• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Komšiji je radilica na 028 (ona puknuta koju sam uslikao) bila smotana preko milimetra na strani kvačila, i tako je radila dosta dugo dok na kraju nije puknula, ali se pri radu uopće nisu osjetile neke posebne vibracije jer na kraju takvi motori nisu sami od sebe baš izbalansirani.

Taj komad radilice je dosta porozan pa sam ga morao prvo ispeći da izgore prljavstina i ulja inače je počelo špricati i goriti.

Radilica baš i ne obećava.
Uspio sam ju izbalansirati do +-0.2mm, poprilično sam siguran da ne bi bilo problema u radu, no najveći je problem što je na tom dijelu i ležaj kojeg nateže lijevo desno, iako dosta malo, ali kućište je pola plastika pola aluminij pa bi se to dosta brzo izjelo.
Dalo bi se to tokarskim strojem sada ispraviti, ja ga nemam, a ne znam baš tko bi imao volje i vremena napraviti takav sitničav posao.
Da sam ju odmah mogao napraviti dosjed prije varenja siguran sam da bi uspio popraivti bez problema.

Sve u svemu, ima li tko polovnu ili čak neispravnu radilicu za Husqvarnu 135 za prodati ? 😄
(odgovara s 135,140,435,440)
Bitna mi je samo konusna polovica radilice, pa igličasti ne mora biti ispravan.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Da li je to uopće vrijedno zajebancije? Ako se dobro sjećam, sama radilica i nije nešto ludo skupa bila, cca 300kn? Nisam ziher ali zašto ne provjeriti
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Originalna nova je daleko preskupa, a zamjenske radilice su mi nekako uvijek zadnji izbor.
Ostatak pile je stvarno u vrhunskom stanju pa mi je žao ne popraviti.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Nisam bio lijen pa sam se čuo sam serviserom oko te radilice. nažalost kod nas ne nude samu radilicu kao takvu iako je po katalogu ima za kupiti zasebno (očito u nekim drugim državama). Tako da je jasno kako nema smisla ulagati tolike pare u tu pilu
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
pozdrav
skoro sam kupio polovnu 550xpg,za svoje potrebe
za sada sam je samo malo probao i rafi lepo,brza,a i snage ima
neki kazu nevaljaju ,kvari se elektronika mneki kazu dobra je nema problema
e sad vreme ce pokazati kad se malo ozbiljnije krene raditi sa njom
i da dali je dobro ono HP ulje za mesavinu ili bas mora XP
i jos nesto negde pise da je 3,8ks a negde 4,1ks pa sta je tacno
hvala
 

Prilozi

  • 319274256_593640945858480_896310417594728495_n.jpg
    319274256_593640945858480_896310417594728495_n.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 23

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
Bitno je da je ulje sinteticko (stihl HP ultra, hq xp), ili ako ne radis puno moze i polusintetika kod hq je to LS+, stihlovo ne znam. Mineralno izbjegavaj ako je moguce
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Originalna nova je daleko preskupa, a zamjenske radilice su mi nekako uvijek zadnji izbor.
Ostatak pile je stvarno u vrhunskom stanju pa mi je žao ne popraviti.
Kolega, može se to još dobit. Sa čim mjeriš? Pripremu si nekakvu napravio? Da imaš nekakvu uricu, nisu tak ni skupe, pripremu, mjeriš na dosjedu ležaja, ako uspiješ do 0.05 mm dobit, na konju si. Vidim komentar, da ne prodaju radilicu. Smijeh od firme. Ja za svoju skoro 30 godina staru stihl 029 mogu naručit novu original radilicu. Oko 1100 kuna je, ali je original Stihl. Iz ovlaštenog servisa za Stihl i Husqvarna proizvode tako da je original. Kupio sam sada zamjensku kinesku, ljudi koji su takve ugrađivali kažu maksimum 2 godine korištenja poput mog. Premekan materijal polutki, na žalost. Inače kao takva motorka radi. Šteta bi meni osobno bila rasturit je u djelove il prodat kao neispravnu tak da je i ovak dobro.
@ZJ ima sada na ciak web shopu motul 710 za 115 kuna litra. Milina od ulja.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Dregerom 😉
Gledal sam dyno test 550xp mk2 i frajer je izmjeril blizu 4,7ks
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@dreger 550xp mkI ti je moja najdraža pila. Osobno koristim samo XP ulje (sintetičko) no kako je kolega @Ghost već napisao, slobodno korsiti LS+ ukoliko ne radiš često.
Što se tiče problema sa tom pilom, problema nema. Priča oko elektronike datira iz prvih serija gdje je bila toplinska zaštita loše izvedena i događalo se da neće paliti kada je full zagrijana. AutoTune je također bio problem no to se riješilo relativno brzo.
Moj ti je savjet da odeš u ovlašteni servis i neka je spoje na dijagnostiku pa ćeš dobiti točan info o tome koliko je radila i kako je radila. Pa čak mogu napraviti i firmware update karburatora ukoliko to nije riješeno već. P.S. Koja je godina proizvodnje i koliko si je platio ako nije tajna?

@cvajko997 nisam napisao da ne prodaju radilicu nego cijeli repair set, radilica, ležajevi, semerinzi, igličasti. Iako je i meni to malo bedasto, budimo realni, rijetki su petki da moraš mijenjati radilicu, a da to ne povlači promjenu svih komponenti
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
znaci ova moja bi bila od 3,8ks
meni su u ovlascenom servisu dali HP ulje kazu nemaju to XP,a i kazu netreba mi ako radim za svoje potrebe i povremeno,vele ona xp je za profi rad od vise sati svakog dana
neznam koje je godine proizvodnje ,dali postoji nacina da nekako to saznam
a nije tajna platio sam je 350evra
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,659
Od Husqvarna ulja imaš LS+ koje je polusintetika i XP syntetic, znači čisto sintetičko ulje, za tu pilu dobra su oba, ako radiš, kao što su ti irekli, svakodnevno sa njom bolje koristi XP,
Od stihla imaš HP-mineralno, HP Super-polusintetika i HP Ultra-sintetika, Ova dva slobodno koristi, prvo, mineralno, crveno...ako možeš izbjegavaj, to je pila koja se vrti do 14000-14500 okretaja u minuti.
Što se tiče godišta, kako je smilan napisao, imaš na pločici pod serial number-sn ti piše godina proizvodnje. Pločica na njoj se nalazi sa desne strane ispod pri dnu ispod prednje ručke.
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
ja sam u husqvarninom ovlascenom servisu kupio njihovo HP ulje ,ne stilovo i za to pitam
a nemaju XP,i kazu da je duplo skuplje od ovog i za profi rad kad pila radi skoro ceo dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh