• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMA LI TKO ISKUSTVA SA YTO TRAKTOROM

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
buban kaže:
imas u mirkovcima kraj vinkovaca firma se zove sekra

Jesu otale svi naši "farmeri" pokupovali svoje kineze?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jadranko kaže:
tko je zastupnik tih YTO traktora u HR ???
ili bolje receno gdje se moze kupiti.
ili jos bolje receno gdje ih ima vidjeti na netu i kolko su novaca ovi slabiji do 50 konja.
vidim da clan " Kontam " zna puno oko njih dobro je izgleda informiran.
jel ima negdje u slavoniji blizina zupanje ili vinkovci da se moze pogledati ??
Evo odgovorili ti forumaši u tom selu pored Vinkovaca, mali je 10500 eura (45 ks) malo veći je 13000 eura (54 ili 55 ks) cijena uključuje pdv :) Nije baš da puno znam o njima, ali trudim se naći svašta. A budem stavio još poneku slikicu konkurencije yto. JINMA, DongFeng, Wai...
 
J

Jadranko

Guest
Evo jedan dobar video o tim YTO traktorima
nemogu da vjerujem da vuce 4 brazni plug :shock:
RESPEKT :lol:

[youtube:35ljzgvr]0WSq-6fGBJk[/youtube:35ljzgvr]
 
M

miroslav k

Guest
Ja ga nemam, ali u Vojvodini ga dosta dosta hvale YTO 1204. I niko nece da ga proda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jel ovaj sa videa 90 ili 120 ks što vuče 4-brazni plug???
 
S

strongboy

Guest
@jadranko:Evo jedan dobar video o tim YTO traktorima
nemogu da vjerujem da vuce 4 brazni plug
RESPEKT
pa tu se vidi 4 brazdni plug...al najvise kako ga vozi podignut,kako ide po asvaltu,kako ga peru,al brate daj da ga vidimo kako ore,na kojoj dubini vuce taj 4 brazdni plug.logicno bi bilo da ,kad bi zeleli da vidimo kako ore, da snimatelj malo snima traktor u oranju,kad traktor prodje pored njega da ga malo snimi kad traktor ide od njega.a ne samo kad traktor ide ka njemu.tako se ne vidi kako ore i dal u opste ore.na tom snimku vise nego providno je da se nezeli videti kako taj traktor ore.video snimak nema ni 1% onog sto bi trebalo,a to je oranje.tako da....traktor super izgleda,super ide, al dal super ore i dal stvarno vuce i ako vuce na koju dubinu tog 4 brazdnjaka,na ovom se snimku jednostavno NE VIDI. ;) .tako da to sto ne verujes da vuce 4 brazde, i nije neki grijeh :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Strongboy, ima nešto i u tome, baš sam i ja htio reći kako se uopće nevidi kakvo je oranje
 
S

strongboy

Guest
petar kaže:
Strongboy, ima nešto i u tome, baš sam i ja htio reći kako se uopće nevidi kakvo je oranje[/quot
ja mislim da je taj video snimak vesto zapakirana reklama.al takva i slicna reklama ,bilo cega,kod mene nece nikada proci ;) .ima puno efektniji nacin da se nesto prikaze ako stvarno vredi.al jadrankova ljubav sa kinezima i japancima,kako to po obicaju biva je SLEPA. :lol: .ma salim se malo jer jadranko je zaslepljen kinezima(ili japancima sve jedno) ;) .
 
M

miroslav k

Guest
ja mislim da je onaj sa yuotuba od 90ks. a takvo zemljiste sa tim plugom moze da ore I IMT 577. onaj sa snimka nema tegove na zadnjim tockovima zbog toga mislim da nije taj od 120ks. taj od 120ks YTO 1204 stvarno vuce 4 brazde i to u banatu na najtezem zemljistu. ima ih sava kovacevic vrbas 4 komada od 120ks vise godina. imaju po 7-8000 radnih sati a nisu do sad imali neke ozbiljne opravke.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sad će biti na sajmu u Parizu. Mislim da će dobrih poslova ugovoriti. Čekam novi cjenik od YTO. Samo dok im prođe nova godina ili spring festival.
 
S

strongboy

Guest
miroslav k kaže:
ja mislim da je onaj sa yuotuba od 90ks. a takvo zemljiste sa tim plugom moze da ore I IMT 577. onaj sa snimka nema tegove na zadnjim tockovima zbog toga mislim da nije taj od 120ks. taj od 120ks YTO 1204 stvarno vuce 4 brazde i to u banatu na najtezem zemljistu. ima ih sava kovacevic vrbas 4 komada od 120ks vise godina. imaju po 7-8000 radnih sati a nisu do sad imali neke ozbiljne opravke.
ja ne sumnjam u te trektore.mada kad bih imao prilike ,pre bih kupio neki zapadni traktor, negoli istocni (kineski-japanski).samo sam komentarisao video klip i "respektujuci"komentar jadranka sto taj YTO vuce 4 brazde, a to se u stvari na video klipu uopste i ne vidi....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa taj YTO ni ne mora biti jako napravljen kad on ore u kini gdje uzgajaju rižu pa imaju lako tlo :lol: :lol:
mislim da je ipak ovaj 120ks,jer malo bi 90 ks ipak bilo premlao za 4brazde :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidi rižanera što vuče 150 cm roto frezu sa 30 ks.

Obrisan neispravan link.
 
M

miroslav k

Guest
i ja bi najrade kupio neki zapadni traktor. ali skup je servis i delovi. ovi motori YTO 1204 nisu turbo prepunjavani, sve je klasika,malo trose i kod najveceg opterecenja ne pusti dim to smo imali priliku videti na vise traktora. Najvise sto je bitno koristi obican D2 a ne evrodizel jer njega se puno vise trosi. menjac mu je sinhronizovan probali smo polovan. Sve nedostatke su mu u Kini odklonili rezervar je bio mali, akumulator je bio napred, kao i filter koji smeta umesto na sredini rucice menjaca stavili su sa strane usavrsena maska dobar pristup, kabina savremena ravan pod.Delova ima sve ako zatreba a u magacinima ima i takvih koji nikad ili malo kad biti potrebni a cene su pristupacne kao kod domacih traktora.
 
S

strongboy

Guest
verujem da im je servisna mreza dobro organizovana.jer ako pogledamo korejske ili japanske automobile(pogotovo korejske),imaju razvijeniju servisnu mrezu nego mnoge europske marke automobila(ovo sam gledao na uporednom auto testu izmedju jednog francuskog automobila i jednog korejskog, gde je korejski automobil dobio plus kad je rec o servisnoj mrezi).znaci ok je sve to.ja najvise zazirem od opsteg kvaliteta traktora.o kvalitetu upotrebljenih materijala za izradu motora, zupcanika menjaca, osovina,pumpi...ma sve.jer i ne treba da te veseli to sto je rezervnih delova na pretek i to sve zbog niske cene,ako ih previse trebas ;) .evo recimo, kod nas ima puno rezervnih delova iz turske.al to je tako slab kvalitet da je to za nepoverovati.jeftino je-al nekvalitetno.i svremenom ces shvatiti da bi ipak radje kupio skuplje,da bi trajalo duze.znaci pitanje je jedno...KAKO CE SE TI KINEZI I JAPANCI POKAZATI OVDE KOD NAS, NA NASE NJIVE.KOLIKO CE IZDRZATI.ne kupuje se nov traktor svaki dan da bi rizikovao.al ipak za 10tak-15 ili 20 godina,nasi ce seljaci sigurnije znati sto se krije ispod limarije tih ,naizgled jako lepih traktora sa istoka... ;)
 
Z

zrine892

Guest
sto se tice YTO traktora...na sajmu su upalili od 120 ks...mogu reči da lijepo radi,nema buke,ipak je to perkinsov motor jel tako?a sto mi se nesvida one poluge na hidraulici mogli su staviti onu sa automatski kopčanje kao sto fendt ili jd ima...on ima onako rupu...traktor mi se ne cini tako strasnim kao sto izgleda...
 
Na vrh