• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Puno hvala na odgovorima...netreba mi profi pila,ali ako već i nisu bog zna kakvi veliki novci u igri,bolje imati nešto sa rezervom snage,pa možda zatreba,nego da fali...pod uvijetom da se isplati ulagati u pilu ukoliko i ima kakvih problema..a i mene ima,186cm i 120kg,nisam baš mali ;)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega,ja ti doma drva kaj dopelam zsume(ca.1.2-1.6m duga) rezem na kratko sa el.pilom Makitom.Debela do 40cm,pila puno laksa,tocis samo ulje,sigurnija a jednu sam kupil i zetu te i on sada kupljene cjepanice pili snjom a motorna mu skuplja prasinu,mada je u pocetku bil skepticen.:drink:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Treba mi baš mobilna pila,jer i u polju zasmeta neko drvo,pa u voćnjaku itd pa da nemoram kablove vući,a prva pila je u kućanstvu tak da bih zasada benzinski pogon:)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako je,kod mene isto elektrika radi umjesto benzina kod kuče a za šumu benzin.Električnu imam nekih 5 leta i kod kuče benzinske skoro i ne trebam jer ova može isto sve odradit a nit galame ne pravi kao benzinka.
 
E

el pibe

Guest
Dečki nije dobro kaj ne držite do tradicije:s:Ja obavezno palim motorke jedanput u tjednu.Već susedi po meni rihtaju vure koliko sam precizan:icon_thumright:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Na što obratiti pozornost prilikom kupnje polovne motorke?
Klip i cilindar može svatko reći da je promijenio..Lanac i vodilica se vidi da je novo ili nije..što drugo može biti kritično?
nije mi u interesu zeznuti se prilikom odabira,jer ako motorku i platim 2500kn,nebih htio baš još 1000 uložiti za par dana...jer za tu lovu bi se moglo naći vjerovatno nešto i bolje..nikada nisam kupovao motorku,niti novu,a o dvotaktnim motorima znam toliko da sam si tomosa automatica sam slagao(osim mijenjanja radilice,ležajeva radilice i uprešavanja klipnjače)znači nisam tutlek,ali moglo bi se reći hobista...popravim što mogu,kompleksnije stvari dam majstorima!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Zdravo,
Zelim da kupim motorku ali ne mogu da se odlucim koju od ovih dvije
Husqvarna 560 XP ili Husqvarna 562 XP G.
Kakva su iskustva sa ovim motorkama i koju mi preporucujete ?
Motorku zelim kupiti u Svedskoj.
 
Posljednje uređivanje:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Koliko sam čitao o tim modelima gotovo da i nema neke velike razlike jedino u lancu,možeš birati da ima lanac 3,25 ili 3/4 (ovo ti je bolje ako misliš rušiti) ,moje osobno mišljenje je da su i jedna i druga vrhunske pile tako da nećeš pogriješiti puno sa izborom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@savol94.. I sigurno češ dobit puno dodatne opreme uz nju, za razliku kod nas. Napiši kad je kupiš što si sve dobio uz nju i za koju cijenu. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
XPG ima električno grijane ručke i rasplinjač, za polarne temperature.
Čisto sumnjam da ti to treba.
Inače, 560XP je "najluđa" pila koju sam imal u rukama.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I stihl av064 ms i ima pregradu prije fergazera za zimski rad kao i svaka stilovka pa normalno radi u našim krajevima bez kvarova.
A grijanje ručki je dobra stvar za sušenje rukavica kad se smoče od znoja[emoji12]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
XPG ima električno grijane ručke i rasplinjač, za polarne temperature.
Čisto sumnjam da ti to treba.
Inače, 560XP je "najluđa" pila koju sam imal u rukama.

Jesi imal ikada probati 2100CD?To sam nagovaral čovjeka iz Slovenije da mi proda.Nije htel niti čuti.To je pa stvarno "zmaj".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Sve Husqvarne imaju klapnu ljeto/zima na pregradi.
Za ekstremno niske temperature pri početku rada to nije dovoljno. Zato postoji električno grijanje rasplinjača, koje djeluje odmah čim se pila pokrene.
Grijanje ručki je za one koji se ne zagriju dovoljno radom :D:
 
Posljednje uređivanje:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pezadovoljan sam sa husvarnama a posjedujem 242xp i vecu 480 cd-
Imam i stilovku 070 ali mi je nesmal uvijek u kvaru i kod majstora

Sad i manja nesto zeza ,pocela pucketat na auspuh ...
mijenjo svjecicu al to nije to ne gine nosenje majstoru
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Trebao bi jednu manju motorku za krčenje šikara. Ova što ju sad imam mi je velika i teška za takav posao. Šta kažete na HUSQVARNA 236?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Kolega jesi razmisljao o Stihl modelu..Ja sam uzeo za takav posao Stihl ms211 i prezadovoljan sam,mala je lagana a ostra na gasu.Kupljena u 8mj prosle godine i od tada je izrezala oko 30m tankih drva do 20cm u precniku..Mala je potrosnja goriva.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Ma ova je jeftina pa zato pitam, a ne bi ona kod mene puno radila, sad malo u zimskim mjesecima za krčenje oko parcela. Imam Tomos 650, ona je za ozbiljnije stvari mi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh