• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,825
Pukne ako je netko pritisnuo dekompresor,inače na mojoj ne puca a imam je od 2002 godine
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Cek cek, ti ne koristis dekompresor pri paljenju?Mene to sad izbudali do temelja dok ne ustanovim da li je normalno ili ne!!!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,825
Ne,palim je na trzaj

Ovo je moja pila
 

Prilozi

  • Screenshot_20190704-234431_Gallery.jpg
    Screenshot_20190704-234431_Gallery.jpg
    99.1 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20190704-234427_Gallery.jpg
    Screenshot_20190704-234427_Gallery.jpg
    101.3 KB · Pregleda: 25

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
A zbog cega ne koristis?Daj objasnjenje da i ja izbacim ako je nepotrebno??Mislim toliko lakse se povlaci da ja nisam mogao vjerivati!Nisam imao nikad ovakav stroj i zato me malo sve to isprepadalo oko tog ventila itd itd...U sustini radom njenim sam odusevljen,zvukom,radom u leru itd itd..jedino sam se zajebo,malo jw poteska,al neka,kas izleti nesto neocekivano da se moze odraditi 😀Inace ovako izgleda istovar iz auta kad dodjem sa tezge😀
 

Prilozi

  • IMG_20190701_190728.jpg
    IMG_20190701_190728.jpg
    173.3 KB · Pregleda: 32

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Na dekompresor dimi jedino ako ga pritisneš dok je upaljena, a pukne ako ju kad je topla pališ uz pomoć dekompresora (ponekad). Kad je topla onda bez čoka i dekompresora pali. A kad ju hladnu sa dekompresorom pališ, onda on iskoči nakon prve eksplozije, i kad se upali isto iskoči. A jel ti puca kad je hladna ili topla?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pa cini mi se da se desilo u oba stanja,s tim da je jedan dan bilo 37 stepeni i radio sam na otvorenom suncu citav dan
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Evo ovako vidi se da malo zadimi,al mi se nekako cini da je u redu!Sta vi mislite?Nadam se da cu jenuspjeti snimiti i kad pukne!


 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,825
Što će mi dekompresor kad imam snage da je upalim na trzaj. A to kaj malo zadimi to ti je do mješavine
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pravim je po propisu,jeb ga mora dimiti mjesavina malo 😀A ovako cini li ti se da je sve u redu?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Da ali zadimi na ventil a ne na auspuh,to je meni znak pitanja!?!I yreba li to tako?
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Na ventil zadimi prije jer je on na cilindru, do auspula ne stigne. A to je zanemarivo. Možda ja imam slabiju mješavinu pa ne vidim dim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Što će mi dekompresor kad imam snage da je upalim na trzaj. A to kaj malo zadimi to ti je do mješavine
Osim kaj si bezpotrebno naprežeš ruku, naprežeš i startni mehanizam. Uz dekompresor se motor brže zavrti i lakše zapali. Motori bez dekompresora obično imaju veći promjer špule za špagu.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ljudi jeli vam ovo na videu izgleda kao da je sve u redu?Pokusacu je uhvatiti kad pukne i bas me zanima vase misljenje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,270
Motor zapali, više ne dimi, normalno radi. Ne znam zakaj se sekiraš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
Ventil kroz koji puca (čim ima dima, najverojatnije ima i vatre) je po mom razmišljanju neispravan jer ventili kroz koje plamen ide dugo ne traju.
Jedino kaj se to ovdje dogodi samo u trenutku paljenja a sudeči po opisu kasnije je zatvoren i ne stvara probleme pa je to možda i normalno.
Nemam o tome pojma samo tak razmišljam, a i taj dekompresor je glupost.

Onaj ko nema snage za upaliti motorku bez dekompresora neznam za kaj ju uopče u ruke prima, najvjerojatnije nema snage ni za delati s njom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Muha,
slažem se s tobom samo djelomično. Onaj drugi dio je pojasnil ZJ. Stihl 051 nema dekompresora i zapalim je normalno. Moja mala Jonseredka 2159 ima dekompresor, ali bez njega nula bodova. Doduše, nisam probal vući na zemlji nego sam par put pozabil stisnuti dekompresor i htel vužgati na zraku. Samo zacukne i vrh vodilice poleti prema dolje. 051 sam tak normalno znal bez problema vužgati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
Kak sam rekel, nemam o tome pojma i samo napikavam napamet. Nemam takve motorke. Imam neku koja je tvornički imala dekompresor koji je izbačen jer se pokvaril i na mjesto njega ugraďen čep.
Ta pali na trzaj, a vidim i MTD svoju cukne bez njega bez brige.
Moguče da za tvoju treba neka druga taktika.
 
Na vrh