• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj mi nekako najbolje izgleda, i nije daleko, cijena bi možda i bila realna, ako je dobar, možda 25 000......

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-539-oglas-12558351


ovo bi mi bila želja, al je skup......imao bi odličan stroj, u pola cjene novoga.....a ima 43 ks.......i 4 brzine, kompresor, direktno ubrizgavanje, linijska pumpa......sve po mojim željama......zato bi možda i dao 6000€.....kažu da je bolji od novih IMTa, nema puno sati.......novi bez kabine u novom sadu na sajmu je 9500€

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tafe-42-di-oglas-11144523


ovaj mi nije loš, al je 35ks, i ima tu torpedovu kabinu......a od 42ke je mala razlika u cijeni.....

http://www.njuskalo.hr/traktori/tafe-tigar-35-oglas-12718036
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jos dok kolega napuni 18 god pa bi vozacki pa bi auto pa izlasci neide vise sve po planu al vidit cemo kak ce to on rijesit a kompa kak veli @puknuti zaboravi bolje kreni sam lagano!!
@ivanz zasto ne gledas nesto jace 50-60 ks uzmes nekog fiata i teze poslove s njim obavljas ako se prosiris imas odmah jaci traktor ja imam u planu neki oko 65ks uzimat sljedece god ako bude sve po planu!!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i rulji kabina vise nego traktor,
i kad kosis roto malčerom sva pelud uleti u kabinu pa nece van,
to je posebno dodatna kombinacija kad si alergican na travu...

al kad je hladnije, tak dobro dodje...

mada mislim da cu sad imat kabriolet, alergija me ubija a nema ko drugi kosit,....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I kad Imt zaradi nesto bolje proda se Imt i prica kak nista nije valjo i samo trosak bio tak uvijek obicno biva:):)

Tocno tak kolega. Svi su krenuli od toga i stvorili kaj imaju a onda posle je to groblje i niš ne vredi.

ovaj mi nekako najbolje izgleda, i nije daleko, cijena bi možda i bila realna, ako je dobar, možda 25 000......

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-539-oglas-12558351


ovo bi mi bila želja, al je skup......imao bi odličan stroj, u pola cjene novoga.....a ima 43 ks.......i 4 brzine, kompresor, direktno ubrizgavanje, linijska pumpa......sve po mojim željama......zato bi možda i dao 6000€.....kažu da je bolji od novih IMTa, nema puno sati.......novi bez kabine u novom sadu na sajmu je 9500€

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tafe-42-di-oglas-11144523


ovaj mi nije loš, al je 35ks, i ima tu torpedovu kabinu......a od 42ke je mala razlika u cijeni.....

http://www.njuskalo.hr/traktori/tafe-tigar-35-oglas-12718036

Ovaj prvi dobro izgleda na slikama samo bi trebalo pogledati izbliza uživo, a to se uvjek razlikuje. Ja mu ne bi dal 25 000 nikad jer kakva je to trgovina ako ne spustiš cijenu. Prvo bi mu ponudil 20 000 pa bi onda vidli. Ova dva druga ne znam kaj bi rekel jer nisam baš upucen u to kakvi su.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj sa prve slike 539, takvu seriju ima jedan čovijek kod mene, sve isto, ima preko 6000 sati i nije otvaran, i radi ko i prvog dana, i s njim radi samo sijanje, prskanje, rasipač, kultivacija i te lakše poslove, veći traktor koristi za oranje i sjetvospremač........čovijek jako pazi na strojeve, al sa toliko sati po zimi pali isto kao i po ljetu.....mislim da je serija iz 1986.g.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
jedno pitanje za iskusne mehaničare dali bi se na IMT 533 umjesto lanca na razvođu mogli ubacit zupčanici te, šta je bolje od toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nebi.

Razvod pognjen lancem je tiši ali je sklon kvarovima koji imaju ozbiljne posljedice.
Razvod zupčanicima je skoro neuništiv
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nema šanse, prevelike su razlike.
Totalno drugačije
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod lanca svi lančanici se vrte u jednu stranu, a kod zupčanika kada su u dodiru, svaki u drugu stranu, zato obrtomjeri nisu jednaki, zbog okretanja bregaste......jedan ide u jednu stranu, a drugi u drugu......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, koliko se sječam, on ima onaj među zupčanik za ležajem u sredini koji vrti na prazno.....tako imam i na kombajnu, motor perkins
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nema ležaja, klizni sistem je.
Čak bi se moglo reči da su dva među

533



539

 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
to ti je isto kao i s golfom dvojikom , nije to neki auto ali se može povesti od sela do dučana

IMT 533 ili 539 je dobar traktor kada se pogleda odnos cijene i kvalitete. Dobar je za sjetvu (sijačice do 4 (70 cm razmaka) odnosno 6 redova (50 cm razmak). Dobar je za kultivaciju, osnovnu obradu manjih povrsina do 10 do 15 Ha. Vuču manjih prikolica. Dok nam tla nisu bila sabijena teskim strojevima bio je glavni traktor za oranje. Navedi mi koji je traktor bolji za gore navedene poslove u toj klasi.

Jako jednostavno sirotinja uvijek najviše plaća ali teško ćeš to razumijeti ! Kako ti objašnjavaš da Fiat 500 zbog notalgije na Fičeka sa opremom košta preko 200 tisuča kuna znači ljudska glupost nema cijene :(emo):

Nece biti da sirotinja kupuje 539. Znam dosta velikih proizvodjaca koji u dvoristu ima JD, ali za neke poslove kupi polovnog IMT 539. Taj 539 kod njega radi, nije ga kupio zbog nostalgije. Tko ce bacati novac zbog nostalgije. IMT 539 nije old timer. Ovi traktori se i danas proizvode diljem svijeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dok nema drugi dobar je :icon_weed: Ja neznam puno velikih proizvođaća ali znam dosta srednjih koji nemaju Fergiča a imali su ga mislim na one koji imaju od 4 traktora na više .Sječam se kad su se poćeli (mogli) kupovati u ex yugi drugih ni je bilo a kad su se mogli kupiti drugi kočilo se njihovo kupovanje . Možda ni su oldtajmeri Englezar se pojavil oko 1936 , 533 se mogel kupiti 1965 bil je sličan Englezaru a i danas ni je puno napredoval odavno ga vrijeme prošlo .
 
Posljednje uređivanje:

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
skrečete s teme.....treba malo prelistati termodinamiku, al evo jedan razumljiv dijagram faza vode......


Iz kojeg je doba ova slika. Po mojoj procejni najmanje 40 godina. Od prilike toliko se ne koriste jedinice kao sto su Kp ili Atm.

Na primjer sjetva 4-rednom sijacicom. Sa kojim traktorom se to moze najlakse raditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh