• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije bitno koliko je dijagram star, već ono što on prikazuje......


IvanKC, ajd poslikaj onaj traktor od susjeda što si obečao, kada stigneš, da vidim kako izgleda......i možeš na PP podatke o cijeni......
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Iz kojeg je doba ova slika. Po mojoj procejni najmanje 40 godina. Od prilike toliko se ne koriste jedinice kao sto su Kp ili Atm.

Na primjer sjetva 4-rednom sijacicom. Sa kojim traktorom se to moze najlakse raditi.

Nije to nista staro. Atm je tu s razlogom, a nitko ti nije kriv kaj to ne razumijes. Btw, kojim dimenzijama kupujes gume?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na primjer sjetva 4-rednom sijacicom. Sa kojim traktorom se to moze najlakse raditi.

Gle, mi posijemo blizu 100kj kukuruza godišnje, od tog 40-50 kj svojeg i bližoj rodbini, ostalo usluge, e pa sad, teška talijanska sijačica s kutijama za gnoj i mikrogranule i dok ju napuniš 539 ju podigne, ali nemože krenuti s mjesta, pogotovo ako je malo brdovit kraj i pjeskovito, i traktor 65 ks se muči.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ferguson sa olt psk 4 reda, bez kutija za gnojivo, znači najstandardnija sijačica mu je taman, čak bi bilo ok i staviti 20tak kg naprijed, a još ako je malo lošija pumpa hidraulika, dobro se čuje......moja pumpa nelupa pod sijačicom, i ima kabinu.....a oni bez kabine u mom kraju stavljaju utege naprijed
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nije tema, ali jedan moj kolega i rodak je ove godine posijao preko 100 kj kukuruza sa olt psk 4, na koju su ove godine ugradili original kutije za gnojivo, i sa imt 539.. Napred je stavio 50 kg utega i islo je to..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Stave se samo original utezi na prednje kotace i to je to. Ide sa sijacicom kak hoceš
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije tema, ali jedan moj kolega i rodak je ove godine posijao preko 100 kj kukuruza sa olt psk 4, na koju su ove godine ugradili original kutije za gnojivo, i sa imt 539.. Napred je stavio 50 kg utega i islo je to..

Al zaboravil si napomenuti da je 80% toga posijal IMT 533 s FIAT motorm, slabo je bila zakapčena za 539, ovaj je veliku večinu odradil, ako ne i sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Znam gdje ima u RH, kak buš ti to prefural dole tvoj problem
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Al zaboravil si napomenuti da je 80% toga posijal IMT 533 s FIAT motorm, slabo je bila zakapčena za 539, ovaj je veliku večinu odradil, ako ne i sve.

Ja velim za ovu godinu, od kad je 539 dobil generalku..
Ove godine je 539 svu kukuruzu posijal (100+ jutara) i na njega su slagali nosac za utege jer bez njih nebi islo, kad je od ove godine sijacica dobila kutije za gnojivo..
A do ove godine je sijal 533 fiat kad 539 neje stel iti.. Mislim da ove godine 533 neje ni videl sijacicu..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Moj tetak radi sa 539 i ovom sijačicom i može nositi pune kutije za gnojivo sa još naslaganim dodatnim vrečama gnojiva i sjemena u transportu, a u polju ide ko pjesma.

IMG_20140504_172226_zps9cb35dc4.jpg
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moji imaju ovakvu pneumatsku i nosi ju 533 .



Vecinom ju je nosil 558 ali po potrebi i 533. Stave se originalni utezi u prednje kotace, 4 x 22kg i ide s njom kam god hoceš.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel ta pneumatska na prodaju????

to su dograđivane kutije za gnojivo?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije to ta ista sijacica, to je ista takva. Sliku sam samo stavil ko primjer.

Isto tako se ljudi cude kad im velim da 533 ide s ovakvom kosom ko metak.



Mi smo s takvom Fahr 165 na 533 kosili 6 ili 7 godina dok se nije raspala. Jedino mu poskakuje prednji kraj prilikom transporta jer je lagan ali tera ju najnormalnije.Dok smo ju recimo probali prikopciti za Ursusa 355, on ju nosi puno lakše jer je teži ali ju nemre terat, davi se, nema snage.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma ja govorim ljudima da tu pri meni gde je ravnica da 533/539 more terat rotokosu 165 cm bez problema, a oni meni ne vjeruju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh