• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
U pravu si Mali, termostat bi trebal otvarati na 90-tak stupnjeva i vjerujem da ako je sve ispravno je stvarna temperatura vode u sistemu tih 90-tak.

Ima termostat gumicu pa ju niko ne ugradi, i rupice znamo bušiti radi lakšeg odzračivanja malo, vura laže.... malo po malo...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja bih nadodao samo da cista voda vrije na 100 stupnjeva,
ali ako je antifriz, onda vrije tek na 120 mislim...

moj motor je V2 od 1000ccm, i u ljeti se ugrije u gradu
do 107 stupnjeva, ventilatori hlade do 96,
pa opet ispocetka.... nista ne kuha... i to mi je mehanicar rekao da je to normalno
jedino se jaja speku... :(rofl):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je na zetoru zeleno polje od 80-105stupnjeva,tak da sumnjam da bi voda izdrzala vece temp od 105 u motoru.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja sad delam generalku na svojem. Stavil bum novi termostat i sve novo pa da vidimo kolika bude temperatura onda. Ne bude preko 80 u normalnom radu sigurno. Pa budem metnul slike i toga da se vidi
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Meni je na zetoru zeleno polje od 80-105stupnjeva,tak da sumnjam da bi voda izdrzala vece temp od 105 u motoru.

Sve zavisi od cepa(na njemu pisu neki podaci:icon_scratch:),a cini mi se da ima vise vrsti cepova sa razlicitim oprugama. Naravno, zavisi i od sustava koji tlak moze podnjeti(crijeva, pumpa). Cital jedan clanak gdje su u automobilski motor umjesto antifriza stavili neku tekucinu(nije ulje) koja ima vreliste negdje oko 160C. Motor je digao temperaturu do nekih 130C. Pri tome su se pojavili nek drugi problemi, ali motor je radio normalno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sad delam generalku na svojem. Stavil bum novi termostat i sve novo pa da vidimo kolika bude temperatura onda. Ne bude preko 80 u normalnom radu sigurno. Pa budem metnul slike i toga da se vidi

Ti bus del sve novo u to ne sumnjam,ali nebus del tvornicki orginal cep,termostat i vuricu pa onda postoji mogucnost da nebu pokazivalo ko po tvornickim podacima.
Kad ga dobro zgrijes deni zivin termometar i zmeri temp. u kileru i usporedi vuricu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Moze se i tak reci...:icon_rofl:...ta 2 auta zajedno su imala oko 130 godina:(rofl):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT mi puštal na čepu stavil sam Turskog izgleda da je dobar termostat sam stavil nema oznaku čiji je moral sam ga izvaditi zablokiral nakon par sati ni je bil živin nego ekološki (mislim da je gel u njemu) .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zato su im mogla podnjeti toliku temperaturu , škoda je podnjela samo jedno kuhanje , poslje toga karike kaput
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
zato su im mogla podnjeti toliku temperaturu , škoda je podnjela samo jedno kuhanje , poslje toga karike kaput
Samo kaj si otišel u Mađarsku 100 marki i svi sklopovi i dihtunzi (možda obrada glave i ventili) i tjeraj dalje .:icon_jook:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vidi ivanza sto iskopelja dijagram za trojnu tacku vode.....bilo cesto pitanje na ispitima iz fizikalne hemije


:icon_pidu::(giggle):


dobro primječuješ, ja sam to slušao u termodinamici, i nauci o toplini, toplinskim strojevima......


a zanimljivo je vidjeti raspravu o temperaturi na 5-6 stranica......zna se kolika temp mora biti i to je to

ja godinama radim bez termometra, stavim ruku na cijev i filter ulja i znam kakva je temperatura......po zimi do njive stavim naprijed novine, da dođe na radnu temp, i skinem ih kada počnem raditi i to je to, al prvo rukom provjerum da li je došao na radnu temp.......:icon_pidu:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja godinama radim bez termometra, stavim ruku na cijev i filter ulja i znam kakva je temperatura......po zimi do njive stavim naprijed novine, da dođe na radnu temp, i skinem ih kada počnem raditi i to je to, al prvo rukom provjerum da li je došao na radnu temp.......:icon_pidu:
kak ti se da držati mu stalno ruku " među nogama" ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
:icon_pidu::(giggle):


dobro primječuješ, ja sam to slušao u termodinamici, i nauci o toplini, toplinskim strojevima......


a zanimljivo je vidjeti raspravu o temperaturi na 5-6 stranica......zna se kolika temp mora biti i to je to

ja godinama radim bez termometra, stavim ruku na cijev i filter ulja i znam kakva je temperatura......po zimi do njive stavim naprijed novine, da dođe na radnu temp, i skinem ih kada počnem raditi i to je to, al prvo rukom provjerum da li je došao na radnu temp.......:icon_pidu:

Sta si to ti studirao?
Moze se izracunati to povecanje tacke kljucanja kad je permant unutra tzv ebulioskopija. Samo vecina forumasa se nije susretala sa tim stvarima
Ja ga zimi ostavim desetak minuta da odradi u leru i onda goni kako znas i umijes
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Jucer ujutro se malo šodra vozilo po putu do vinograda,a poslje akcija šuma,mali je odvukel prikolicu ko od šale po blatu,samo kaj neam slikano


10704119_302889563232104_1169803354183506894_n.jpg


10644886_302889533232107_5431913871530343565_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh