• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ima li tu koji seljak?

  • Temu pokrenuo quercus_robur
  • Datum prvog posta
J

JOSIP.1

Guest
isam ni ja imao namjeru "srat" po zg, nego samo iznosim cinjenice...

normalno da vam grad sve placa, kad je do sada hrpa love iz svih krajeva se sljevala u zg...

jeste gledali koliko placaju srednjoskolci mjesecnu kartu za autobus u slavoniji???? 670kn!!!!
pa tko ima 2-3 djece, a da ne kazemo koliko su place nize nego u zg...

njihov grad nema novca da subvencionira karte, jer porezni novci grade zagreb...

necu ja napadat zg, ljep je to grad, samo sto su purgeri cesto umisljeni glumci koji misle da tim sto zive i zg vrijede nesto vise nego drugi ljudi...

govorim iz osobnog iskustva obzirom da sam nekoliko god vezan za zg...
 
M

matias

Guest
JOSIP.1 kaže:
isam ni ja imao namjeru "srat" po zg, nego samo iznosim cinjenice...

normalno da vam grad sve placa, kad je do sada hrpa love iz svih krajeva se sljevala u zg...

jeste gledali koliko placaju srednjoskolci mjesecnu kartu za autobus u slavoniji???? 670kn!!!!
pa tko ima 2-3 djece, a da ne kazemo koliko su place nize nego u zg...

njihov grad nema novca da subvencionira karte, jer porezni novci grade zagreb...

necu ja napadat zg, ljep je to grad, samo sto su purgeri cesto umisljeni glumci koji misle da tim sto zive i zg vrijede nesto vise nego drugi ljudi...

govorim iz osobnog iskustva obzirom da sam nekoliko god vezan za zg...

gle lova se slijevala iz cijele hrvatske to stoji,al stoji i to da meni svaki mjesec mr. Banditovic uzme neciju placu na taj jeb.n prirez i kaj sve jos,ja takodjer nevolim gradske stakore koje ispada posteni financiraju da nis ne rade

neki mozda i jesu umisljeni a ziher ne svi,ja sam osobno svaki dan negdje na terenu po Hrv. i vidim kak se drugdje zivi
znam da nije lako zivit kad ti nedaju i omalovazavaju neciji rad
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
necu ja napadat zg, ljep je to grad, samo sto su purgeri cesto umisljeni glumci koji misle da tim sto zive i zg vrijede nesto vise nego drugi ljudi...
nije istina! ja sam purger i odrasao sam uz iste ali i one o kojima ti pišeš ja ih zovem "dojdeki" takvi su došli od ko zna kuda i misle da su u životu postigli više od drugih zato jer su se doselili i žive u zagrebu.
u zagrebu je sve manje zagrebčana a sve više "dojdeka"
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo da i ja dam svoje mišljenje...

Prošlo je doba radnika i seljaka, današnje doba je doba poduzetnika i radnika.
Seljačka gospodarstva su ona koja su ostala na razini ex-YU, znači gospodarstva tipa 4 krave, 1 krmača i 10 jutara zemlje, odnosno ta gospodarstva nisu u sustavu PDV-a.
 
M

matias

Guest
frks kaže:
necu ja napadat zg, ljep je to grad, samo sto su purgeri cesto umisljeni glumci koji misle da tim sto zive i zg vrijede nesto vise nego drugi ljudi...
nije istina! ja sam purger i odrasao sam uz iste ali i one o kojima ti pišeš ja ih zovem "dojdeki" takvi su došli od ko zna kuda i misle da su u životu postigli više od drugih zato jer su se doselili i žive u zagrebu.
u zagrebu je sve manje zagrebčana a sve više "dojdeka"

Tak je Frks ti s brda sve vidis pa ti vjerujem i slazem se u potpunosti
 
M

matias

Guest
swizach kaže:
jooj jestel malo osli u OFF??ajte bilob najbolje da otvorite neku drugu temu a ja da prebacim ove postove....ak se slazete??


Moj sused bi rekel:"Bume nekaj slozili"
 
J

JOSIP.1

Guest
normalno da ima dojdeka kad zg ima standard visi nego drugi djelovi hr, ljudi idu trbuhom za kruhom, dok drugdje se nije mogao nac posao u zg se mogao, tko je god htjeo radit...

sad je situacija i u manjim sredinama malo bolja, makar kod nas.....

to je prvenstveno kriva politika koja je dopustila takvu centralizaciju, i koncentraciju novca u jednom gradu, a dojdeki, ili kako sam jos cuo dotepenci su samo posljedica toga....

kod mene na faksu je inace na 1 god 60% purgera koi upisuju poljoprivredu zato sto nista drugo nisu mogli, a na poljopr se lako upisat jer je potraznja mala., ti isti ljudi nemaju blage veze s poljoprivredom, ali uredno koriste sva studentska prava (prehrana, tram karta....i kojesta drugo), nekima je to i prvenstveni cilj, puno ih se proreseta, a oni sto zavrsavaju redom upisuju najlaksi smjer agroekonomiku, i preko kojekakvih veza se pozaposljavaju po ministarstvima ili nekakv drugim institucijama koje nam kroje poljopr politiku, a takvi ljudi pojma nemaju o poljoprivredi...
sramota, a to se dogadja iskljucivo zbog toga sto si malo ljudi sa sela ili koji su vise upuceni u poljopr moze to priustit...

to ostavlja negativan dojam...

jos bi toga imao za rec al neda mi se pisat..

nemam nista protiv zagrepcana, ali imam protiv takve nejednakosti iz koje proizlaze takva mjerila za seljake, seljacine i pametne gradske ljude...

nek se nitko ne uvrijedi, nemam namjeru vrijedjat nikoga...
 
J

JOSIP.1

Guest
DF&Torpedo kaže:
Evo da i ja dam svoje mišljenje...

Prošlo je doba radnika i seljaka, današnje doba je doba poduzetnika i radnika.
Seljačka gospodarstva su ona koja su ostala na razini ex-YU, znači gospodarstva tipa 4 krave, 1 krmača i 10 jutara zemlje, odnosno ta gospodarstva nisu u sustavu PDV-a.

slazem se s tobom, ali seljak ipak znaci i covjek sa sela, ma kako velik, i uspjesan poduzetnik bio, samo sto cesto ima negativnu konotaciju, umjesto da se time ponosimo...
 
M

matias

Guest
JOSIP.1 kaže:
normalno da ima dojdeka kad zg ima standard visi nego drugi djelovi hr, ljudi idu trbuhom za kruhom, dok drugdje se nije mogao nac posao u zg se mogao, tko je god htjeo radit...

sad je situacija i u manjim sredinama malo bolja, makar kod nas.....

to je prvenstveno kriva politika koja je dopustila takvu centralizaciju, i koncentraciju novca u jednom gradu, a dojdeki, ili kako sam jos cuo dotepenci su samo posljedica toga....

kod mene na faksu je inace na 1 god 60% purgera koi upisuju poljoprivredu zato sto nista drugo nisu mogli, a na poljopr se lako upisat jer je potraznja mala., ti isti ljudi nemaju blage veze s poljoprivredom, ali uredno koriste sva studentska prava (prehrana, tram karta....i kojesta drugo), nekima je to i prvenstveni cilj, puno ih se proreseta, a oni sto zavrsavaju redom upisuju najlaksi smjer agroekonomiku, i preko kojekakvih veza se pozaposljavaju po ministarstvima ili nekakv drugim institucijama koje nam kroje poljopr politiku, a takvi ljudi pojma nemaju o poljoprivredi...
sramota, a to se dogadja iskljucivo zbog toga sto si malo ljudi sa sela ili koji su vise upuceni u poljopr moze to priustit...

to ostavlja negativan dojam...

jos bi toga imao za rec al neda mi se pisat..

nemam nista protiv zagrepcana, ali imam protiv takve nejednakosti iz koje proizlaze takva mjerila za seljake, seljacine i pametne gradske ljude...

nek se nitko ne uvrijedi, nemam namjeru vrijedjat nikoga...



slazem se i potpisujem!!!!!
 
M

Mister x

Guest
Vidim velika rasprava se napravila iz jene riječi "seljak" koja u principu znači """mještanin, seljak, seljanin, stanovnik sela """"

I ništa drugo, a to kako se svatko od nas osječa u duši neka zadrži za sebe makar smatram da nikog ta riječ nebi smjela smetati u bilo kakvom kontekstu.

Seljak naravno može biti i pijanac i poljoprivrednik pa ima i sve više fakultetski obrazovanih seljaka da ne spomenem da su neki seljaci i direktori razvikanih tvrtki u zagorju pa neznam da uopče dalje pišem jer naposljedku su i oni iz grada evoluirali iz seljaka u grdske stanove i tako postali imaginacija nečeg kao boljeg a naposljedku je to bio bijeg od fizičkog rada u lagodan život.

By Mister X
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Mislim da je bit svega ustvari da je danas sramota kazati da živiš na selu. Svi žive u nekim naseljima a da i ne pričam da se sela pretvaraju u male gradiće... Urbanistički naravno gledano. Pa šta ja to pričam??? Kako urbanistički?? Ruralno valjda. Problem je u samoj Državnoj upravi koja ti plasira takve termine kao urbanistički plan sela toga i toga.
Pa onda na radiju D.Miholjac možeš čuti stanovnici grada D. Miholjca(???) i prigradskih naselja. Ma kojih naselja? Rakitovica, Sv. Đurađ, Podravski Podgajci, Radikovci, Golinci... Koja naselja... SELA Lijepa i krasna!!!
Naši opčinari sada rade na "urbanizaciji" našeg sela i kako kažu citiram: "nadamo se da će naše mjesto jedanog dana biti jedan lijepi, mali gradić..." Alo o čemu mi pričamo.

Kako se ja volim potpisati: Dominik Knežević, selo Viljevo
 
V

Vujo

Guest
Ma prijatelju moj svi bi u grad, svi bi u politiku (kruha bez motike) eee vidiš da ima!!
vidiš mi smo bili isto selo pa prigradsko naselje sada spadamo pod grad sada če nam zabraniti
štale ,krave ,svinje jer to sve smrdi na kraju i vožnju traktora po cesti,, i pitam ja vas kaj sada??! prodat sve otić nekam na pravo selo??????????
I tak vam selo propada seljaci prodaju sve po kud i kam i postaju gradske seljačine ...
evo toliko od selje Vuje he he he !!!!
 
B

Bobo

Guest
A ja do svoje 6. godine nisam vidio grad... I sad vec planiram kako cu si za kojih 5-6 godina zidati kucu na selu, jer tamo obozavam biti...

Ovdje u Londonu, guzve stalno, ljudi na ulici ima 0-24 u bilo kojem dijelu grada... To nije za mene...


Lijepo kucu na selu, travnjak oko nje, kosnja svake nedjelje, setnja sumom, sve imam u svojem vrtu ko covjek. Kad vidim ove iz grada, dodje mi zlo, jer samo bi spavali do 2 popodne, i isli po kavama i onda navecer se napiti i sutra do 2 popodne i iz dana u dan.

Kako sam i prije pisao, nema do sela!
 
A

Alen

Guest
Vujo kaže:
Ma prijatelju moj svi bi u grad, svi bi u politiku (kruha bez motike) eee vidiš da ima!!
vidiš mi smo bili isto selo pa prigradsko naselje sada spadamo pod grad sada če nam zabraniti
štale ,krave ,svinje jer to sve smrdi na kraju i vožnju traktora po cesti,, i pitam ja vas kaj sada??! prodat sve otić nekam na pravo selo??????????
I tak vam selo propada seljaci prodaju sve po kud i kam i postaju gradske seljačine ...
evo toliko od selje Vuje he he he !!!!

Hehe,susrečam se sa sličnim problemom... Za koju godinu neče se ni kod nas smjeti imati stoka,smrdi kažu gospoda... Sva sreča da sam blizu "imdustrijske zone" pa neče tako brzo zabranit. Počela je sa grdnjom nova ljevaona van grada (bivša ljevaona "tomo vinkovič" a sada vlasnik tip sa 24 godine). Kada ode ljevaona,iverica,prima i koestlin doči če zakoni "o smradu"...

Bobo kaže:
A ja do svoje 6. godine nisam vidio grad... I sad vec planiram kako cu si za kojih 5-6 godina zidati kucu na selu, jer tamo obozavam biti...

Ovdje u Londonu, guzve stalno, ljudi na ulici ima 0-24 u bilo kojem dijelu grada... To nije za mene...


Lijepo kucu na selu, travnjak oko nje, kosnja svake nedjelje, setnja sumom, sve imam u svojem vrtu ko covjek. Kad vidim ove iz grada, dodje mi zlo, jer samo bi spavali do 2 popodne, i isli po kavama i onda navecer se napiti i sutra do 2 popodne i iz dana u dan.

Kako sam i prije pisao, nema do sela!

Hehe... Zato si otišo u bijeli svijet da zaradiš za kučicu u cviječu...
 
G

Guest

Guest
Ima li netko tko zna da li netko u sisacko moslavackoj zupaniji kreditira sjetvu kukuruza (kao neki vid kooperacije)? Bavi li se uopce netko kreditiranjem poljoprivredne proizvodnje (tova, sjetve) u ovoj zupaniji? hvala unaprijed![youtube:ygtw4nta][/youtube:ygtw4nta]
 
D

DADAC

Guest
Gospodin seljak!!!
Joj kak je vaše sve fino, ukusno i domaće - riječi većine ljudi iz grada koji dođu kakti kaj kupit kod mene.
Joj gospon kak vaši paradajzi mirišu.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh