• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Ne, 365 i 372 X-Torq imaju identične motore. Razlika je u jednom poklopcu na preljevnom kanalu, koji prigušuje snagu motora. Njega treba zamijeniti (kupiti za 372), odnosno "otvoriti" motor za više snage.
Pogledaj ovdje:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kfSc_FKWHjc[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kak ne, ako skineš prednje i zadnje staklo dobijaš barem 5 konja, dalo bi se i izračunati točno koliko ali ja sam slab matematičar.

Ovo rješenje na Huski je po mojem minus i to golemi minus.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..pa i tomos je imao isti motor a koliko ja znam tri vrsta kapa motora .za tri "snage "
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Je, ali su snage pod navodnicima. Tu razliku mogu samo experti osjetiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj misliš da dva sjekača, jedan s polopcima drugi bez dnevno naprave bitno različitu kubikažu ili metražu drvi ?..ja mislim ne
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
kaj misliš da dva sjekača, jedan s polopcima drugi bez dnevno naprave bitno različitu kubikažu ili metražu drvi ?..ja mislim ne

Kubikaža se više razlikuje u kvaliteti sjekača nego pile,kod mene rade većinom sa istim pilama pa je vidljiva razlika,opet nije drastična,ali se vidi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..i na 100 rezova koje naprave a ova bez poklopca to napravi za 3 sekunda (a 3 sekundi je stvarno utopija) brže je dnevno ravno 300 sekundi / 60 =oko 5 minuta .. zar je to u takvom poslu vrijdno spomena ?
 

inferior

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
14
uh al ste se razpisali... jedva pohvatao sve :icon_razz:
ugl. imam vec jednu 372 i sad bi htio jos jednu za rezervu... nisam nikad radio sa 365 al nebi uzimao x-torq seriju jer navodno nisu nesto (baba cula baba rekla) dopala se mi i 562xp al opet glasine kako se ne voli vozit na traktoru i onda tesko pali i gasi na stant-gasu (to su vec one sa auto-tune)
A sad ako idemo usporedivat brzinu reza u par sekundi to je stvarno nebitno jedino me vuce taj XP jer kad jednom probas profi alat tesko je radit sa necim drugim. A motorku posudivat za isprobat mi je muka. Posudio jednom i bas je onda morala "zaribat" (i da je bila 372 i staro ulje za mjesavinu jbg ko bi znao da ima rok trajanja od 2 god a jos zapakirano)
al sam otisao off topic. Ukratko trazim motorku koja ce se 50% vremena vozit na traktoru 30% rezat grane i 20% za rusenje. A ima i dana kad ce samo rusit. Samo mora bit spremna kad ju uhvatim u ruke i odrezat kako spada. Sad cete rec sta ce ti onda rusilacka pila 372 e jbg pali odma reze ko u sir i to je to. Ima netko ideju sta jos valja u tom rangu?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Koji su to tebi razumni novci u igri?ja imam 372xp i za razumne novce bih je prodao.Ispravna skroz,kupio ju početkom godine,ispilio s njom 20m drva(1rez),stavio novi lanac i promijenio sam poklopac gdje se nalazi kurbla jer sam kupio sa napuknutim i to zamijenio...i sad će do novih 20m drva stajati pošto se ne bavim šumom.
Pila je stroj i nije na prodaju ali kako ti kažeš za razumne novce bih je dao.2005 god je.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
..i na 100 rezova koje naprave a ova bez poklopca to napravi za 3 sekunda (a 3 sekundi je stvarno utopija) brže je dnevno ravno 300 sekundi / 60 =oko 5 minuta .. zar je to u takvom poslu vrijdno spomena ?

Naprave neznam koliko rezova dnevno,al ja i dalje tvrdim da je više do onoga ko radi sa pilom nego do pile,ja nisam radio sa pilom već par mjeseci aktivno svaki dan i neki dan sam sa bratićem bio u šumi za vlastite potrebe,prestigne me za 20%,al vratit cu mu uskoro.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
Zna netko gdje bih mogao kupiti set za reparaciju karburatora od huskija ff61 (tomos).
Ne membrane nego ostale djeliće.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mora biti koplet set z reparaturu , u njemu su naravno i mebrane

taj set trebaš tražiti po tipu karburatora ne motorke
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Motoreni Nedelišće ovlašteni za huski ili trgoagencija Čubinec.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
hvala ljudi, snašao sam se kod lokalnog majstora.

obnavlja se f61, dugo stajala, al napokon radi kao zmaj :D
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako nije bila zaribana, nadživjela bude ona još XY generacija ovih novih plastičnih igrački, to su nepoderive motorke ako su u pravim rukama.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,107
A čuj , ova se naradila dosta, mjenjan je bio klip davno već.
No sad sam stavio novi clip cilindar itd, tak da radi ko zmaj.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Komsija kupuje polovnu husqvarnu za svoje potrebe,,polovnu covjek neki donosi iz svedske u odlicnom stanju..E sad se misli izmedju husqvarne 350 i 445..Sta vi preporucate..Potrebe su nekih 15m godisnje drva porusit i izrezati..Koja bi bila bolja i trajnija
 

Najnoviji postovi

Na vrh