• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

bakskg

Novi član
Tu od
13 Stu 2023
Poruka
2
Pozdrav svim članovima grupe.
Imam problem tj. Kupio sam Huskvarnu 450 23.08.2023. Jučer sam je prvi put koristio, ali nakon rezanja 2 metra drva začepila mi se zvijezda na maču i tu priča o rezanju drva završava.
Jutros sam ju odnio na servis i rečeno mi je da mač nije pokriven jamstvom 😡.
Pa sam htio pitati je li još netko imao sličan problem s mačem i kako ste ga riješili?
Unaprijed hvala na odgovoru, Aleksandar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,378
Da vodilica se kupuje odvojeno od motorke. Kako ti blokirao, rezao-la normalno, ili ti je trupac uhvatio vrh, u podrezivanju napravljen udar vrhom. Dali je pukla zvijezda, ili se vrh vodilice razišao se pa lanac zaglavljuje, ispali valjci iz ležaja zvijezde. Normalno je da neko pokvari vidilicu i ona spada u potrišni matrijal, ne baš česti ali ko nema iskustva to mu bude niki podsetnik da obrati pažnju da ne ponovi istu grešku.
 

bakskg

Novi član
Tu od
13 Stu 2023
Poruka
2
Тestere je radilo sasvim normalno i nije bilo nikakvih problema u radu ,Zvezda nije pukla niti se raspala ,a u servis je odneta neostecena .Sad se postavlja pitanje da li to moze da se namesti ili kupiti drugi mac ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Točno je da jamstvo ne pokriva vodilicu, odnosno potrošne materijale. Pitanje je, da li se da ikako okrenuti zvijezda, na silu, probaj skinuti vodilicu i upri vrhom, tj zvijezdom u neko drvo/dasku i probaj gurati da li se da okrenuti, ako da onda je vjerojatno ti drvo uhvatilo vodilicu i imaš piljevine u ili oko ležaja/zvijezde...guraj ju na silu dok se ne razradi i naspi ulja, ako se ne da okrenuti baš nikako...žao mi je ali morat ćeš kupiti novu vodilicu
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
@bakskg Ako je došlo da ti je piljevina ušla u utore mača, nije se oštetio mač , samo razradi kako je ghost opisao, zna se jako zaglavit.... i gledaj drugi put da ne režeš sa nedovoljno zategnutim lancem. Dok je lanac nov on se malo rasteže kako se zagrijava pa ga treba pravilno dotegnut...samo dok se ohladi se i zateže sam pa imaj i to na umu...i gledaj da ne režeš sa tupim lancem...
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Ima netko Husqvarnu 346 xp? kako je zadovoljan s njome? Ima vecih problema ili je dobra?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Imam Jonsered 2152: to je H353.
346 je u osnovi ista pila, s nešto manjom zapreminom, koja se brže vrti i ima zato više snage.
Pila bez problema za svoje razdoblje.
353/346XP su starije sestre modela 545/550XP.
 
  • Like
Reactions: 402

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Zato me i zanima jer je još stara škola, imam prvi model 550 xp i za radit je super ali previše zajebava... i hoču nešto slično ali seriju 3....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
62
Ne znam šta bije boj al znam da sam učinkovitiji sad nego prije s ovim na slici ..premda nisam rob nijedne marke zadnjih godina nekako samo od husqvarne opremu za šumu uzimam, vjerojatno ću i nastavit dok ne krenu problemi
 

Prilozi

  • 20231202_140759.jpg
    20231202_140759.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 48

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Stihl 038 je legendarna pila. Koliko vidim da ta tvoja nije baš jako potrgana. To su pile kaj zduraju dvije generacije ako se dela samo za svoje potrebe. Činjenica je i da sa motorkom nije baš lagano delati.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
62
Pila je dobra još uvik. S njom smo radili samo ja i ćaća, ne znam koje je godište točno.
Od kvarova sam samo prije 2 godine minja strujnu instalaciju jer je probijala struja negdi, sad služi za pilanje suve grabovine da ne trošim lanac na ovoj novoj.
Radimo godišnje 25-30m drva za osobne potrebe tako da se i nemaju kad pokvarit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh