• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
LS+ u 592xp? Moze se koristiti ali ne za ozbiljne poslove i ne pri visokim tempraturama. Ja u sve uređaje tocim XP ulje nez obzira na kubikazu, kako u 592xp tak i u 550xp a isto tako i u puhac za lisce koji tak cesto koristim da ni ne znam koji je broj...ali je Hq 😁
Evo kaj je profić .kubikaža ..bravo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Rekel bi M. Nadarević:
Ne zato jer nemam, nego zato jer nedam!
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ja nikad ali nikad nebi stavljal ta neka luda ulja osim husqvarne.
Jer u praksi se pokazalo da je to razlika nebo i zemlja.
Kaj nemaš nekog suseda kaj se kuži da ti to malo pogleda?
Viš, ja u svoju stihlovku stavljam XP od Husqvarne, a prijatelj u Husqvarnu stavlja Stihl ulje... I tak već godinama duraju jedna i druga... 😄
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Dobra večer
Vrag mi nije dao mira i morao sam iskopati uputstva (user manual), i tamo sam pročitao kad se upali (na polugasu) ostaviti pola minute tako da radi. Nakon pola minute prebaciti na ler i tu pustiti još pola minute. Prošlih par puta (kad me zajebavala, gasila se i slabije je primala gas hladna), bi je odma prebacio na ler. Na servis ću je svakako odnijet pa barem da dobijem još godinu garancije
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Pa da, to je klasika kod husqvarne. Kad pališ prvo polugu čoka do kraja pa kad upali poluga na pola dok se ne zgrije. Inače se guši i gasi. Tak je meni sa svakom. Čak i kad nakon rada odleži 10 min ja je palim sa polugasom.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Palim je čok, pa polugas. Samo nisam sa njom radio od prošle godine pa sam to skroz zaboravio. Tek se učim radit s pilom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ma sve ok, i meni je trebalo dok se ne naviknem na taj sistem paljenja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mulac..moraš naučiti podešavati pilu..za početak odgledaj 100 yt videa..svaki po 2-3 put..čitaj ,čitaj,čitaj.
Jer svi oni koji pišu da imaju pilu 20 god .ili 3 god. svejedno..a nisu nikad okretali la i L vijak pa i H vijak pod 1.ne znaju i nemaju veze kak pila mora raditi 2.lažu..znaci da nisu mjerodavni..pila se podešava ujutro prije odlaska u šumu.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Ne usudim se sam štelat pilu, ne još dok je u garanciji. A i ono drva šta imam za pilat, ne mogu u danu napravit 2 metra (bračka metra). Čitam i malo po malo se učim, yt, uputstva, tu na forumu. Svaki put je očistim, samo je šteta jer se neće naradit. Jučer sam prvi put ispraznio rezervar bez da je miljun puta moram palit gasit, i čak mi je jednu grešku oprostila ovaj put(dosta sam se opustio, a nisam trebao) tako da sam samo hlače porezao. Sve u svemu, tek sam se počeo učit i navikavat radit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Za pohvalu je da si voljan učiti, i da si odabrao pravu profi pilu za učiti.
Puno njih se ne usudi to radit, i nikad nisu ali tu pišu ko da jesu i sve znaju👍
Skidam ti kapi na trudu i znanju kojeg imaš(nemaš) i sve to priznaš.
Samo ti tu pitaj ima nas koji ti možemo i želimo pomoći.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tak treba..osim toga ako pila ne reagira na okret vijka 1/4 kruga a ti ne primjetiš razliku u radu..mirnoči vibracijama..okretajima to može značiti da s pilom ne valja nešto ozbiljno ili ti moraš natrag na edukaciju.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ne usudim se sam štelat pilu, ne još dok je u garanciji. A i ono drva šta imam za pilat, ne mogu u danu napravit 2 metra (bračka metra). Čitam i malo po malo se učim, yt, uputstva, tu na forumu. Svaki put je očistim, samo je šteta jer se neće naradit. Jučer sam prvi put ispraznio rezervar bez da je miljun puta moram palit gasit, i čak mi je jednu grešku oprostila ovaj put(dosta sam se opustio, a nisam trebao) tako da sam samo hlače porezao. Sve u svemu, tek sam se počeo učit i navikavat radit
Čuvaj se motorke, ako imaš mogućnosti obavezno si nabavi zaštitne hlače i čizme. Sekunda neopreznosti može skupo koštati.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Spletom raznih okolnosti je bilo potrebno kupit još jednu pilu. Financije tad nisu dopuštale puno više od toga. Sad mi je u planu kupit hlače, pa sad koje bi bile dobre(klasu 1 bi najrađe kupio). Čizme sam vidio od hq da koštaju oko 200€, postoji li neki brend sa nižom cijenom(da štite i da su relativno udobne)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ja sam lani kupio Stihl hlače na nekoj akciji za 550kn, na njuškalu naletio na nove kožne proturezne čizme za 400kn….sve novo nekorišteno. sad tražim jaknu ali nema pa sam naručio preko webshopa. Probaj malo pregledati oglasnike pa možda nešto naleti. A novo u dućanu uvijek ima.
Ako ti ta zaštitna oprema nikad ne zatreba onda nema bolje stvari, bed je kad zatreba, a nema je…
 
Na vrh