• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 4x4

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pa ja mislim da je normalno da rucica mjenjaca ide pola cm gore dolje, tako je i kod mene godinama i nemam problema nikakvih s mjenjacem.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Taj luft je normalan,i uvjek treba pazit da ne dignes mjenjač kad šaltaš...A kaj se tiče ključa 27 i šrafcigera,to ti je ko prva pomoć u autu,mora bit :icon_rofl:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam sta ce vam kljuc i srafciger. [emoji1] Kad meni mjenjac zasteka, samo izbijem onaj stift koji je ispod one zastitne gume pri dnu rucke mjenjaca, dignem rucku mjenjaca i vratim ga u brzinu u kojoj je ostal. Vratim stift i vozim dalje. 3minute posla. [emoji11] [emoji2]

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To se dešava kad se ne pazi kako se šalta i kad se cuka s mjenjacem bezveze. Lakše je otvoriti poklopac i gurnuti zupcanik.. To ide lagano
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ključ 27 nepotreban, dovoljno ga je stisnuti lagano prstima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Slažem se sa Pjerom.
Najbolje je taj čep niti ne imati. Rupu pokriti sa šarafcigerom :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako čep nije stegnut u ulje lako dospije prljavština ili voda.
Ja sam mišljenja da je kroz čep lakše nego štifte vaditi.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ak se ne cuka s menjacem to se skoro nikad niti ne događa. Bolje je ne pomešat brzine i to je to
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Meni obično ostane u drugoj brzini,tak da mi je najlakše skinut čep i pogurat vilicu,nit minuta posla. A ovo sa izbijanjem štifta i dizanjem ručke mjenjača još nisam probal.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Meni večinom ostaje kad šaltam iz rikverca u 2.
Probal sam to sa štiftom i nikak da skužim na koju foru to ide,dignem mjenjac u zrak i ne sjeda u brzinu u kojoj je ostal :confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Treba navariti kuglicu s donje strane (koji ide u vilice) u širinu, pa nebu mogla ispasti iz vilice.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja sam napravil oko 5000 sati sa svoja dva 539 u mojih 10 god rada s njima i nikad ni jedan nije zacvikal u brzini..
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Moguce ali to nije samo do vozaca vec i traktora. Jer i ja na mom u 10+++ godina nisam pomijesao brzine mozda dva puta. A jednom sam na susjedovom odmah pomijesao u roku 1 sata.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
kod mene je bio slučaj da sam brzo želio promjeniti brzinu iz druge u rikvec, puno prebrzo
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Meni i starom zablokirao u rikvercu dok smo orali ( okretali se u tom trenutku), a pošto je bilo 10 sati navečer, mrak, ne vidiš ništa, bila je obaveza vozit u rikverc kući..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nemojte voziti sa izmješanim brzinama, moglo bi ne planiranog loma biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ima tvornički ali to su ove zadnje linije..... Ja si to doma nebi poželel imati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh