• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
U redu ...

evo danas sam se malo igrao s motorkom čistoi je čistio filter zraka i td .. i u vezi ovog problema sa gubljenjem snage mislim da sam otkrio u čem je problem ...

dakle motorka je u dva dijela ..jedan dio gdje se uhvati kada se s njom radi i drugi dio u kojem je motor itd i ta dva dijela nisu fiksno povezana nego su kao nekako odvojena .. i kada pritisak pritiska motorku odozgor onda onaj gas koji sam ja dao(npr do kraja) ne moze se dat do kraja jer je fizički pomaknuto ...nadam se da ste me skuzil isto hocu reci ..pretpostavljam da je kvar u spoju između pomicnog i nepomicnog dijela ... mozda kakva guma koja sprijecava bipracije ..zna li netko ista vise o tome?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Onda su popucali ili oslabili amortizeri na spoju. Prvenstveno mislim na one male(mislim da su 2) koji odvajaju zadnju dršku. Ti gumeni amortizeri su mana na toj pili. A iz iskustva mogu reči da ovi što se sad prodaju su još lošiji. Jednostavo odvoji se guma od metalnog nosača.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
E da to je to ... imate li kakav savjet oko toga ... jer ako su komercijalni jako loši može li se šta napravit u kučnoj radinosti
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne isplati se kemijat, jako su jeftini. A par godina mogu svakako izdržati.
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pozdrav, evo da se ukljucim u ovu temu, osobno posjedujem TomosHusqvarna FF61 kuoljena je 1983 , nisam je ja kupil onda nego kasnije od susjeda posto je on sa njome napravil nekih 50metara drva u svojih 25g, a kod mene je nekih 8g i dal sam na njoj promjenit sve one gumene kak bi rekli amortizere i kompletan servis, filteri ,svijecica , membrane i prekidac start-stop i crijeva od goriva i mozda jos neke sitnice ali sve sam to dao mijenjat preventivno cisto zbog toga jer ne volim da me nekaj iznenadi u sumi, drva delam samo za sebe i malo pomognem prijateljima godisnje cca 30m drva porusim i razdelam i naravno sve ide odma na furke u sumi na 25cm duzine i nikakve brige sa tom pilom ali sam prosle godine naletil na H365x-torq i kupil sam ju na akciji 4999kn -10% za gotovinu, zver od pile, ko god da ju kupi nebu pozalil...
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Evo malo slika mojih miljenica:















Ako stavljaš ove thumbnails-e, netrebaš klikati na postavljanje slika, već ih samo kopiraj kao link (da nema onoga
COLOR]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Takva je i moja 365,imam je 13 godina i za sada dobro služi.Čak je sada i malo skuplja nego onda kada sam je kupovao. :icon_eek:
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
moja je odradila tek nekih 35-40m drva ali sam prezadovoljan zasad sa njom, puno snage i dobro lezi u rukama...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
moja odradi godišnje nekih 25 metara tak da se previše ne naradi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Ipak si ti za nas amatere profić. :icon_mrgreen:
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Nikaj od toga dečki netrebate se sekirati kaj budete s njom, bu ona pri meni po malo delala. Nadam se da bum i ja skoro u šumu pa da hitim kakve sličice, čim najdem cajta za drva....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Husqvarna 372 okrenula ležaj u kućištu. Mislim da sam čitao da se nekome dogodio sličan problem, no ne mogu naći. Kavez ležaja je čitav, ali ispada iz kučišta. Nekak nisam siguran da ljepljenje bude pomoglo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima za kupit loktajt ljepilo za ležajeve za veču zračnost.
Neznam koji mu je broj oznaka.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znam za to, ali nekak se bojim da bi trebalo na strojnu obradu, al to tek dok se malo premjeri, a onda ljepilo ne bude dovoljno sigurno. Moram se raspitat za cijenu kucista, a tu se postavlja pitanje jel nije kuciste obradjivano komplet lijeva i desna strana zajedno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znam za to, ali nekak se bojim da bi trebalo na strojnu obradu, al to tek dok se malo premjeri, a onda ljepilo ne bude dovoljno sigurno. Moram se raspitat za cijenu kucista, a tu se postavlja pitanje jel nije kuciste obradjivano komplet lijeva i desna strana zajedno.
nije sigurno
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Husqvarna 372 okrenula ležaj u kućištu. Mislim da sam čitao da se nekome dogodio sličan problem, no ne mogu naći. Kavez ležaja je čitav, ali ispada iz kučišta. Nekak nisam siguran da ljepljenje bude pomoglo.

Imo sam ja problem morat ćeš kupiti drugo kućište i ležajeve i još što treba mene je izašlo oko 1500kn ako se dobro sjećam.Taj model nikada nebi više uzeo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kako se manifestirao problem kod tebe? Kod ove je ler postao neupotrebljiv, a i gazda je primjetio da su zadnje vrijeme počeli vijci se otpuštat. Inaće gazda je picajzla i ne sumnjam u njegovu neodgovornost.
Ležaj niste niti pokušavali ljepiti?

Prošle godine imao sam slučaj sa trimerom H-325 gdje se ležaj pojeo na spoju sa radilicom, također poprilična havarija. Sklop ležaja i semeringa 150kn komad:icon_toilet:+kvačilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh