreze gas onda se nakon par sekundi ugasi i kraj price, samo spagu pokidati. Jedino pitanje dodatno ako je elektronika mogu li kupiti nekakav modul koji direktno vodi kabal za paljenje na svjecicu bez one pomalo prevazidjene crne kutije o kojoj sam pisao gore?
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
imam husqvarnu 576 xp,zvijer od motorke,dosad mjenjo auspuh imam je 4g,radila dosta teške poslove,znači dosta forsiranja kod kalanja zarezivanje,rušenje ,kod privatnika idem u zaradu 6-7 metara dnevno i to forsing jer roba je svakakva kvrgava tvrda ko beton i tako,i sad se u leru čuje neko zvrckanje kao da karika zvoni,motorka dobro pali vuče ,ko tenk nema umora kod zarezivanja ,rezanja rušenja samo to zvrckanje mi nešto neštima,da li to rastavljat ili derat dok se nešto ne razleti,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da nije to glas od zvona kuplunga,ja bi pogledo u kakvom je stanju ležaj.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
Evo da se pohvalim,ja se ponovio sa prvom motorkom,je da je polovna,ali nakraju sam uzeo 372xp:)
uskoro će mi doći drva pa ću vidjeti kako stroj radi,do tad ako bude vremena,možda i srušim koje drvce :)
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
moguće,,pod turažom sve normalno samo u leru se čuje,,el se može tako s tim radit dok majstor ne ulovi vremena ili bolje ne
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To možeš i sam pogledat,skineš poklopac i probaš koliko to mrda gore dole i usput pogledaš i zube od lančanika i njegovo pričvrštenje na zvono.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Odnesi majstoru da pogleda i da to riješi.Po meni ti je to najbolja i najjeftinija opcija.....
Ja imam 575 xp, stvarno su to jake i dobre pile.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Pojasni malo bolje šta si radio?

Ima ispod pojasnjeno, moze li biti uzrok nepaljenja auspuh ili nesto banalno na struji? Nekad kad povucem 5 puta spagu i polozin motorku izlazi ziv benzin iz auspuha. Malo zeza i ulju lanca izadje svo negdje ispod zvona a ne diram motorku samo malo po malo sve izadje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Vidio sam da si pojasnio ali ja neznam šta bi moglo biti , valjda neko bude znao.

Meni se učinilo da sam te razumio da si umjesto VN kabla za svjećicu stavio običnu žicu.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Da, stavio sam licnastu bakarnu 2,5 mm zicu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
E pa to već može biti problem jer probija na masu nagdje prije svjećice. Za početak novi visokonaponski kabl (posluže i stari kablovi od auta ako već nemaš u blizini prodavnicu) i onda ostalo.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Skinuo sam kabal sa svjecice i spojio unimer izmedju cilindra i vrha kabla koji kacim na svjecicu. Unimer pokazuje kratki spoj, skidanjem crnog kabla sa kutije(desno od magneta paljenja) koji je sarafom spojen sa kucistem(masom) motorke nema kratkog spoja. Pitanje mogu li kupiti modul kod kojeg VN kabal ide direktno sa modula na svjecicu ili moram traziti ovaj praistorijski sa dodatnim modulom( ili sta je vec tu spakovano) sa desne strane magneta?
 
Posljednje uređivanje:

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
gledao sam to zvono lančanika ima malo lokera a prsten lančanika isto ima loker,to nekakvo zvrndanje se čuje uglavnom kad je pila zagrijana kad radi punom parom ,bio sam s njom kod majstora,da čuje šta bi to moglo biti bila je hladna i sve radi normalno nema zvrndanja al kad radiš s njom svaki dan cjeli dan jednostavno to čuješ
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Garant se čuje šalica od lančanika, dok se ugrije. Probaj to prvo zamjeniti zajedno sa lagerom. Tak se i kod mene čuje zvrndanje na kinezu dok je vruća.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Cuje se i na moji 353 a novi lancanik ko i lager,zet misli mortik je nekaj loker u aspuhu,ve budi ti pameten.:drink::drink:
 

Emiremir

Novi član
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
3
imam motorku husqvarnu 254 i nece da upali....zamjenio sam membrane,,ocistio karburator,,ocistio crijevo dolaza,,nastelovo ventile,,struja je u redu,,ali nece i nece,,,baca previse goriva u stublinu i odmah zalije,,kada skinem karburator i naspem malo goriva u klip ona upali,,,pa ako mi moze neko reci sta je problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh