• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sada imam nekakvih dvojbi......neznam što bi bilo pametnije, da svoj stari 533 sa kabinom, radim generalku i sve sređujem kako treba, ili da ga prodam i još toliko da dodam na njega i za nekih 30 000kn kupim neki solidan 539, sa kompresorom i kabinom.......??
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
ja sam za 539,kazu mala razlika u snazi ali se osjeti kad treba povuci. jos ako taj tvoj nema dvostepeno kvacilo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima dvostepeno i šperu......hidraulika radi odlično, ima stari tip kabine sa svim staklima, ja bi htio novu, kao što ima 539, dođe oko 5000kn.....plus generalka motora, gume su još dobre......i jučer mi se volan počeo nešto teže motati, a prije je išlo skoro jednim prstom......pa bi i to trebalo rješiti......što je oko 800-1000kn, pa generalka, strojna obrada i djelovi, mislim da bi mogao proći za oko 6000kn, i dolazim do cifre od preko 12000kn......
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Teoretski bi bilo onda bolje uzeti 539 ali je pitanje kaj buš kupil. Možda groblje vece nek imaš. Ja bi možda išel na ovu varijantu s 539 s time da bi ja gledal da za njega ne dam više od 22 000- 25 000 kuna.Jer ako covjek traži 30 000 dal bu ga ak mu izvadiš 25 000. Onda bi to bilo isplativo a još ti ostane i za generalku do 30 000.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
uz ono što je puknuti nabrojio je i kompresor za kočenje prikolice ... mada ako prodaš 533 najbolje kupit kartu za bijeli svijet ako si već kaki fakultet završio ...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Eh Ceki Ceki,slabo oni priznaju ove nas balkanske fakultete. Mada mogu reci da vise nekog opsteg znanja ima nas prosjecan student nego njihov nadprosjecan. Ali tako nam je kako nam je.
Ivanz da si blize da ti ja prodam svoj 539.....makinja radi bez greske.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
toga se i bojim, da uzmem 539, neće biti ispod 3000 sati, a 533 bi bio ko novi, jer bi bilo sve odrađeno i nova kabina, sve ofarbano, itd itd......razlika u snazi i nije nešto da se spominje.......jedino bi volio imati kompresor, da mogu spojiti na prikolicu, jer sam vidio kako koči koči fergo sa prikolicom......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, prodaj tog poderanog 533, ionako imaš dva ista, a moj ti je savjet, nađi nekog 540 s FIAT motorom i onda imaš "veči i jači" traktor i od 533 i od 539 i da vidiš stroja za oranje i sjetvospremač. Mali potrošač, a djelova ima i nisu ništa skuplji od imtovih.

Ovaj ima malo čudnu kabinu, ali na oko prolazi, uredan je.
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-540-fiatov-motor-1977-godina-oglas-12301944

Ovaj je izrauban, ali ako je sve zdravo, nigde nije pucan i varen i motor još uvjek pali na ključ ja bi ga bez dileme uzeo i komplet dotjerao i da vidiš pravog traktora.
Za toliko prodaš taj svoj 533 i kupiš ovaj 540 i onda njega sredi ako več misliš potrošiti novce u 533, radije u ovog.
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-540-oglas-12372345

Ili ovaj...
http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-imt-540-fiatovim-motorom-oglas-12691035
Treba ih pogledati pa ocjeniti koji je mehanički u boljem stanju (motor, mjenjač, hidraulik)

Evo ti prilika, mjenjaj za 533!

http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-traktor-imt-540-oglas-12675671
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ivanz, ako hoces dobar 539, imaju ga moje prve susjede za prodati.. Garantiram za ispravnost traktora kad sam radio s njim, a ima i sigurnih 1500 rs.. Oni su ga kupili sa nekih 1000 rs i kod njih je za cca 15 god napravio tih 500 rs..
Radili su 2 rali zemlje i otisli po par metara drva u sumu svake godine, a zadnjih 10 god stoji u garazi i ja ga svako malo upalim kaj se razradi..
Na traktoru bi trebalo jedino postelati drugi stepen kvacila i zamjeniti semering sajle obrtomjera, drugo je sve ispravno..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ima i moj susjed dvoje na prodaju,nisu izraubani,skoro nikad na ful gasu,jedan je sređen od nule lani al mu treba drugi stepen isto sredit
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I kad Imt zaradi nesto bolje proda se Imt i prica kak nista nije valjo i samo trosak bio tak uvijek obicno biva:):)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Za dve leta bu on za suknjama blejal, a ne za železjem .....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Je, ali bude trebalo i te sa suknjama s necim financirati, a tu bi mu to zelezo moglo biti od pomoci.. :(nod):
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ja nigdar nebum vređal IMT jer je on za mene svetinja!

Ford ako bude za prodaju, bude za 4 - 5 godina, a ja se več sljedeče godina bacam u poljoprivredu sa frendom da zaradim za IMT.
 

Najnoviji postovi

Na vrh