• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Moze jedno pitanje.. Zasto mi cesto odlaze dizne na traktoru? U godinu i pol je sad treci put kod mehanicara jer su zastekale.. Stavljane su srpske.. (mada znam da to vise nije kaj je nekad bilo) Se to da kak sprijeciti?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moze jedno pitanje.. Zasto mi cesto odlaze dizne na traktoru? U godinu i pol je sad treci put kod mehanicara jer su zastekale.. Stavljane su srpske.. (mada znam da to vise nije kaj je nekad bilo) Se to da kak sprijeciti?

Promjeni majstora za pocetak. To bi bil moj prvi savjet.

bila je tak zgodna , a filter je bil tak novi .a ja sam tak sral ..onda me bilo sram reči da nem uzel .
sad ga još moram mjenjati ..ajoj

hi hi

Znal sam da je tak nekaj.... Kaj bi inace tolke novce dal bezveze .... :biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
bila je tak zgodna , a filter je bil tak novi .a ja sam tak sral ..onda me bilo sram reči da nem uzel .
sad ga još moram mjenjati ..ajoj
Prilika da je opet vidiš ovdje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ak puknuti ima penez onda ima i ponos ..a ako bu ko ovaj prošli više od 2.5 godine onda se bude višestruko otplatil (od drugog puta bu ova za penziju) .
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kažeš kada upali dela na dva....hhhmmmmm zanimljivo..... I nakon kolko vremena prodela treći cilindar na malom medi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kad povuče ručicu hidraulika nakratko proradi
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
prodela kad ga vucem sa tomo vinkovicem

interesira me dali netko zna od kada se proizvode traktori imt
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od kad se proizvode neznam ali se sječam da od 1965 ga je mogao kupiti seljak ako je imal novaca koštal je kao 20 komada konja .
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Moze jedno pitanje.. Zasto mi cesto odlaze dizne na traktoru? U godinu i pol je sad treci put kod mehanicara jer su zastekale.. Stavljane su srpske.. (mada znam da to vise nije kaj je nekad bilo) Se to da kak sprijeciti?

treba pripaziti sta se sipa u njega i iz kakvih kanistera nije to pec za centralno pa lozi kaj oces
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
dali je ferguson samo 533 i539 ili i ostali sta znaci kad neko veli imam fergusona
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Karlo. Jel bi moglo biti zbog ventila ?
Nije do ventila. Bas je dizna zastekala kompletno. 300kn kostala nova komplet. Zamjenjena je i sad je oke..

treba pripaziti sta se sipa u njega i iz kakvih kanistera nije to pec za centralno pa lozi kaj oces

Koristiš kakvo smjesu goriva ili točiš čistak?

Ne znam kako da vise pazim. Sad su promjenjeni i filteri i oni su bili puni hrdje (zadnji put su bili mjenjani u 4. mjesecu), sto znaci da je u gorivu prisutna voda.
aotjm9.jpg

Za gorivo se toci plava nafta. Ocito bi trebal promjeniti benzinsku, a ako ko zna iz Varazdinske zupanije di je najbolje to tociti nek mi veli.
 
Posljednje uređivanje:

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Moze mala pomoc kako upaliti pravilno 533 posle uvlacenja vazduha kada ostane bez gorivva?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Moze mala pomoc kako upaliti pravilno 533 posle uvlacenja vazduha kada ostane bez gorivva?

evo kako (kad muha ponovo postavi sliku :) )

Imaš na pumpi šaraf na šarafciger otpustiš i pumpaš na ac pumpu dok na cijevčicu ne poteče čista nafta i to je to.
Označeno ti je crvenom strelicom.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Moze mala pomoc kako upaliti pravilno 533 posle uvlacenja vazduha kada ostane bez gorivva?
Otpustiš šaraf na šarafciger na Boš pumpi i pumpaš na AC pumpu (moreš i alnastai) dok nebude išla čista nafta.
Nakon toga pališ normalno kao i inače samo bu možda trebalo par krugova više.
Ako alansanjem odzračuješ onda bu se on javil i rekel ti kad treba stegnuti šaraf.

Naravno, naftu ispuštaš u neku flčašicu, a ne po zemlji.

neznam neki put tankam a nije prazan svako toliko kad je prazan nagnem da izcijedi voda jedne zime sam natocil u trktor da bude spreman za jutro za ici usumu u jutro je bio zaleden filter i cijev sve do rezervara
Ja sam tebe shvatil da na soma litara imaš barem 10 vode
 

Najnoviji postovi

Na vrh