• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Trebam malu pomoć. Koliku težinu može dići imt 539 na zadnjim polugama a da ga ne počne vagati, tj. da mu se ne počne dizati prvi kraj. (npr. kad bi dizao malčer, kolika bi mogao biti max. težak ? )
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
Kada bi ugradio ovu kocku, kako bi se onda radilo npr. sa beračem, dali bi onda upravljao sa hederom na beraču sa onom kuglicom kao što inače se upravlja iza sa polugama? ako neko može pojasniti. Dali to onda funkcionira kao kada dižem iza hidraulik do željene visine pa se zaustavim i tu stoji ili ipak bi drugačije funkcionirao heder na beraču?
Ja imam takvu kocku na 539 i radim s vanjskim cilindrom na prednjoj hidraulici,ona je za to super jer zadnje poluge mogu ostat u kojem položaju želiš,ali kako je moja klipnjača na cilindru fi 40 mm,tako je jako teško odredit visinu jer stalno pomalo ili diže ili pada,moje mišljenje je zbog tog da je mali promjer i da je razvodnik malo neprecizan,sad ako netko zna objasnit slobodno :)
a tako mislim da će i tebi onda kljun padat i dizat se polako,to bi moglo tako ali kad naštimaš kljunove onu ručicu na kocki prebaciš na zadnje poluge i onda bi mirovao kljun i ja sam tu kocku platio 650 kn u Karlovcu :(whew):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Trebam malu pomoć. Koliku težinu može dići imt 539 na zadnjim polugama a da ga ne počne vagati, tj. da mu se ne počne dizati prvi kraj. (npr. kad bi dizao malčer, kolika bi mogao biti max. težak ? )
800kg na krajevima poluga nije isto kao i 800kg tereta. Masa priključka jako ovisi o udaljenosti njegovog centra mase. Laički rečeno, zavisno koliko je priključak daleko iza krajeva poluga. Rekel bi da je to negdje do 300kg mase.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa jesi kačio kad npr. tanjurače za njega?
tu je negdje težina, s obzirom da su tanjurače još više nazad nego malčer, može ga nosit bez problema..
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma i ak ne ide, metneš kakav komad pločevine naprijed i vozi... nije njemu problem dići tu kilažu, a to ako diže prvi kraj riješiš dodavanjem tereta naprijed...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moj nosi roto malcer od cca 220kg, ima ga oko metar i po iza traktora,
bez utega ga klacka na svakoj manjoj uzbrdici,
a malcer nije tanjuraca da okacis i picis, jos treba i kardan svoje odradit,
tako da si za 400 kila malcer kaj jace nabavi,
ili za fergija uzmi manji malcer :)
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ma trebam samo za transport. Možda cu ga trebat za malčiranje kuruzišta, a to će fergi valjda moći napravit :) Točna težina mu je 360kg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
probaj pa ces vidit...
sam polako za pocetak da te ne prehiti kamo :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moral bi ic s tim malcerom bez da ga puno dize jer nije velik krak u pitanju
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Sip roto 135 je tezak 325 kg i ne dize ga,malo olaksa volan,ali ne dize. Sad uzmi u obzir koliko kosa dodje iza kad se zakrene za transport u odnosu na malcer. Tako da sa tih 360 kg on ide bez problema. Ako i imas vecih brezuljak samo polako da ne skace puno i ide to
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam zakaj opce to kupuješ tak skupo. Kaj fali starom filteru??? Jel neispravan ili kaj???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kak filter zna da ga treba mjenjati?

Ako košta mora da valja :(rofl):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bila je tak zgodna , a filter je bil tak novi .a ja sam tak sral ..onda me bilo sram reči da nem uzel .
sad ga još moram mjenjati ..ajoj

Ne znam zakaj opce to kupuješ tak skupo. Kaj fali starom filteru??? Jel neispravan ili kaj???
hi hi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti jel to stvarno filter za IMT-a da ni je filter za vino/mošt (opet bu tatek delal ) ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh