• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT-533 - broj okretaja

L

linkres

Guest
Poštovani, imam problem, vozim gore navedeni traktor na određenom broju okretaja, i onda odjednom pkretaji sami od sebe padnu za oko 500.
Npr. vozim na 1800 pa padnu na 1300, pa opet na 1800 i tak stalno.U čemu bi mogao biti problem?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
jel se to osjeti i u radu motora ili se vidi samo na obrtomjeru?
 
L

linkres

Guest
jel se to osjeti i u radu motora ili se vidi samo na obrtomjeru?

da osjeti se, naravno, kao da ja ručicom oduzimam ili dajem gas :evil:
i baš sam mislio još nekaj ovih dana pokositi pa se bojim da bu to zajebavalo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
vjerojatno je problem u bosch pumpi, slično je meni bilo na Universalu isto je znao izgubit odjednom gas i onda ga sam doda. Uglavnom mjenjao sam glavu na pumpi i to tek nakon 37 god. rada.
 
L

linkres

Guest
vjerojatno je problem u bosch pumpi, slično je meni bilo na Universalu isto je znao izgubit odjednom gas i onda ga sam doda. Uglavnom mjenjao sam glavu na pumpi i to tek nakon 37 god. rada.

joj,joj nadam se da neće biti veliki izdatak
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
a nemaš baš neki izbor, nađi nekog mehaničara da ti to pogleda. Pogledaj kakvi su ti filteri od goriva, da možda oni ne zezaju
 
L

linkres

Guest
a nemaš baš neki izbor, nađi nekog mehaničara da ti to pogleda. Pogledaj kakvi su ti filteri od goriva, da možda oni ne zezaju

Da kužim, tak ću i napraviti, filteri su svi novi, nazvat ću tipa koje inače servisirao taj traktor kod starog vlasnika
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom je problem membrana bosh-pumpe.Ili je poluga gasa proglodala cijev za vakum.
 
L

linkres

Guest
Uglavnom je problem membrana bosh-pumpe.Ili je poluga gasa proglodala cijev za vakum.

hvala na informaciji, sutra dolazi majstor pa ćemo vidjeti :)
pozz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je li linijska pumpa ili rotaciona ako je rotaciona onda je do pumpe ako je linijska ona kojoj otvaras vazduh a ne gorivo onda je do membrane koja propusta zrak koja ga kontrolise
Kad je 533 imal rotacionu pumpu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Kadje 533 imal rotacionu pumpu?

ma jok, običnu pumpu u koju doljevaš ulje :-D membrana kad vrisne , onda ima pojačan gas, onda se on sve više i više pojačava i nakon par sati više nemožeš s njim radiit... bilo je to meni prije 2 godine, taman vrisnula u berbi..... ajoj, kak mali ide sa 3 tone kuruze u mlazovki.....heheehe... a ne bi ga natočio, kolko popije. membrana je nekih 50-ak kn, sam šta više imaš zajebancije dok ju promjeniš..
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
dal je pila ili nije ne znam zapitaj se ti al ja imam i jednog starog 533 i njemu se otvara vazduh pa tek onda neke izvedbe membrana radi na pumpi i tako
 
L

linkres

Guest
evo ferđo radi odlično, zamijenjena mambrana na boš pumpi,
 
L

linkres

Guest
Za četri šarafiča odšarafiti, jedan lajtung odpojiti i jednu rascjepku zvadit :scratch
a čuj došao je jedan dan da vidi kaj je, raskopal i vedel da je membrana, natrag je složil.
onda sam ja kupil membranu pa je za par dana opet došel, sve složil, i onda je još "špur narihtal" i još smo si popili malo ,hehe i to je to
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
a čuj došao je jedan dan da vidi kaj je, raskopal i vedel da je membrana, natrag je složil.
onda sam ja kupil membranu pa je za par dana opet došel, sve složil, i onda je još "špur narihtal" i još smo si popili malo ,hehe i to je to
To se inače da ispitati bez rastavljanja, ali bitno da si ti zadovoljan ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh