• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ispričavam se...

mač je 45...

ma ići ćemo u subotu u comet kupiti rezervni lanac a i ulje mi je pri kraju ..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pozdrav kolege forumaši BOK BOK evo pročito dobar dio ove teme ali nisam našao odgovor, naime danas odem u šumu, husku zapalim normalno i nakon minutu il dvije normalnog rada mi se počinje gasit kao da joj je slab ler gas a kad ju držim na malom gas stalno "mumlja" ali kad radi u višim obrtajima ima šus možda neosjetno slabiji, radi se o medelu 365 qtorg, probali smo ju pošarafiti ali ler nikako dobiti ni za živu glavu, stari radi 30 god u šumariji tako da nismo vrtili bez veze, uglavnom kupio sam novu sviječicu i sutra ču probati promijeniti gorivo iako sam sa istim gorivor radio 2 dana ranije i sve ko puška... mješung radim sa huskinim ls uljem na mjeru, pila je stara 14 mjeseci i taman joj izišla garancija, nije praktički radila ništa ozbiljno do prije 4 mjeseca i u tom periodu je napravila cca 200 metara drva, ne forsiram ju, čistim ju redovito, filter također... pomagajte ako je itko imo sličnih p...i...darija, nadam se da če sviječica riješiti stvar
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Slican problem imo ja na 359,meni se neka cjevcica od goriva ishabala unutra od vibracija i curkalo je mal il vuklo zrak i iste simptome sam imo bila je stara oko 5 mjeseci kad se dogodio taj kvar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tebi izgleda oficir dao dijagnozu , odma se 'vataš za svjećicu
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
koliko samupoznat mislim da nema taj auto tun, sutra ču probat to riješi na najbezbolniji način iako mislim da nije svječica, i onako usputno neznam dali samo meni ali cca jednom tjedno ju kompletno očistim i provjerim pa mi se čini kao da se gotovo svi oku vidljivi šarafi dosta otpuštaju, onaj na auspuhu što kao drži onaj neki nosač što ja na auspuhu sam izgubio več 2. put sreča da doma imat takvih barem još kilu, otkad intenzivno radim s njom nije bilo problema do danas osim tih šarafa koje redovno kontroliram
a gle Savo košta 19 kn i to je najjednostavnije za probat, iako još jednom napominjem mislim da to nije riješenje...a ako nije svječica opet če mi nova ostat za rezervu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj bi po tvom savoris prvo trebal napravit,raskopat ju i ici gledat karike,ili ides od jeftinijeg ka skupljem?
Filteri,svjecica stelanje karburatora,membrane,pa onda dalje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
i nakon minutu il dvije normalnog rada mi se počinje gasit kao da joj je slab ler gas a kad ju držim na malom gas stalno "mumlja" ali kad radi u višim obrtajima ima šus možda neosjetno slabijir

Po ovome ja bih rekao previše goriva , jesi li probao malo da čačneš one vijke za podešavanje ?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma jesam ali nemožemo ju dobit, kažem stari to ima u malom prstu i uhu ali ništa:icon_toilet:
i teško pali..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
več od nekoliko put pokušavam napisati post ..meni je zapravo drago da se to dešava , jer su ljudi htjeli kruha preko pogače .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Promjeni joj svjecicu i membrane i postelaj tvornicki i deri,posto velis da nema garanciju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno je vrijeme da joj skineš junf ..ako je sistem aliminacije a meni ne pada drugo na pamet onda je normlano krenuti od jeftinijih stavki .

Sve te današnje kerefeke koje kakti štede gorivo a truju dušu su jako osjetljive na sitne nepravilnosti .i neuravnoteženosti .

Tada tri osnovna uvjeta rada : zrak , gorivo i struja nisu dovoljna za normalan rad .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
pozdrav kolege forumaši BOK BOK evo pročito dobar dio ove teme ali nisam našao odgovor, naime danas odem u šumu, husku zapalim normalno i nakon minutu il dvije normalnog rada mi se počinje gasit kao da joj je slab ler gas a kad ju držim na malom gas stalno "mumlja" ali kad radi u višim obrtajima ima šus možda neosjetno slabiji, radi se o medelu 365 qtorg, probali smo ju pošarafiti ali ler nikako dobiti ni za živu glavu, stari radi 30 god u šumariji tako da nismo vrtili bez veze, uglavnom kupio sam novu sviječicu i sutra ču probati promijeniti gorivo iako sam sa istim gorivor radio 2 dana ranije i sve ko puška... mješung radim sa huskinim ls uljem na mjeru, pila je stara 14 mjeseci i taman joj izišla garancija, nije praktički radila ništa ozbiljno do prije 4 mjeseca i u tom periodu je napravila cca 200 metara drva, ne forsiram ju, čistim ju redovito, filter također... pomagajte ako je itko imo sličnih p...i...darija, nadam se da če sviječica riješiti stvar

Hvala bogu pa nema auto tune.
Znaci hladna pali dobro i onda nakon dok se pocne ugrijavat pocne preskakat taktove i hoce krepati, jel?
Jel netko prije cackal po serafima? Filter zraka cist velis....
Nedavno sam opisival takvu situaciju.....to se desava kad je L vijak previse otvoren. Pila krese ko avion(ko da je pod chokeom), ali kak se ugrijava smjesa postaje prebogata te se pocne gusiti. Obratna situacija je kad pila pocne u leru okretat gas dok se ugrije, al onda i teze pali hladna.
Druga stvar da se mozda stvara potlak u rezervaru.
Edit:
Na rasplinjacu veza velika membrana-klackalica-iglica.....smece kakvo pa zapinje, sumnjam da je vec potroseno. Pa to je jos novo
A kaj se tice otpustanja srafa, obicno tvornicko zategnuti serafi ne otpustaju, dok se prvi put ne otpustaju, onda ako su metricki navoji(na huskavarni obicno jesu, jeftino, ali i ne najbolje rjesenje) onda tuba loctitea 242 mora biti servisni pribor. Malo mi je cudno da se otpustaju tvornicki stegnuti vijci, osim ak je pala sa visine ili je radilica svinuta
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da podtlak nije jer sam otvorio rezervar i nije bilo promijene
ma bilo hladna ili topla teško pali, po šarafima nitko diro do danas, filter čist, na leru se gasi i "mumlja" na niskim okretajima kad ju držim na 1/3 ili na pola gasa i kad ju dam u iber ide bez greške uz jedva osjetno gubljenje snage
koji joj je tvornički štim i kako ga dobiti???
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Imal sam slicni problem i na fergazeru bilo zastopano sito,filter zraka nije bil dobro izlijan(tvornicka greska) mamicu mu ***** ko je to skupa montiral:(talk):.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako nema razlike topla hladna, onda moze biti i manjak goriva....to su opet neke druge stvari. Pretpostavljam da ne puca na leru?
Skoro zaboravil....1-1 1/4 okreta je neki standard
Daj pogledaj choke, huskavarna ima onaj blesavi sistem poluge choka....zna se otpustiti ili svinuti....ona plastika
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dali ti troši goriva više na isti učinak kao i prije zih problema?
mislim da da ali danas sam ju doma drko i imam dojam da ga dosta baca na ispuh-auspuh:mur:
ma u principu kakim pa sad za isti poso potroši duplo- par minuta ju gasiram dok ju pokušavamo dobit i posisa pol rezervara
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Imo sam sličan problem sa 372xp i otišlo je kućište radilice što ne znači da je to slučaj kod tebe
 
Na vrh