• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 504

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Zdravo, imam problem sa frezom, čim se ugrije, u radu ode u turažu i ugasi se???? odmah ju upalim napravim 15-20m i opet ode u turazu i ugasi se. Sada sam ju vec skuzio i cim krene u turazu stisnem kuplung i smanjim gas i lagano pustam kuplung 2-3 puta dok se ne smiri i onda opet tako odradim 15m i opet isto.

Svječica je nova 2-3 sata rada obavila, fergazer očišćen,niš nije zaštopano.
Kaj to može biti, dali samo treba dobro naštelati fergazer ili je nešto otišlo?

Prošle godine mi je neko smeće ušlo i zaštopalo fergazer i kad sam to posložio nazat pocelo je zezati, pa imam osjecaj da ga samo treba dobro naštelati

Freza je očuvana,deda je pazio ko oko u glavi, ali sada me eto pocela malo zezati mojom greškom jer sam neznanjem raštelo fergazer, barem ja tako mislim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zdravo, imam problem sa frezom, čim se ugrije, u radu ode u turažu i ugasi se???? odmah ju upalim napravim 15-20m i opet ode u turazu i ugasi se. Sada sam ju vec skuzio i cim krene u turazu stisnem kuplung i smanjim gas i lagano pustam kuplung 2-3 puta dok se ne smiri i onda opet tako odradim 15m i opet isto.

Svječica je nova 2-3 sata rada obavila, fergazer očišćen,niš nije zaštopano.
Kaj to može biti, dali samo treba dobro naštelati fergazer ili je nešto otišlo?

Prošle godine mi je neko smeće ušlo i zaštopalo fergazer i kad sam to posložio nazat pocelo je zezati, pa imam osjecaj da ga samo treba dobro naštelati

Freza je očuvana,deda je pazio ko oko u glavi, ali sada me eto pocela malo zezati mojom greškom jer sam neznanjem raštelo fergazer, barem ja tako mislim.

Ak ti se sama od sebe zaletava to znaci da joj se gubi gorivo znaci fergazer se ne puni dovoljno brzo nekaj je zastopano.prvo pogle sito u rezervaru i skini casicu na fergazeru i ispusi i pogle jel plovak ide glatko dole gore.
Obavezno novu mjesavinu stavi i pogle filter zraka i nemoj pretjerat s kolicinom ulja u njemu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zdravo, imam problem sa frezom, čim se ugrije, u radu ode u turažu i ugasi se???? odmah ju upalim napravim 15-20m i opet ode u turazu i ugasi se. Sada sam ju vec skuzio i cim krene u turazu stisnem kuplung i smanjim gas i lagano pustam kuplung 2-3 puta dok se ne smiri i onda opet tako odradim 15m i opet isto.

Svječica je nova 2-3 sata rada obavila, fergazer očišćen,niš nije zaštopano.
Kaj to može biti, dali samo treba dobro naštelati fergazer ili je nešto otišlo?

Prošle godine mi je neko smeće ušlo i zaštopalo fergazer i kad sam to posložio nazat pocelo je zezati, pa imam osjecaj da ga samo treba dobro naštelati

Freza je očuvana,deda je pazio ko oko u glavi, ali sada me eto pocela malo zezati mojom greškom jer sam neznanjem raštelo fergazer, barem ja tako mislim.

Več smo negdje na postu razglabali oko toga .... Nemrem se sjetiti gdje točno, ali tu je kod Motokultivatora ! Mislim čak da je 506 bil u igri !? Ja imam IMT LS i isto mi se dogodilo prije puno godina tak da se ne sječam točno što je bilo, al znam da sam muku mučil oko frgića i plovka ..... tu negdje je problem, al prošaraj malo tu po špostovima i našel buš rješenje !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad se nemrem sjetit moral bi ici pogledat jel taj fergazer opce ima stelanje smjese goriva i zraka,ak nekak mi se cini da nema tak da probaj kak sam ti rekel.
Ja sam neki dan zatvoril gorivo i cekal da crkne a kad tam kad je skoro sve potrosil kaj mu je ostalo otisel je u iber turu,zaletel se.
Tak da je nekaj s dovodom goriva u fergazer.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
To je bingov frgazer gore nema stelanja goriva i zraka ima diznu ocisti dobro frgazer!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je bingov frgazer gore nema stelanja goriva i zraka ima diznu ocisti dobro frgazer!!

Ak ga je ocistil kak veli onda bi mogel biti rezervar pun smeca i zastopana mrezica ili zastekan plovak.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Najbolje krenut redom i sve ocistit i pazit dobro kod slaganja frgazer da nebi di vuko zrak!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ocisti rezervoar prvo i slavinicu za gorivo za pocetak da si siguran da ima dotok goriva . iglicu i plovak skini i produvaj kanal kojim dolazi gorivo u karburator.onda nasteluj nivo u karburatoru na plovku jer od sve prilike je mali nivo cim se tako desava. ili je neko zapusenje u dovodu ili premali nivo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje u vezi ulja u getribi i u reduktoru,koje ulje ide i jel netko zna do kud se naljeva ili koliko?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Čini mi se da 504 ima isti motor kao i 506. Što se tiče opisanog problema (iberturaža). Što se tiče takvih i sličnih problema i u drugim temama većina forumaša se okomi na krburator (kao i u ovoj temi i to traje 5- 6 mjeseci) Najčešći problem kod tih motora što ide u iberturažu je: Gumice koje dođu u šalici kvačila ispod vijka koji drži šalicu kvačila na radilici, gumica koja dođe ispod poklopca poluge kvačila, i na kraju semerinzi na radilici. Gumica ispod kvačila dotraje i propušta ulje i zrak pa onda i semerinzi (vuče falši zrak) pa sama si dodaje gas! Mogu biti i manžetne (prije i poslije krb. oštećene) ali to se lako vidi. Trebalo bi promijeniti semeringe i gumice na radilici, i kad je motor otvoren provjere se faše, ležajevi (ako je potrebno mijenjati). Ulje u mjenjač ide (upol 80) ili hipenol 80 do donjeg crvenog šarafa inbus. itd............:(nerd):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ček malo, jel nije kod 504 sa strane kvačila prostor pod uljem....:icon_question:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne taj prostor bi trebal biti suh al mnogima je zamašten hipenolom.
@hodor jesi siguran da imt504 Ima150ccm,negdje sam davno čital njene specifikacije i ostalo mi je 180ccm.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Kod 506 je kvačilo i mjenjač u istom kućištu sa uljem, to sigurno, a kod 504 čini mi se da je isto tako (ako griješim ispravite me). Po nekoj mojom proizvoljnom procijeni 175 cm3 :icon_question:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znači da onda tu nemože falširati. Može eventualno vuč ulje iz getribe u motor.
Radi se o motorima NSU typ 64(54x54mm) i o NSU typ 66(56x58)
Oficir znači ti nemaš ulja u getribi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam jer mi curi na semeringu ispod prema reduktoru i sad kad je posao gotov promjenit ču ga i nalijat ulja u getribu,do sad ssm prije frezanja uljeval malo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Kako to misliš da tu ne može falširati (nego gdje može falširati). Za tebe ako vuče ulje iz mjenjača, to nije falširanje (nego za tebe je foliranje).Tu može vući ulje i zrak. U kućištu mjenjača ima cca 15 - 20 % ulja a ostatak je (što) aria!!!!!!!:(think):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
iskustvo mi govori da kod motora koji imaju kvačilo u ulju, em semering dugo traje, em povlači ulje. Ne velim da zrak ne može, ali vjeruj mi puuuno teže tu falšira jer i samo ulje "brtvi" i svojom viskozošću onemogučuje prolaz.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Prethodni post je kontraindikativan sam sebi. Tebi tvoje iskustvo govori "i jedno" "i drugo" (nešto od toga bi moglo možda biti točno) Tebi tvoje iskustvo govori da ulje brtvi (super.... onda ne bi trebalo O ring, a izgleda niti semering). O ring gumica ispod vijka koji drži šalicu kvačila na radilici sa vremenom oslabi (ne dihta dovoljno) i onda je na redu semering (kad se motor zagrije) onda počne falširati. Ako si kad rastavljao dvotaktni motor koji ima direktno na radilicu spojen reduktor (u kojem je ulje) onda bi vjerojatno znao da je semering na radilici prema reduktoru je okrenut suprotno. To znači da brtvi da ulje ne ulazi u kompresijski prostor. Na 506 su obadva semeringa okrenuta prema komp. prostoru. Moje mi iskustvo govori da tvoje iskustvo nema iskustva !!!!: Smajlić (think)--misli !! (think):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Motikultivator IMT 504

Neznam dali negdje postoji ova tema,nisam ju mogao naci pa ako postoji premjestite ovo.
Ovo je moja u vinogradu,ima dvotaktni motor od 6ks,ima dosta godina i bit ce popravaka na njoj kroz mjesec dva,lamele,semerinzi,auspuh...
[YT]http://m.youtube.com/watch?v=QkS4Tapwzas[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh