• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Veća zapremina više snage. Zapremina je definirana prečnikom klipa i njegovim hodom.. koja gad od ove dve stavke da je veća daje više snage,..........
Ima li brzina kakvog utjecaja? :hahah:
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Nema logike da se 450 pregrijava u odnosu na 440 ako je teža, očito su onda nešto različito napravili drugačije. Nije tomos da samo probušiš cilindar i staviš veći klip.

Neko nepisano pravilo je da motori s većim hodom klipa imaju veći moment i manje okretaje (valjda. zbog centrifugalne sile u koljenu radilice), a s većim promjerom klipa i manjim hodom imaju veću snagu tj. kw ili konje i veće okretaje (npr F1).
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Ccccc. Kako te nije sramota to reć...:cautious:

Jedina stvar koja bi mogla bit problem kod pila sa plastičnim karterom je ako se pregrije da će prije okrenit ležaj radilice nego ona s aluminijskim kućištem, mislim da neće bit problema ako znaš koristit pilu i redovito oštriš lanac, na to su danas sve osjetiljive.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
U kojem trenutku i kak vi znate da se pila pregijava?
Kad je nemoš više držat u ruci od vrućine i smrdi plastika?

Zakaj bi me bila sramota, nisam jednog bušil
Ma šala mala.

Btw zašto na mobitelu nemogu koristiti smajliće od foruma ili uređivat tekst, stavljat slike... cili taj izbornik mi je nedostupan i u sivo. Na kompu sve ok.

EDIT: imaju li pile s m tronic i autotune neki termostat da bilježi temperaturu i možda ugasi pilu po potrebi?
 
Posljednje uređivanje:

nescafe2

Član
Tu od
4 Lip 2020
Poruka
53
U kojem trenutku i kak vi znate da se pila pregijava?
Iz dekla se pocne dimiti blago ali to moze biti i radi piljevine zaostale u istom, ako imas tanje rukavice na ljevoj ruci i kroz rukavicu osjetis da te furi vreli zrak iz auspuha po vanjskoj strani prstiju prema gore. Kad je ugasis, cijela pila jari toplinom kao plotna od sporeta, dakle pretjeralo se malo u radu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,036
To se meni zna dogoditi sa 135....

Znači definitivno trebam jaču 🤣
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Takva profi pila pa treba hladiti....ma jeste vi sigurni u to ? Kaj kažu upute (ako ih je tko pročitao)?
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Btw zašto na mobitelu nemogu koristiti smajliće od foruma ili uređivat tekst, stavljat slike... cili taj izbornik mi je nedostupan i u sivo. Na kompu sve ok.
Zapeo ti je vjerovatno u KOD modu, klikni ovo:
Screenshot_20230926-113700~3.png
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Ima li brzina kakvog utjecaja? :hahah:
Naravno da ima. Ako pričamo o istom modelu onda je ista radilica i ima istu brzinu sa većim i manjim klipom po teoriji. U praksi na manjen klipu može više opadati brzina zbog zagušenosti i time dodatno gubi snagu.. Zato kad gledam novije motorke iz manje zapremine se izvlači snaga,, nešto na dodatnoj brzini i na bržem procesu kretanja gasova, a to traži meku ruku operatera da je ne stiska.
Kad je nemoš više držat u ruci od vrućine i smrdi
Na tome bi trebo nešto poraditi da se to ne dešava, to je nezeljen efekat koji ozbiljno narušava klip I cilindar. Ali nebi sad o tom.
Svoje motorke čuvam od tog.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
meni malo žao što nisam uzeo 565 umjesto jedne 572, čisto da vidim razlike
Eto nažalost, nisam ih usporedno isprobao. 565 je nepravedno zapostavljena pila definitivno. Dovoljno jeftinija, a samo malo slabija u odnosu na 572xp
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Čini mi se da bum ja prije odapel nego kaj bum doznal koja je motorka najbolja i da li je koja kupljena ili nije. Dajte se malo požurite jer ja nemam tak puno vremena za čekanje u velkoj neizvjesnosti. Penzioneri svaki dan rikavaju kaj lavovi.... 🙏 🙏 🙏
 

Najnoviji postovi

Na vrh