• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMA LI TKO ISKUSTVA SA YTO TRAKTOROM

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Potpuno novi 404. Promjena u odnosu na stari je jači motor. 404 ima sada 45 ks i 4 cilindra sa ovom opremom na slikama košta 8.500 e + PDV Jeftino sa obzirom da je motor preko 3100 cm3.

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ovo mi se cini vrlo fer ponuda, ako pretpostavimo da nebi trebalo biti problema sa servisom. Dali je grijana kabina ukljucena u gorespomenutih 8500 Eura+PDV. Usput, cisto radi komparacije, koliko sada kosta IMT539 sa hidrovolanom?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedino nema klimu, ali (uvijek ali ;) ) ima ventilator :lol: :lol: Stvarno u gornjem desnom kutu odozada ima ventilator za kabinu :lol: Klima se može dobiti uz doplatu. 554 od 55ks to je stari model košta 10140 + pdv, vjerovatno kad dođe novi model će biti više konja i 4 cilindra plus bolje dihtovana kabina. Ova na 404 dobro dihta,jedino ne dihta na podu gdje izlaze papučice ;) Mjenjač je na sredini što Vas večina ne voli, ali ipak mislim da je solidno odrađen, čak mu je ikokpit od plastike, metal od "haube" je presvućen ;) Instrumentni jednostavni, pregledni, svi šalteri su lijevo dole od volana, po bojama poslagani,sjedalo izgleda ok. Amortizeri na vratim dobro odrađuju posao, guma oko vrata je mogla biti i malo bolje odrađena, hrđe ima na auspuhu i na nekim vijcima, znači kad bi ga se kupilo valjalo bi ga još prekontrolirati i zaštiti neke djelove. Šteta što nema podešavanje hidraulike izvana :-(

IMT 539 sa cijenom je tu kao i 404, samo što je 539 3 cilindra i 2500 cm3 a 404 4 cilindra i >3100 cm3.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
i IMT539 nema izvode hidraulike, nema grijanu kabinu ali je sto se tice servisa (dijelova, majstora, informacija) ipak malo sigurnija investicija, po meni. Osobno mislim da veca kubikaza motora i nesto vise KS nije najvazniji parametar. Pretpostavljam da se to u nekom normalnom radi i ne osjeti. Dalje, pitanje koje bih ja na tvom mjestu postavio sam sebi (i postavljao sam si ga) je "okretnost", dakle fizicki gabariti i mogucnost okretanja po njivi. Vidim, po sirini su slicni, ne znam po duzini i polukrugu okretanja ....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
nekako mi se cini puno. Koliko mi negdje stoji u glavi polumjer okretanja IMT539 je nesto preko 3 metra (nisam 100% siguran, trebalo bi provjeriti. Nemam pri ruci upute tako da ne znam dali tamo pise, ali mogu popodne provjeriti). Vidim da je YTO 30 cm duzi, 5 cm manji razmak od tla, a sa kabinom 30 cm visi
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedini veliki nedostatak je što i trgovac ne zna kakvi su i kako će se pokazati. Kaže ovo je prva godina, prodao ih je u 5 mjeseci 46 komada. Kaže da su yto x904 strojevi, da ih već prodaju 5 godina i da su se super pokazali. Malo sam pogledao i vidio da j Mesna Industrija Matijević vlasnik Agromehanizacije Vojvodina (inaće izvoznik u HR YTOa), on radi dosta zemlje, valjda su se dobro pokazali pa ih počeo uvoziti ili je preuzeo firmu koja ih je uvozila :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
shvacam te. I ja sam bio u toj situaciji pred koji mjesec ;) sve moguce informacije skupis i pokusvas ih racionalno objasniti, ali na kraju ces morati zazmiriti, pregristi i napraviti odluku, pa makar bila utemeljena na najkvalitetnijim informacijama i njihovom tumacenju, to ce biti tvoja osobna odluka. Koliko god se trudio nema sanse da iskljucis nematerijalne elemente :) Svi mi samo bacamo neke ideje i idejice na stol, a ti im dajes odgovore i tezinsku vrijednost :) I odluka koju doneses ce biti apsolutno najbolja, ma kakva bila :) Tu nemas brige.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bio na osječkom sajmu i pri odlasku vidim AGM Čakovec parkira traktore u kamion, i na redu bio YTO 904. Kolika je to gromada od traktora, završna obrada kao da nije kinez, gramer sjedalo, mjenjač sa desne strane, preglednost strašna, traktor je div. Za te pare to je div. Nisu imali novog 554, ali ovaj YTO X904 i YTO X1204 su mrcine. Sad čekam sajam u Bizovcu da ih bolje pogledam i raspitam o servisu i tako to.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Smiljan a jel si siguran da je taj faktor okretanja važan i kod razmaka među redovima od 4m? Pogotovo ako se uzme u obzir nošeni atomizer a ne vučeni.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Rekao bi da je, a na svakome je da procjeni koliko. Neces traktorom raditi samo atomizerom niti samo "automatizirane" operacije (prolazak kroz redove od pocetka do kraja i nazad i tako po cijeloj njivi) nego ce biti i "neautomatiziranih" operacija po dijelovima vocnjaka, putevima, dvoristima, njivama itd itd gdje je okretnost dosta vazna.
 
S

Sesva

Guest
JEdan moj susjed je jos u gudovcu na sajmu kupio YTO X904 , i rekli su da ce doci za 2 mjeseca , pa cemo onda vidjet kad stigne kakav je , meni je traktor super , odlicni mjenjac ima , traktor je velik , istina , ali opce se ne cini ko kinez , sjedio sam u njemu , savrsen komfort i preglednost , tezinu ima ,ma sve , dopao mi se traktor , a YTO x1204 je gromada od traktora , a X904 je malo veci od moga Europarda 804 !!

Cijena X904 je bila 21 500 eura ja mislim !
 
G

Golubar

Guest
Poljodjelac kaže:
kikic MF kaže:
ah a daj mi molim te još provjeri kakvu tanjuraču vuče i veliš da nije baš brz za cestu mislim jer ide 40km/h ili ne?
Vuće tanjuraču od 3,30m, sjetvospremač od 4m i kaže da ne ide tj. sporiji je od 40 km.
Na satu ima 1452 radna sata i kaže da nije imao problema
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
baš danas gledam, čovjek ima x804 i vuče V tanjuraču 22 diska(to su valda oni malo veči) on je išo sporo....a jedan sa x904 vuče malo veču a ide ko lud....
 
P

Poljodjelac

Guest
Golubar kaže:
Poljodjelac kaže:
kikic MF kaže:
ah a daj mi molim te još provjeri kakvu tanjuraču vuče i veliš da nije baš brz za cestu mislim jer ide 40km/h ili ne?
Vuće tanjuraču od 3,30m, sjetvospremač od 4m i kaže da ne ide tj. sporiji je od 40 km.
Na satu ima 1452 radna sata i kaže da nije imao problema
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Momak šta ti nije jasno
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
kod mene malo-malo neko kupio YTO-a...

evo jedna loša slika od 80-ke, slikao sam dok sam vozio bicikli...
Obrisan neispravan link.
 
S

sava

Guest
Imam yto 120 tacno godinu,780moto sati prezadovoljan sam,vuce tanjiracu od 32 diska precnik diska je 56cm. rastojanje od diska do diska 22cm.tezina tanjirace 1670kg. merena na vagi!
setvospremac 4.5 metara imt konskilde.mozda je malo lak za svoju snagu svega 5100kg.
inace ostalo sve je ok. klima,sinhron menjac 4puta 4 lifting hidraulik,podizna moc je4500.kg.
inace u njima nisu motori od 120ks.vec 130ks. precnik klipa je u odnosu na starije modele povecan sa 105 na 108.
tako da je to motor skoro iste zapremine kao ina casse od 175ks. 7000cm kubnih.
 
J

Jadranko

Guest
tko je zastupnik tih YTO traktora u HR ???
ili bolje receno gdje se moze kupiti.
ili jos bolje receno gdje ih ima vidjeti na netu i kolko su novaca ovi slabiji do 50 konja.
vidim da clan " Kontam " zna puno oko njih dobro je izgleda informiran.
jel ima negdje u slavoniji blizina zupanje ili vinkovci da se moze pogledati ??
 
Na vrh