• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

matabab

Član
Tu od
12 Lis 2016
Poruka
57
Ljudi jos jedna stvar!
Covjek koji radi u servisu,servis only husqvarna,radi tu vec godinama,mi je rekao odma je pustaj u rad,znaci pu gas...pusti price o razradjivanju,rezervar na leru,jaca mjesavina,znaci odma bukva od metar bez problema!Eto ako nekom nesto znaci!
Da da to je tocno, i meni su tako savjetovali i tako sam i napravio i nema problema
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj normalna razrada motora smeta, ili samo nije potrebna? Ako je ovo drugo, jesam štedljiv, ali nisam Škot. Ako je prvo (meni nevjerojatno) , kakvi su argumenti?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Motorka nije pravljena da radi na leru. Meni su novu natočili i gasa do blokade. I to je razdada. Poslje samo xp ulje i svjež bencin. Kad je upalim pustim da radi 10- 15 sek da se ugrije i prije gašenja da se malo ohladi.

Veči vam je problem nekvalitetni bencin i etanol u njemu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Bez obzira na savjete, ipak je na početku dobro imati malo masnije gorivo i ne tjerati motor s visokim opterećenjem. Znači, ne s novim strojem odmah rušiti, već najprije 2...3 spremnika na piljenje grana i sl., da motor radi s promjenjivom brzinom i teretom, a onda
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam puni gas koristil svega par puta kod razrezivanja trupaca od 60-ak cm debljine. Snaga je 4 KS, a mač 45 cm. Sve ostalo na otprilike 3/4 gasa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Gas se koristi koliko je potrebno, bitno je da pila pjeva. A te priče o razradi (kad je nova pila), pa veći postotak dvotaktola (sintetike, polusint itd...). Ipak je to "pričam ti pričicu" !
Svježe izmiksano gorivo sa već po želji ili po preporuci proizvođača uljem.

A kad sam se dohvatio priče, da je bolje gorivo za dvotaktne zvjerke na INInim pumpama (jer navodno ima manje aditiva) ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Iwanho, pazi samo da ne skuriš kuplung premalim gasom.
Brgud, priča ili ne...svaka mehanička obrada ostavlja nekakve tragove. Tek se nakon nekog vremena dijelovi "pripašu". Do tada ima dosta mjesta potencijalnog lokalnog pregrijavanja (na stršećim mjestima). Bolje ih je svesti na manju mjeru.
Tko hoće može, tko neće ne mora.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Realno gledajuci ima logike...Pa i auto kad se kupi koliko ono skoro do 10.000 da se ne gari punom parom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Scarlet, ljubomoran sam ... ljepša je od moje :D
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Sve su one iste u dusi😀
Ma ja sam ovo uzeo cisto j3b3 radi(4.5€),ne iz potrebe....Jos mi rece coek nemoj puno natezati iskinuces amortizere....reko aj necu,to ja samo da bude ljepsa😂
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ako ima "stršećih mjesta" onda će zajno zaribat a ako ima tragova mehančike obrade onda će šljakati godinama !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Današnja strojna obrada i strojevi koji ju rade omogučuju da motor iz tvornice izađe razrađen ali.... ja ju novu nebu tiskal u trupce. Kasnije kad potroši barem rezervar ili dva gas pa kak joj bude..

Ìsto tak ne kužim ljude koji pile na pol gasa. Sam lanac je valjda isto konstruiran da najbolje radi na nekim okretajima... kak i pila....
Logički je da nebuš šibe pilil s punim gasom, ali drvo mislim da bi trebalo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Za nove piše da se prvih 10 vura ne tera neopterečena na ful gas.

Kaj niko ne bere priručnika?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ, fala. (y). Valjda je na 3/4 gasa dovoljna centrigugalna sila na kuplungu, ako motor lijepo popeva. Antifone sam spotrl, pa mi je ful gas malo preglasan.

Muha,
napisal sam da kad reže cijela dužina vodilice - pun gas, a tanje na 3/4. Pol gasa nisam spomenul. Jel debljina do 20 cm ide med šibe ili med drvo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Na tak tankom ni kupluga nebuš skuril, jel tak?
A s pol gasa se zna koji forumski mešter šparja 🤭
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Momci pitanje jedno,mozda laicko,al aj...
Motorka 365,jos nije u drvo usla,znaci nova,upalio je tri puta ono reda radi malo da odradi.....
Kod plavog dugmeta za dekompresiju izbacuje crno kao pregoreno ulje.....treba li to tako?Tacno ispod plavog dugmeta izlazi!!!!Nije da sad lije ko kisa,ali ima pomalo!U strahu sam dok nw dobijem odgovor!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Vjerojatno se dekompresor nije ni zatvoril do kraja, pogotovo ak motor nije bil opterećen. Pri paljenju ga stisni, a kad motor upali, povleci ga van.
Normalno je, jer ni jedan ne dihta savršeno.
Ak te brine pitaj servisera. Uostalom, imaš garanciju.
 
Na vrh