• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 502

I

iksi

Guest
treba da uzmem imt 502 sa frezom posto vidim da ima kuku za prikolicu dali na njega mogu da idu tockovi od 506?
 
I

iksi

Guest
da taj bi uzeo znaci nemoze prikolica ali moze zagrtac ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vise ces izneti na ledjima nego ona povuce.a prespora je.to i za frezovanje jedino manjih parcela.to su igracke takoreci
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
ja sam imao ovu 502.to da vuce prikolicu ne moze.za rad je laka i odlicna, ali problem je s karburatorom koji se ne moze popraviti,pa sam budzio drugi.takodje zeza i kanap za paljenje ,pa sam i tu pravio remenicu na koju sam namotavao kanap i vukao.i bolje sto si odustao.dobra je za rad ,ali je sa budzenjem preveliko zezanje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ako se ne varam to je motor fichtel sachs st 102?. po meni ponajbolji proizvođač 2T motor ikad. Nažalost več dugo ne postoji, a dijelovi su živi užas. Garant ima Bingov rasplinjač i to je jedini dio za koji ima dijelova, doduše u Njemačkoj. Jel ima na rasplinjaču onaj tupfer za startanje?
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
tacno,bas taj motor.motor je super.ja sam se naradio sa tom kopacicom.snage ima,vrlo laka za manipulaciju, ali delova nema.mislio sam se da ugradim i drugi motor, ali mi je palo na pamet i uspelo da kroz postojeci karburator probusim otvor u koji sam gurnuo cev, a na cev stavio drugi karburator i radilo je to sasvim ok.original karburator je neko cetvrtasto cudo,koje ocigledno uvek zeza.razmisljao sam i ja da kupim ovaj sa slike jer je jeftin, a vlasnik sigurno prodaje jer ga karburator zeza,ali sam odustao jer imam hondu koja mi je dovoljna.i koliko se secam ima taj tupfer za startanje
Ako se ne varam to je motor fichtel sachs st 102?. po meni ponajbolji proizvođač 2T motor ikad. Nažalost več dugo ne postoji, a dijelovi su živi užas. Garant ima Bingov rasplinjač i to je jedini dio za koji ima dijelova, doduše u Njemačkoj. Jel ima na rasplinjaču onaj tupfer za startanje?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Imam F&S st 96, star ali radi fenomenalno, no i sam imam probleme sa dijelovima sa strojem na kom se nalazi taj motor:icon_toilet:
$T2eC16dHJF8E9nnC8HljBRR)hHc7bQ~~60_12.JPG
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jeste probali zvat poljostroj u zagrebu,oni imaju djelove za imt freze.
http://www.auto-poljostroj.hr/
ZAGREB tel: 01/2395 583 fax: 01/2395 447

SISAK tel: 044/521 360 fax: 044/510 017

POPOVAČA tel: 044/670 772 fax: 044/670 010

DUBRAVA KOD VRBOVCA 01/2725 621 01/2725 009

POPOVAČA tel: 044/670 772 fax: 044/670 010
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Hvala, ali meni za moj stroj ništa ne znači jer nema veze sa IMTom. Mada sumnajm da su likovi na tim adresama ikad čuli za F&S:icon_toilet:
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
ma ovo je IMT samo sklapao,navodno.verovatno je bila šema kako izbeći carinu.nema niko sigurno delove.u Beogradu ima predstavnika Sachs, ali za te stare modele nemaju.nudili mi čitav motor
Jeste probali zvat poljostroj u zagrebu,oni imaju djelove za imt freze.
http://www.auto-poljostroj.hr/
ZAGREB tel: 01/2395 583 fax: 01/2395 447

SISAK tel: 044/521 360 fax: 044/510 017

POPOVAČA tel: 044/670 772 fax: 044/670 010

DUBRAVA KOD VRBOVCA 01/2725 621 01/2725 009

POPOVAČA tel: 044/670 772 fax: 044/670 010
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,492
Imam jedno pitanje za "hodor". Koliki je promjer tog krburatora od IMT 502, unutarnji promjer koji ide na usis. Hvala!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
fichtel sachs karburatora u vezi...da napisem i ja koju kofol pametnu posto po forumu samo postavljam pitanja nikom nista ne odgovaram jerbo se slabo u sta razumijem...al 2t motori su mi hobi da kazem pa...

za bing karburatore imate po srbiji djelova da se nadju...ima nesto i originala ako se dobro trazi, male privrede ima na sve strane...jes malo teze postelati sa mp diznama iglama klipicima plovcima ali se da ako covjek ima strpljenja


inace...kad su karburatori u pitanju 2t masine su tu jako jako trpeljive i podnosljive da tako kazem. Gotovo da uvijek moze da se nabudzi bilo sta.

Bitno je samo gledati promjer i ne odstupati mnogo od njega. Evo par smjernica... imt ona frezica dvotaktna spomenuo ju je neko ovdje ona stara ruzna blentava mala e tooo...ne znam brojeve ne razumim se u to...e ta frezica ima bing 18 karburator. isti takav karb bing 18(doduse samo malo razlicita verzija ali opet isti bing 18) mozete pronaci na tomosu 15, tomosu bt.

dalje...npr ako nemozete pronaci djelove za svoj xy karb onda jednostavno stavite drugi, bing 18 od tomosa mopeda pase na freze. dellorto 19 i mnoge druge verzije sve to na 2t masine pase samo treba prirubnicu napraviti ako ne odgovara fabricka.

E sad...i oko promjera se moze ici ljevo desno manje vise...sa time sto ne treba pretjeravati. Npr freza imt koja je fabricki bing 18 ce bez problema da radi i sa delortom 16 ako je sve dobro postelano niko nece osjetiti razlike. Opet npr ako stavimo bing 13 radice freza i tada...ali snaga ce drasticno da opadne...iako opet kazem radice...2t masine sve to nekako prezive :)

Ne treba ni ici previse...npr na tu frezu najveci karb je do 20 22mm preko toga tesko tesko ce da ide gusice je...24 je neki limit ali i to treba dosta iskustva znat postelati masinu da to moze da proguta :)


Opet...ima i jos jedna varijanta koja je jako zanimljiva za isprobati...ako vec nemate ili ne zelite dati novac na novi ili polovni karb...sigurno negdje u supi imate neki mali walbro karbic od neke motorke razjebane trimera itd... Nema veze sto su mali izgledom...bitno je samo da im je prmjer fin :)

Elem...walbro karbovi malcice drugacije rade...nemaju napajanje gorivo prirodnom padom kao traktor ili motocikl nego posto su u pilama koje se okrecu tamo amo imaju membranu...a membrana radi na hm...podtlak...tako vi to u hr kazete jelde :) helem taj karb da se stavi na frezu treba malo petljancije...treba se malo drugacija prirubnica praviti...treba se busiti kuciste malim borerom...busi se kuciste motora dole kod radilice pa se tu ureze navoj pa se tu zavrne sisica ona pa na nju crijevo koje ide do karba. E to treba onda skidati cilindar pa karter dobro isprati izduvati...najbolje je zbog opiljaka to raditi kad je motor po pola rastavljen itd...treba dosta muke za to...

Ali rezultat je onda stvarno gotivan. Imate potpuno opcionalan karb. Na kojem mozete gotovo sve sto vama treba da stelujete. Smjesu na ler gasu smjesu na punom gasu visinu ler gasa. Tako da se iz takvog karba moze i nesto ekstra snage izvuci iz masine.
Bitno je samo dobro podesiti smjesu...svjecka mora biti smedje boje. to je idealna 2t smjesa. moze i tamne malo cadjave(ne mokre to je prelivanje) ali nisposto nesmije biti bjele to je presiromasna smjesa hoce zajebat cjeli motor...jerbto ima previse vazduha premalo goriva i ulja samim time pa nema mazanja radilice klipnjace lezajeva piksne karika klipa... toga se treba cuvati...
Dok npr imate opet neke male bingic karbove koji nemaju ni da ler podesis ni smjesu ni nista nego samo navrnes ko plug n play pa negdje radi negdje ne radi :)


Eto dosta od mene o karbovima ako sta zatreba pitajte.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Promjer flanđe je 23mm.
Ja znam da postoji formula za izračunavanje promjera venturija, a sve se svodi na to da se brzina strujanja nad diznom kreće od 50-100m/s. a između tih vrijednosti treba eksperimentirati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,492
# Akokaputus
Da li se kod vas u Srbiji može naći krburator Bing 8A155S 204, Koristi se kod motokopačica Tomos (motor umo 06) 60 cm 3, 5800 o/min, i na motokopačici Mio 350.
# Hodor
Da li taj krburator od IMt 502 kad je montiran stoji kao na slici ili drugačije?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
@Brgud...ama kod nas tj mene se ne moze naci a u srbiji moze. nijesam ti ja ba iz srbije neg iz bosne zar ti bolan ja licim na srbijanca...tipa ono jebote bre drugari leteo sam sinoc tako nisko da sam nekim mladim devama bele tangice video a...

ahahah vica je iz srbije ak se ne varam...ja sam cistokrvni bosanac :)


E sad...sto se karbova tice ima binga 18 za pronaci u srbiji. 2 3 varijante postoje tog karba jedna varijanta je se na tomosu bt nalazila i t15slc druga na t15sl...treca varijanta je na poljo strojevima bila...manje vise sve su to isti karbovi sa razlikama u sitnicama.

Samo je problem u kupovini novog karba cijene su im stvarno prevelike ja nikada toliko ne bih dao. Radije kupite komplet dizni i iglica i sredite vec postojeci karb koji imate. jer npr nov karb kosta koliko i cijela moja frezica :)

e sad...ovi iz srbije vjerovatno znaju gdje to sve ima da se kupi...najveci preprodavac svih tomosovih i ostalih dzidzi midzi djelova je onaj madjar gabor sagemajster tako nekako prezime cudno a i ime vala mogu naci broj telefona njegov narucivao sam kod njega ja par puta djelove...ali je belaj sa dostavom mora u granicama srbije biti ja sam tad ganjo nekog isto tako forumskog prijatelja da mi to naruci pa ja njemu slao novac pa on slao tom liku pa on njemu djelove pa taj lik meni...uf mnogo komplikovano ispalo na kraju ali sta da se radi kad ovdje tih djelova nije bilo ni za lijeka...a motor mora da se vozi jelde :)


E sad ima i onaj shopmotobike oni su nesto malo skuplji od gabora ali isto takodje imaju jako puno stvari za karbove tomose imtove i ostala cuda
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Stoji u ovom položaju:
st762.jpg

Al to je preveliki karb za tomos umo 6...:(think):
 

sickohn

Član
Tu od
2 Ruj 2013
Poruka
40
# Akokaputus
Da li se kod vas u Srbiji može naći krburator Bing 8A155S 204, Koristi se kod motokopačica Tomos (motor umo 06) 60 cm 3, 5800 o/min, i na motokopačici Mio 350.
# Hodor
Da li taj krburator od IMt 502 kad je montiran stoji kao na slici ili drugačije?

ima ovo za 506.3990 dinara, to mu dođe nešto oko 35 eura, ako se ne varam
http://www.kupujemprodajem.com/Karburator-BING-za-frezu-IMT-506-6038815-oglas.htm?filter_id=33312855
verovatno može da se nadje,polovan, ako se naleti na oglasima.
inače ja sam na ovaj 502 budžio karburator sa neke male ferari freze i radio je , i danas radi ekstra.samo se kroz stari karburator kod tokara brobuši rupa, pod pritiskom se ugura cev na koju se nakači karburator.
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Umo06 masina moze bez problema da radi na 12 13mm karbu...npr vodene pumpe sa umo06 agregatom tako rade. takodje moze da radi bez problema i sa 14 15mm karbom npr tomosova frezica sa umo06 agregatom radi tako.
moze i da radi sa bingom 18 bez problema. doduse nijedan tomosov umo06 agregat nije fabricki izlazio sa tim karbom ali sam ja licno montirao pomenuti karb na taj agregat. malo ga je teze ustelati jer su kanali na umo06 mali, ali kad se ustela motor puca od snage.

Tako da...da moguce je :)
 
Na vrh