• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Da, to je pravi problem. Nasi politicari za svoje nepodopstine vole reci : "to trazi EU pa mi moramo..."
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pitanjce..

Traže me Poljaci za kupnju sadnica "VAT identification number"? Ako sam fizička osoba jel to moj OIB? A ako sam OPG jel to matični broj OPG-a ili isto moj oib?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kolega, iako se wikipedia ne smatra relevantnim (i točnim) izvorom informacija, ovdje ti je sve objašnjeno:

VAT = Value Added Tax Id. Number - identifikacijski broj za porez na dodanu vrijednost, to je u Hrvatskoj broj od 11 znamenki, i zgleda nešto kao "HR12345678901" gdje je HR oznaka države, a ovo drugo OIB.

Ovdje je objašnjeno.

Nadam se da je ovo od neke pomoći.
 
Posljednje uređivanje:

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
To sam i ja pročitao, zanima me točna informacija. Je li to HR pa moj oib ili HR pa MBPG :) ili može i jedno i drugo :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kolega, editirao sam post od prije valjda taman prije nego si ti odgovorio, uglavnom, sad imaš potpuniji odgovor :(happy):
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
To je tvoj PDV broj, ako si u sustavu.

Ako nisi, platiš robu sa poljskim PDV.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Znači da onda ja moram tražiti od te firme u Poljskoj da mi oni obračunaju PDV i onda sa tim više nemam brige?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ti njima fakturiraš bez pdva, ali napišeš na računu po članku čini mi se da je 14 i bla bla... Zna knjigovođa. Poz
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bio kod staroga veterinar danas, nešto su oko svinja radili. ugl, kaže čovjek da su dobili dopis kako će morati uzimati uzorke krvi krmača, dva puta godišnje, ako se ne varam. naravno, to će biti o trošku vlasnika. a sve s ciljem da se todoriću i pipuniću (tj. njihovim vlasnicima) omogući izlaz na tržište eu. e sad nek neko kaže da je to kriva eu. nije, nego smo krivi mi što dozvolimo našim polupismenim majmunima da rade od nas šta hoće...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bili i kod mene,al niš nisu tražili da platim...držim samo za svoje potrebe...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kod nas su vadili krmačama krv isto ko i kravama, ali to niej u našem trošku, oni rade analize zbog njim poznatih razloga, pa još da im i platimo...ne, ne!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ili se veterinar zajebo (ili zajebava) ili vas navlače. pa kad se svi navuku, onda plati... upravo sam sazno da mi se zatvara glavni izvor stajnjaka, ode 200 grla stoke, osta prazna štala...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
krave. a šta će sa štalom bit, ne znam. može je jedino nekome iznajmit, ali to je ona otvorena, mogu samo krave u nju, ništa drugo. još se ja jučer čudim ko se to voza s jd-om po dvorištu. a danas mi kaže susjeda da je još 50 krava ostalo, a i to ide negdje za par dana.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Pitanjce..

Traže me Poljaci za kupnju sadnica "VAT identification number"? Ako sam fizička osoba jel to moj OIB? A ako sam OPG jel to matični broj OPG-a ili isto moj oib?

VAT je PDV ili OIB - ako nemaš PDV daješ OIB u svakom slučaju oni ga trebaju . ako si u sustavu mislim da nečeš dobiti fakturu sa PDV jem ako nisi onda plačaš njihov PDV -. dali češ morati doplatiit raazliku do 25 HR % ,češ morati pitati računovodstvo ,... ...... usput : zar misliš da je kvaliteta flanci bolja nego domača ili daješ svoje seme za sijati u plastenike ???
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969

Najnoviji postovi

Na vrh