• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,135
Tako sam i mislio. Samo ti nju čuvaj. Dobro će ti doći kada nova zakaže, Malo se šalim, ali ima tu i zrnca istine. Neka te dobro služe. Pretpostavljam da ti 30 metara napraviš jednom rukom ako treba. :ppozdrav:
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav,
Trebam pomoć oko Husqarne 236.
Pali normalno , pod lerom radi normalno , ali dok treba da radi sa skoro punim gasom onda se guši.
Da li je možda treba poštelati na onom vijku ? Zamjenjena je sviječica , dovod goriva je uredu , filter zraka čist.
Ili je možda do membrane ?
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Može biti i membrana i vijak i zaštopan karburator.
Imao sam isti slučaj na svojoj 236, trebalo je samo promjeniti gumeni prsten na čepu/pumpici koji se nalazi u rupi na slici.

1703862957835.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako se guši pod punim gasom a lanac nije u zahvatu goriva ima previše ,dakle H u desno (ako je podešenost H vijka razlog gušenja )
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,576
Da točno, ako je H previše zatvoren onda ne bi uopće išla u veće ćire.
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Pozdrav,
Trebam pomoć oko Husqarne 236.
Pali normalno , pod lerom radi normalno , ali dok treba da radi sa skoro punim gasom onda se guši.
Da li je možda treba poštelati na onom vijku ? Zamjenjena je sviječica , dovod goriva je uredu , filter zraka čist.
Ili je možda do membrane ?
Pozdrav,
popravio sam dve ovakve 236, na obadve je bio identican problem..... problem ti je u cijevcici za gorivo koja ide iz kucista rezervoara do karburatura. stisce ju ispod kucista vazdusnog filtera, i kucista rezervoara, skini je sa karburatora, skrati za centi ili dva i vrati je tako da ide između kucista vazdusnog filtera i karburatora. i kad vec radis, na izlazu iz auspuha skini plocicu koju drzi M5 sarauf i makni mrezicu koja je ispod. vrati ovu plocicu da je ne gusi vise.. postelaj ju tako ko treba i radit ce ona. to ti je to jednostavni zajeb i nista ne kosta.👍
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav ,
Husqvarna 236 ima otvore sa strane sa oznakama L i H . Ali unutra ne postoje vijci za poštelavanje ( samo dvije neke okrugle pločice ) . Malo iznat toga je jedan vijak , i nijme se pošelava samo ler gas .Budem probal ovo sa crijevog goriva .
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
okrugli vijci sa sitnim zubcima, trebao bi poseban alat, ja sam svoje poprijeko razrezao za ravni sarafciger
 
Posljednje uređivanje:

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
CB235HUS-1.jpg

Evo ovako izgleda karburator. Ovo sa strelicom dolazi na L i H.
A za ler poštelavam ovaj gore vijak .
 

402

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
55
Pozdrav ,
Husqvarna 236 ima otvore sa strane sa oznakama L i H . Ali unutra ne postoje vijci za poštelavanje ( samo dvije neke okrugle pločice ) . Malo iznat toga je jedan vijak , i nijme se pošelava samo ler gas .Budem probal ovo sa crijevog goriva .
To su ti vijci za L i H postelavanje, samo trebas alat za to... to su kinezi neko cudo stavili... imas slike u prilogi od tog alata... i nemoj zaboravit onu mrezicu izvadit onda postelaj i druga pila je to.
 

Prilozi

  • IMG_5006.jpeg
    IMG_5006.jpeg
    58.4 KB · Pregleda: 24
  • IMG_5007.jpeg
    IMG_5007.jpeg
    42.6 KB · Pregleda: 24

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav,
popravio sam dve ovakve 236, na obadve je bio identican problem..... problem ti je u cijevcici za gorivo koja ide iz kucista rezervoara do karburatura. stisce ju ispod kucista vazdusnog filtera, i kucista rezervoara, skini je sa karburatora, skrati za centi ili dva i vrati je tako da ide između kucista vazdusnog filtera i karburatora. i kad vec radis, na izlazu iz auspuha skini plocicu koju drzi M5 sarauf i makni mrezicu koja je ispod. vrati ovu plocicu da je ne gusi vise.. postelaj ju tako ko treba i radit ce ona. to ti je to jednostavni zajeb i nista ne kosta.👍
Promatra sam sad malo te cijevčice za gorivo i ručnu pumpicu goriva . Vidi se da tjera gorivo , ali ima u pumpici stalno mjehurića zraka . Jel to normalno ili bi cijevčice i pumpica trebale biti skroz popunjene samo sa gorivom ?
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Imam problem sa husq 135 mark 2. Dosla je sa servisa gdje je promijenjena opruga kvacila i nakon toga se pocinje gusit na punom gasu, te se gasi pod opterecenjem kad se pusti gas, nekad i bez pustanja. Ima li netko neku ideju
 
Na vrh