• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

zhvn

Član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
50
Meni se taj problem čini kao da ona vrati gorivo u rezervoar. Kako pali vruća kad napumpaš gorivo? Ako ima pumpicu naravno
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Moja 562xp je stara već 7 god i od prvog dana je znala nekada da se ugasi na leru. Nosio u servis ono samo očiste greške na karburatoru i to je to.. I jesenas se baš nešto pokvari i u servisu mi zamjene semeringe radilice, ležajeve svjećicu i kariku. Sada sam je nešto koristio ovih dana i radi perfekt na ler gasu, ali zato kada je ugasiš ne može je Bog upaliti šta god da pokušaš. Ostaviš je pola sata, upali.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jesi je možda prije dosta forsiral? Sad je izgleda našla način kak da si barem nakon svakog potrošenog tanka počine. Čuva sebe i tebe. 🤭
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Najčešći problem kod toplog paljenja je ta toplina koja može napraviti plinske đepove u sustavu kanala od rezervara do karburatora. I to je izraženo kod modela 550xp i 560/562xp zbog dizajna unutrašnjosti.
Dakle, procedura koja piše i u priručniku (koji naravno nitko ne čita)
napumpati gorivo 6x, podignuti čok i odmah spustiti na polučok i onda kresnuti. Bez korištenja dekompresora.
Osobno, nisam doživio taj problem na 550xp, barem ne tako izraženo jer ne kresne baš uvijek na prvo povlačenje ali kresne.
I sada opet ide neka sprdnja sa Autotune modulom, a ovaj problem uopće nema veze s time. AutoTune/mTRONIC su po mojem mišljenju odlična tehnička riješenja
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Najčešći problem kod toplog paljenja je ta toplina koja može napraviti plinske đepove u sustavu kanala od rezervara do karburatora. I to je izraženo kod modela 550xp i 560/562xp zbog dizajna unutrašnjosti.
Dakle, procedura koja piše i u priručniku (koji naravno nitko ne čita)
napumpati gorivo 6x, podignuti čok i odmah spustiti na polučok i onda kresnuti. Bez korištenja dekompresora.
Osobno, nisam doživio taj problem na 550xp, barem ne tako izraženo jer ne kresne baš uvijek na prvo povlačenje ali kresne.
I sada opet ide neka sprdnja sa Autotune modulom, a ovaj problem uopće nema veze s time. AutoTune/mTRONIC su po mojem mišljenju odlična tehnička riješenja
Znam ja proceduru palenja i uvjek se držim uputstava, volim da sve bude po PS-u što se kaže. Ali isto tako mislim da je glupo, a i suvišno da na pumpicu moram stalno pumpati. Ako sam je ugasio i poslije 2 sekunde ponovo palim nema potrebe za pumpicom.
 
  • Like
Reactions: 402

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Kapetan_broda_Kupljenec da jesam, nisi sa razumjevanjem pročitao što sam pisao. Basar je pokazao lijepo paljenje na hladno, sve se pale na isti način ali nije u ovom video obradio tematiku plinskih čepova u sustavu. Tako pilu upališ kada je topla ali nije pregrijana. Ne moraš ni polučok dodati. Jednostavno se moraš malo s pilom upoznati i onda automatski radiš sve korake ovisno o uvjetima.

@sanjar, gle, kužim ali čuj, nije da ćeš baš za dvije sekunde stanke gasiti pilu. I opet, to nije nešto što se smije i treba stalno dešavati jer, moguće i da je neki problem u pitanju. I tu dolaze i neki detalji u pitanje, poput čišćenja stroja, korištenja dobrog ulja i slično što može utjecati na temperaturu stroja, pogotovo ulje.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
@Green23, pa jeste, razumijem i ja ako se desi nekada nije problem. Ali ovdje je sad baš nešto izraženo. A što se tiče i održavanja isto držim do toga, Stalno isprašivam je, podmažem lančanike svakih 5 l goriva, ulje Xp. Ne znam gdje mi je papir sa ovog zadnjeg servisa, ali mislim da nije prelazila 59 stepeni temperaturu (ili je to prosjek, nemoj me držati za riječ) i ima samo 240 radnoj sati
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
nismo se mozda razumeli ,ne gasi se ona na leru,kad je hladna pali normalono i kad je vruca palila je na prvi potez ,sad je pocela brljati kad jre vruca pa treba vise puta povlaciti i neprima odmah gas nego treba malo da radi na leru ,inace jedan serviser mi rece da se mozda zapusilo neko sito u karburatoru ,to se kaze ocisti izduva i radi posle bez problema,,msm da ako i daljie bude zezala odnecu je u servis pa nek oni vide sta joj je
 
  • Like
Reactions: 402
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Imali 555, nije se dobro pokazala (problem s podmazivanjem lanca). Zamjenili za 365 i za sad je ona dobra. Idi ipak na sigurnije i provjerenu stvar, 555 je relativno nova motorka koja se treba pokazati.
A kaje bilo? Pa ona ima podesivu uljnu pumpu, meni je na najjače otvorena.
 

vicmaher

Novi član
Tu od
9 Kol 2018
Poruka
10
Jednostavno u rezanju komada iznad 35cm ulja nije bilo dovoljno i dolazilo je do grijanja lanca i vodilice... Izgleda je to bio primjerak jedan od tisuću
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pitanje... Jeste mozda koristili ulje manje viskoznosti? Recimo oznake 100 ili slična? Bitna je kinenatička viskoznosti ulja za lanac, pogotovo kod brzih pila, sto 555 svakako jest.
Jel isto radila sa inom st 200 i husqvarna uljem?
Pitam zato jer moja 372xp razbaca ova slaba ulja i ne podmazuje nikak u debelim trupcima. Zato ja uvijek koristim ina st 200 ili husqvarna ulje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: ZJ

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Pitam zato jer moja 372xp razbaca ova slaba ulja i ne podmazuje nikak u debelim trupcima. Zato ja uvijek koristim ina st 200 ili husqvarna ulje.
A dali imaš problem na 372 sa piljevinom da ti zatvori kanal rupu u vodilici i da stane ulje.
Meni samo zakoči kad se nabije piljevina u rupu i zaštopa i pumpa ne podmaže.
Od ulja koristim što mi padne pod ruku. A kad kupujem kupujem neko zgnj nepiše ništa samo lancol, onako dobro oteže se i dosta ljepljivo. Nikad nemam problem ni sa jednim uljem već samo sa piljevinom, a i na vodilici od 41z svako ulje dobro podmazuje ako ne ulovi piljevinu. Na 61 f mi je isti problem i takođe piljevina guši ako ju ulovi lanac, ali znatno ređe se desi.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Vodilice redovito održavam i isčačkam rupicu redovito, kao i kanal vodilice od zvijezde do kraja (s onim limićem za održavanje). A i inače mi se ne zaštopa nikad. Također to što se ulje rasteže i jako je ljepljivo ne znači da ima visoki kinetički viskozitet...👍Na 372xp koristim vodilice od 60 i 70 cm.
Na 545m2 koristim 38cm i 45cm i isto mi se nikad ne zaštopa rupica.
Mozda zato jer koristim ulje koje nije ljepljivo... I ne skuplja toliko prasine na sebe. To me sad sjetilo na ulja za podmazivanje lanaca na motoru - kod njih ista stvar bila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Moja pali ko metak za sad, ja kad je hladna napumpam i sa čokom palim, kad se javi spustim čok i to je onda🎻😉👍🍺
Ako si dovoljno brz na okidaču, da kad se javi pod čokom brzo ga otvoriš i pila samo nastavi presti. Meni je uspjelo nekoliko puta, uštedi se jedno navlačenje.:cool:
 

Najnoviji postovi

Na vrh