• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
X-Torq ima tzv. strato-punjenje, odnosno postepeno.
Zato imaju manju potrošnju goriva, čišći ispuh i boljeu momentnu krivulju (imaju momenta i na nižim brzinama vrtnje).
Sve nov(ij)e Husqvarna pile jesu X-Torq (545/550/555/560/565/572..) ali samo neke su XP.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
"X-torq" motor i XP nisu povezani, kod Stihla se zove "2-mix"
X-torq je isljučivo zbog manje ispušnih plinova, i eventualno manje potrošnje, a razlika snage zanemariva.

Lijevo cilindar od Husqvarne 359, desno 357XP
View attachment 43772

View attachment 43773 View attachment 43774

357 - 56.5cc - 4.4ks
359 - 59.0cc - 3.9ks

357 jača iako ima "manje" kubika, ali 359 se friziranjem lako podigne iznad 357.

Praktično xp pile su obične, ali frizirane hehe
Imaju te pile usis "hrapav" ili "gladak" ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pitam, vidim da sad nekaj kemijaju s onim "iglicama"...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Meni osobno je na mojoj koja ima rezervar skoro litru taj rezervar za jedan dan puna kapa posla. Ajd, i dva bi okrenul dnevno, ali više baš i ne.
moja stara 371xp ima rezervar od oko 7 deci, i kad se dela, mahne 5 litri benzina prije nego ide doma...7 rezervara!...
onda mi je zbilja dost...a ne jen il dva, pa nebum 100 put išal u šumu... 🤭
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
. Također ima i “stuffer plates”. Neznam kak se to veli na hrvatskom ali to su ploče koje smanjuju volumen u kućištu radilice.
Ne nemaju nikakve pločice sve je normalno kao i kod drugih radilica, ako si negde video da imaju postavi sliku, ja tvrdim da nemaju to sam vidio.
X-Torq ima tzv. strato-punjenje, odnosno postepeno.
Zato imaju manju potrošnju goriva, čišći ispuh i boljeu momentnu krivulju (imaju momenta i na nižim brzinama vrtnje).
Sve nov(ij)e Husqvarna pile jesu X-Torq (545/550/555/560/565/572..) ali samo neke su XP.
Ovo što navodiš je u suprotnosti u odnosu na komentar koji si postavio gdje je obrazlozeno xp.
U praksi ide ovako, za sve pile modeli i oznake nebitno, smanjenjem goriva na dizni (ručno, automatski ili elektronsk nebitno kako) podiže se broj obrtaja i snaga, a time se smanjuje potrošnja goriva. Ti ZJ i neki navodite obrnuto, to neide kak vi velite, već samo ovako. Siromašnih smjesa goriva a više zraka daje jače sagorevanje. E sad to nemože ići neograničeno, siromašne smeše štete motoru, smanjuju vijek, i tu se traže konbinacije.
Kad se priča o automatski punjenje ( auto tune) ili neki drugi nazivi, to su u suštini više marketinška ubeđenja a nešto malo realnog. Svi stari i najjednostavniji karburatori su na automatsko punjenje i rade na svaki takt. Nešto se tu dodaje i kombinuje na karburaciji ali to je malo u odnosu kak se predstavlja samo što malo ljudi zna o čemu se radi.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Bojim se da ovi iz Husqvarne ne prate forum, jer tu tolko toga ima a da oni to ni neznaju, a oni ih delaju. 🤭
Neznam da li misliš na majstore iz servisa ili inženjere koji dizajniraju stroj? Sve informacije su sa Husqvarnine službene stranice. Sad da li oni lažu na svojoj službenoj stranici ili kaj - neznam.
@smilan Ja komentiram ono što tvrdi Husqvarna. Nisam rastavljao ni jednu. Informacije se odnose na xp pile (pretpostavljam) nove generacije. 550xp, 560/562xp, 572xp… Da li si rastavljao koju od njih?
Evo ovo je npr “crank-stuffer” koji se može kupiti za 560/562xp original Husqvarna. Očito postoji.
Auto tune nije automatsko punjenje nego automatska regulacija karburatora. Ako kažeš da je to marketing, na koji način se onda štela taj karburator pošto nema L, H, T/LA dizne?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Videl sam majstore u Albaniji i Kambođi kak delaju servis😳😳ovi ih Husqvarne ni sami neznaju kaj naprave, nego jedino kad dojde knama pila je tek kak mora biti. 🤭
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
20211220_092907.jpg 20211220_092945.jpg 20211220_092924.jpg
Momci blago, niko ništa od proizvođača ne tvrdi već neuki na forumu pričaju i ubeđuju na osnovu netačnih informacija.
Ovo je kućište 372xp i da potvrdim šta sam rekao da je radilica normalna a ne kako navede kolega da u kućištu postoje tegovi i sl, evo slike i nek pokaže gdje je vidio taj teg.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Meni nije jasno da se ljudi drže da je XP profi pila 🤭ali taj podatak od husqvarne nema niko. Al zato je forum tu da nam olakša stvar, ufff koje olakšanje. 😳🤭
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
372xp je stara generacija pile… Pitam da li si radio 550xp, 560xp, 572xp? Gore ti je link originalnog Husqvarninog dijela o kojem govorimo. Možda je to dodatna oprema -neznam.
@Kupljenec Nitko ne tvrdi da tvoja 555 nije profi pila ali u toj klasi 560/562xp je brža i jača. Ako znaš engleski pročitaj tekst sa Husqvarnine stranice. Ako neznaš @ZJ ti je prevel. Jedino ako oćeš reći da Husqvarna laže na svojoj stranici. Ja s takvom firmom nebi htel imati posla i odma bi bacil sve njihove proizvode u trnje…
🤭
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Našel sam ali nisi ni tam opisal kaj je xtreme power. Napisal si da su sve profi. Ok. Ali kaj xp razlikuje od profi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh