• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 504

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja si poliram sam sa dvije vrste finog vodobrusnog papira,najcesce poliram kad dugo stoje i uhvate vlagu i hrdu,da mi ne pojede odma rubove karika.
Davno sam nosil kod tokara i na stroju ga spolira,sa nastavkom koji ima trake smirgla,a zadnji prolaz pasta i trake neke tkanine,tak mi je poliral i ispusni i usisni kanal samo sa manjim nastavkom.
Na ruke isto ispadne dobro samo traje bar pola sata i ruke bole.
jel si ti kad čul za strojnu obradu honanje?
Ako nisi uguglaj .

..
Ako si uguglal možeš dalje nastaviti čitati ovaj post , ako nisi vrati se na početak posta .

Kad bi cilidri bili tj trebali biti polirani ne bi se honali , bi se brusili ..polirali ..pa super finiš .
Cilindar ne smije biti gladak, brušen , poliran .
Pitanje ze tebe glasi , zašto ne smije biti poliran odnosno zašto se cilindri honaju ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Smije biti poliran (zakaj ne??) samo takav nebi smjel u eksploataciju jer ,,,,,,,,,,,,,:fiery:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Našao sam kompletan drugi motor koji je u dobrom stanju i presložio ga na novo. Promijenjeni svi ležajevi, semerinzi, gumice, nove karike, igličasti, platine, kondezator i drugo.:icon_e_smile:

GDLBt29.jpg


IevSanZ.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Evo konačno sve složeno i stavljeno u funkciju. Promijenjeni i semerinzi na osovini freze, podmaženo i stavljena nova ulja. Može krenut u salatu !:icon_super:

Sr8RON2.jpg


CDyWJut.jpg


KRrS6lE.jpg
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Meni nije jasno kako vi orginal cilindar aluminijski mislite razbusit na vecu mjeru? Ti cilindri su aluminijski i iznutra je navucen nikasil, sam aluminij bi se jako brzo poderao. Nije mi bas jasno kako bi vi to mislili otokarit i honat na vecu specijalu? Imao sam IMT 504 1989god. i imao je orginal cilindar Gilardoni. Neznam jel na svima taj ali mislim da je na svim 504/506 aluminijski sa nikasilom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
To je bila prvobitna ideja, da se honuje. Pa sam se raspitivao o klipu za prvu specijalu, i nisam ga našao. Našao sam drugi cilindar i to složio. Moja je predpostavka da se taj cilindar ne može honovat (pošto sam kod više trgovaca tražio klip za I sp. i nema ga) ? E sad od kojeg materijala je stublina, ja to ne znam, i isto tako ne znam da li ima dovoljno mesa za honovat ? :icon_razz:
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Aluminijski cilindar se ne moze honat kao obicni zato sto je mekan i jako brzo bi se potrosio. Aluminijski cilindri se specijalnim procesom iznutra presvlace nikasilom. Teoretski bi se i to dalo nanovo napraviti ali to kod nas niko ne radi. Ja znam da radi firma u ceskoj i za cilindar Fi 48 je cca 200€. Zato i nisi uspio naci veci klip. Moguce da bi se dala i piksa ubaciti ali i to bi kostalo... Najbolja opcija drugi cilindar i bok. Navodno su ih za IMT radili Motins i Gilardoni. Mozda kasnije i netko drugi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Nikasil se može ponovo navuči i obraditi ali nije baš jeftin postupak.
Ima još jedna mogučnost tvrdog kromiranja, ali ... za sebe to nebi preporučil.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568

Dušu dala za međurednu obradu,ja sam čak razmišljao da si je kupim al kad sam vidio koju cijenu drže po oglasima odustao sam .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad smo ju dopeljali naravno staru i dosta korištenu doma mislio sam kaj bu to usko i malo čudo napravilo,a kad sam počel radit s njom preporod,lagana,jeftino održavanje a melje ko luda,kompletni vrt,vinograd i krumpir mi ona sfreza više puta godišnje,a okretna.
Mislim da stvarno vrijedi a djelova ima za nju.
Mane su joj jedino kaj je malo bučnija i voli popit mješavine malo više.
Prednosti,jako okretna lagana,i jednostavna frezica za vrt i vinograd...
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
I ja sam ga imao 1989 godina. Po meni ok za ono sto je namjenjen ali nezgrapan do bola. Prodao ga nekom slovencu za 500€ i vidio na njihovom oglasniku da ga je prodaVao za 1000€. Navodno jako trazena roba Kod njih.









Strasan stroj :D
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Imam istu takvu frezu doma ,ali imam problem.
Kad ju pokrenem ako uspijem ,nakon nekog vremena stane raditi ili ako ju spustim u zemlju odma krepa,a svijećicu stalno zalijeva tak da sad neznam di je problem
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Probaj najprije kontrolirati platine (zazor), kontrolirati paljenje, očistiti krburator, provjeriti da ne vuče falši zrak na koljenastom manikotu i na usisnoj grani, pa onda vidjeti da li ima kakvih promjena u radu.:^):
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Da i moja je dugo stajala pa je imala takve probleme. Onda sam ja nju lijepo oprao i krenuo redom. Oprao rezervar i pipicu goriva, karburator skinuo detaljno ocistio i oprao, skinuo glavu i cilindar te oprao rebra od nakupljenog smeca, klip skinuo i ocistio utor za karike. Bilo je cudnog lupkanja za sto sam utvrdio da nije auspuh dovoljno stegnut za cilindar, te magnet je jako slabo bio stegnut na radilicu. Ujedno sam promijenio i ulje u masini i uljnom filteru zraka. Upalila je ko mina i radila super i ostavim ju da radi i pocne odjednom dimit... i nista raskopaj sve, otisla gumica sto dodje do getribe i tu je vukla ulje u karter. Kupio komplet brtvi za bagatelu i slozio. Moja je bila odrzavana kod kojekakvih "majstora" i to je i bio razlog sto je bila poluispravna. Ali da se rijesit sve.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Moju je složio jedan majstor za nekakvih 200kn, vukla je nekakav zrak na nekoj brtvi i išla u turažu. Ja sam kasnije samo na fino poštelo karburator i to je to.

A sad pitanje dali tko ima za prodati nastavke za IMT 504, konkretno me zanimaju oni naj uži nastavci 16-25cm širine + noževi za njih?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mario ja to čudo u mojoj okolini još nisam video i ne vjerujem da bum.Zato ne pričaj da je to kod nas traženi model.Pa valjda znamo i za koji bolji kultivator a ne za tog kojeg treba molit da upali ak upali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abart nemreš znat koliko ih ima kod vas jer to nije freza za voulžnju prikolice i ljudi ju voze u gajbama i li ju drže u blizini vrta ili vinograda.

A za paljenje nje neki problem jer većina pali ako su imalo ispravne
ja sa svojom sa paljenjem nisam nikad imal problema,ni na vruće ni na hladno,a nema čok.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
A slusaj tako je meni rekao tvoj susjed slovenac. Ja neznam jel je tako ili nije. Cinjenica je da je covjek dosao od nekud iza Ljubljane po njega i nije se cjenkao ni nista. Taj stroj ako je dobro odrzavan moze radit i za 50 godina. Druga je stvar sto to ljudi ne odrzavaju ili odrzavaju kod kojekakvih "majstora" pa su strojevi kakti losi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Najbolji je ispravan motokultivator, bez obzira koje marke bio !:icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh